Cesaretim yok test yaptırmaya...Lütfen yardım :(

erosum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2011
69
0
:KK5::KK14: Kızlar hamile olduğumdan şüpheleniyorum normalinde olması gereken adetim 4 gün kadar gecikti kasıklarım çok ağrıyor(tıpkı adet olacakmışım gibi) çok iştahsızım ve tansiyon değerlerim çok değişken. Aslında korunuyordum yasminle ama geçen 2 ay çok aksattım bi içtim bi içmedim. Eşimde şehir dışında ve hiç bebek istemiyor zaten problemli bir evliliğim var ne yapacağımı şaşırdım :KK59::85: acaba hamilemiyimdirki? Nasıl analarım?

cnm korkunun ecele faydası yok
Egerkı dort gun gecdıyse bence bır ıdrar testı denemelısın
4 gun gecıkmeye kesın cıkar varsa zaten
BEnce bole korkucagına bır test yap ıcını ferahlat
Eşinle aran kotu yada ıyı dert etme cunku sonucu er yada gec almak durumunda kalabılırsın

normal test alıp evdemi yapayım yoksa gidip kan testinemi baktırayım? sanırım kan daha kesin sonuç Allah isteyen herkese versin ama ben daha hazır değilim...:KK59:

normal test alıp evdemi yapayım yoksa gidip kan testinemi baktırayım? sanırım kan daha kesin sonuç Allah isteyen herkese versin ama ben daha hazır değilim...:KK59:

canım benım cok degıl daha 4 5 ay once aynı senın gıbıydım
Bırgun korunmadık hemde tam yumurtlama gunlerımde aha dedım bu ay hamıleyım aynabcam felan derken 5 aydır ugrasıyorum .
İnsan sanıyorkı hemen hamıle kalıcaksın :)
Ama olmadı Allahtan hayırlısını dıle cnm
Eger kesın sonuc ıstıyorsan gıdıp kan testı yapdırabılırsın
YAda bır kosu eczaneden test alıp bak ıcın rahat etsın :)

sedaya katılıorum bencede test yapmalısın zaten adetin geçtiyse idrarda çıkar ..
allah herşeyin hayırlısını verir belki vardır belki yoktur belkide bu bebek sizin için çok önemli adımlar atmanıza neden olucak ..hakkında hayırlısı olsun arkadaşım ..haberlerini beklioruz

arkadasım bende sedaya katılıyorum öyle ha deyince olmuyo psikolojik olarakda belirtiler görülebiliyor hatta adet bile gecikebiliyor. bilemiyorum senin daha önce adetin falan gecikirmiydi ?
bence evde kullanılan idrar testlerinden alabilirsin eğer negatif çıkarda yine adetin gelmezse yarın kan testi yaptır

hassas bir idrar testi yapabilirsin eğer negatif çıkarsa sonuç içine sinmezse kan testi de yaparsın.. hamile isen de belki de sizin için bir işaret olur.. herşeyin yoluna girmesine vesile olur.. hakkında hayırlısı arkadaşım

canim bende diger arkadaslara katiliyorum testi al yap icin raht etsin fakat sonuc hamile isen sakin aldirma derim her bebek riskinla geliyor zorunlu bir evliligim var diyorsun belki o bebek, hamilelik döneminde degilde, dünya ya gelince o sorunlar kalkar insaALLAH ama aldirmandan yana olmam cok büyük günahi var :KK50:
sonuc positiv ise bence esine güzel bir süpriz yap eve geldiginde bebis ayakabisi al aksam yemeginde ver felan RABBIM hayirlisini versin ins

canim bende diger arkadaslara katiliyorum testi al yap icin raht etsin fakat sonuc hamile isen sakin aldirma derim her bebek riskinla geliyor zorunlu bir evliligim var diyorsun belki o bebek, hamilelik döneminde degilde, dünya ya gelince o sorunlar kalkar insaALLAH ama aldirmandan yana olmam cok büyük günahi var :KK50:
sonuc positiv ise bence esine güzel bir süpriz yap eve geldiginde bebis ayakabisi al aksam yemeginde ver felan RABBIM hayirlisini versin ins

aynen arkadasım her bebek rızkıyla gelir hem ne kadar uğraşan insanlar var bebek için varsada çok güzel bir olay. ben 2 ay denedim olmadı psikoljim bozuldu resmen :)) sonra hasta oldum kum döktüm falan şimdi bu ay yine bıraktım korunmayı inşallah çok beklemeden gelir bebeim stres yapmamaya çalışıyorum bakalım

