Bisküvi - Kurabiye Tarifi Cevizli idvan cregi(resimli)

kaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
816
9
40
misafirleriniz icin mükemmel lezzet...

ic malzemesini hazirlayin..

1 adet yumurta
1 su bardagi eritilmis ilitilmis margarin
1 su bardagi yogurt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2 cay kasigi tuz
yaklasik 4 su bardagi un
ic malzmesi:1 kase kadar süzme bal 2 tatli kasigi tarcin
2 yemek kasigi seker
üstne pudra sekeri

öncelikle ic malzememizi bal seker ve tarcini iyice karistiriroyuz cevizide cekip ayri kasde birakiyoruzz..daha sonra hamurumuz icin bütün malzemeyi yogurup 2 parcaya ayirip yarim saat bekletiyoruz daha sonra tezgaha un serperek hamurumuzu normL SEKILDE ACIYORUZ COK KALIN OLMUCAK::ACTIKTAN SONRA ÖNCELIKLE BALLI KARISIMI HAMURUMUZA YEDIRIP üstne cekilimis cevizleri serpip rulo kesiyoruz iki parmak kalinliginda ve limizlee yassi yapip tepsiye düzüp psiriyoruz..daha sonra pisince kenarlarini pudra sekeri yapip servise sunuyoruz..

arkadaslar biri basligimi düzenleyebilrmi yine yanlis yazmisim ya kusura bakmayin kalvyeden sorun var herhaldee..cevizli divan olcak..

Ellerine sağlık Kaya.. :) Ben tahmin ettim divan çoreği değil mi?
Diyorum ki bu hatunun tarifeleri ne değişik geçen Ogaça diye yazmışsın şimdi de İdvan :*
oRJİnaL bayan.:)
Ceviz sevmiyorum çok fazla hamur işinde ama bunlar hoş gözüküyor..Hımmm denemeli..Ne dersin?

Çok üzgünüm çoook canim yaa saol yorumun icin hee yaa ne degisikk isimler yziom deglmi valah bende anlamiyorumm yaa klavyeden olsa gerek bakmiomda gerii ayy cok mahcup oluyorum ama yaaa divan cöregi evet c animm yanlis olmus biri düzenler umarim..evet cok güzel oluyorr tadi denenmeli:lepi:

pişmesini bekledimcokacimcoook
uuff çok güzel görünüyor.ellerine sağlık
diyetteyim ben.:çok üzgünüm:bakmayım dedim dayanamadım

saolun kislarrrr..yok kiss ne kilosu gelicekk bisi olmazz yap ve ye...süprizzzzz

çok güzel bunlar yaff :)
görüntü süperse tatda süperdir zaten

isde olay budur
ben bunu cok seviyorum ya
isminide biledigim icin tarifi bulamiyodum
nasil gözümden kacmis ya
canimsin
harikasin
ellerine saglik
insallah denicem birgünkaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…