gerçekten süper moral oldunuz bana. ben istiyorum bebek sahibi olmak ama eşim hiç istemiyor. Zaten zar zor yürüttüğüm bir evliliğim var olursa hem çok mutlu olucam hem çok üzülücem gibi. akşam gidip kan testi yaptırıyorum. doktora danıştım idrardaki hemen çıkmazmış en az bir hafta on gün sonra beliriyormuş ama kandaki kesinmiş. Şöyle bi bakınca belirtilerde tutmuyor değil yani. Dilerimki havalardandır yada stresten falan... Rabbim hayırlısını verir inşallah nediyiim

gerçekten süper moral oldunuz bana. ben istiyorum bebek sahibi olmak ama eşim hiç istemiyor. Zaten zar zor yürüttüğüm bir evliliğim var olursa hem çok mutlu olucam hem çok üzülücem gibi. akşam gidip kan testi yaptırıyorum. doktora danıştım idrardaki hemen çıkmazmış en az bir hafta on gün sonra beliriyormuş ama kandaki kesinmiş. Şöyle bi bakınca belirtilerde tutmuyor değil yani. Dilerimki havalardandır yada stresten falan... Rabbim hayırlısını verir inşallah nediyiim

varya o bebeği kucağınıza aldığınızda kokladığınızda nasıl olmuşta istememişim diyeceksiniz ablam 10 gün önce doğum yaptı maşallah öyle güzel öyle küçükki minicik elleri ayakları kokusu muhteşem bişey ya mucize resmen ... hiç merak etme inşallah varsada bu vesileyle eşinle birbirinize daha çok bağlanır problemlerinizi aşarsınız. çünkü o vakitten sonra sadece sizin için değil bebeğiniz içinde yaşıyorsunuz. rabbim hayırlısını versin sizin için sonucunuda bildirirsen bize iyi olur merak ettim :))

:KK5::KK14: Kızlar hamile olduğumdan şüpheleniyorum normalinde olması gereken adetim 4 gün kadar gecikti kasıklarım çok ağrıyor(tıpkı adet olacakmışım gibi) çok iştahsızım ve tansiyon değerlerim çok değişken. Aslında korunuyordum yasminle ama geçen 2 ay çok aksattım bi içtim bi içmedim. Eşimde şehir dışında ve hiç bebek istemiyor zaten problemli bir evliliğim var ne yapacağımı şaşırdım :KK59::85: acaba hamilemiyimdirki? Nasıl analarım?

Benimde iki ay önce böyle bir durum başıma gldi üstelik işteydim ama içim çok rahatsızdı gittim eczaneden hemen test aldım ilk deneme olduğu için başarısızd:44: sonra gittim bir kez daha aldım sonuç negatif bende çocuğa hazır değildim ve içim o kadar rahatladıki anlatamam. Ama canım istersen önce test yap ki, daha az bir süre 4 gün ama mutlaka yap şühye yer verme, umarım evliliğinizdeki sorunları da aşarsın bir de eşin neden şehir dışında görevde mi?

Psikolojik olma ihtimali büyük bence. Ben korunmayı bırakınca her ay gecikme oldu.
Çünkü her ay hamile olduğumu düşünüyordum. :KK1:
Hapı bıraktıktan 8-9 ay sonra hamile kaldım öyle bıraktığın gibi hemen olmuyo ama tabi ki
hiç de belli olmaz. Senin için en iyisi kan testi
Dünyanın en güzel şeyi bebek ama kesinlikle doğru insandan.

Psikolojik olma ihtimali büyük bence. Ben korunmayı bırakınca her ay gecikme oldu.
Çünkü her ay hamile olduğumu düşünüyordum. :KK1:
Hapı bıraktıktan 8-9 ay sonra hamile kaldım öyle bıraktığın gibi hemen olmuyo ama tabi ki
hiç de belli olmaz. Senin için en iyisi kan testi
Dünyanın en güzel şeyi bebek ama kesinlikle doğru insandan.

aynen bildiğim kadarıyla ilacı bırakır bırakmaz olmuyor ama bellide olmaz tabi. benim normalde gecikmeyen adetim geçen sefer 3 gün gecikti ortada şüpheli bir durumda yoktu kurdumda kurdum şöylemi oldu böylemi oldu diye hepsi psikoljik ya

YARDIMCI OLURMUSUNUZ..mrb banada yardımcı olurmusunuz bu kan testi kesin sonuçmu.. benim bu ay reglim 8 gün gecikmeli geldi ilk defa ama 8. gün oldum her zamanki gibi 6 gün sürdü.. ama niye gecikti diye endişe kaldı içimde hemen reglin bittiği gün bhcg yaptırdım 0.1 çıktı.. o zamnda eşimle son ilişkimizden 1 ay geçmişti eminim yani.. 1 ayda olsaydı az çok değer çıkarmıydı... bide kan testini özel hastanede yaptırdım 1 saat içinde aldım sonucumu hastanede yanılma yanlışlık falan olamz dimi.. şu an hiç hazır değilim.. bilginiz varsa yardımcı olurmsuunuz.. psikolojik galiba bir iki gündür midem bulanıyo..

YARDIMCI OLURMUSUNUZ..mrb banada yardımcı olurmusunuz bu kan testi kesin sonuçmu.. benim bu ay reglim 8 gün gecikmeli geldi ilk defa ama 8. gün oldum her zamanki gibi 6 gün sürdü.. ama niye gecikti diye endişe kaldı içimde hemen reglin bittiği gün bhcg yaptırdım 0.1 çıktı.. o zamnda eşimle son ilişkimizden 1 ay geçmişti eminim yani.. 1 ayda olsaydı az çok değer çıkarmıydı... bide kan testini özel hastanede yaptırdım 1 saat içinde aldım sonucumu hastanede yanılma yanlışlık falan olamz dimi.. şu an hiç hazır değilim.. bilginiz varsa yardımcı olurmsuunuz.. psikolojik galiba bir iki gündür midem bulanıyo..

evet kan testi kesin sonuç oluyor tabi ama yanılma payı derken bu da şans işi ama galiba sizin durumunuz psikolojik olabilir, adet dönemlerinde gecikmeler çk normaldir kişiye bağlı stres e neden olabiliyor. eğer içiniz hala rahat değilse farklı bir yerde de kan testini tekrarlayabilirsiniz.

evet kan testi kesin sonuç oluyor tabi ama yanılma payı derken bu da şans işi ama galiba sizin durumunuz psikolojik olabilir, adet dönemlerinde gecikmeler çk normaldir kişiye bağlı stres e neden olabiliyor. eğer içiniz hala rahat değilse farklı bir yerde de kan testini tekrarlayabilirsiniz.

benim ilk defa gecikti ama ben aşırı stres yaptım ya hamileysem diye.. o yüzden gecikti sanırım.. ama 8 gün sonra oldum yani reglimi her zamanki gibide 6 gün sürdü.. ya regl oldum üstüne bide kan testi 0.1 yani bu kadar tesadüf olurmuki.. hem regl olupta hamile olmak binde birdir dimi yani:KK43:(

madem adet olmuşsun demek hamile değilsin.. hem adetinin geçiltiği gün 0,1 ise kan testin kesinlikle gebe değilsin.. bu gecikmenin hamilelik dışında çok sebebi olabilir.. kist, hormon düzensizliği .. psikolojik etkilenme, iklim değişimi..
adetin gecikince zaten kanda kesin sonuç alırsın idrarda alamazsan..

madem adet olmuşsun demek hamile değilsin.. hem adetinin geçiltiği gün 0,1 ise kan testin kesinlikle gebe değilsin.. bu gecikmenin hamilelik dışında çok sebebi olabilir.. kist, hormon düzensizliği .. psikolojik etkilenme, iklim değişimi..
adetin gecikince zaten kanda kesin sonuç alırsın idrarda alamazsan..

dediğim gibi bu ay aşırı stres yaptım hamilelik için hazır değlim çünkü..8 gün gecikti ama adetimi oldum..ya üstüne görmeyse diye bu sefer endişe kapladı.. bittikten sonra yaptrdım ve 0.1 sonucu çıktı.. ben şimdi buna güveniyim dimi kesin.. psikolojik olarak çok etkilendim.. yani yanılmaz dimi:KK43:

benim ilk defa gecikti ama ben aşırı stres yaptım ya hamileysem diye.. o yüzden gecikti sanırım.. ama 8 gün sonra oldum yani reglimi her zamanki gibide 6 gün sürdü.. ya regl oldum üstüne bide kan testi 0.1 yani bu kadar tesadüf olurmuki.. hem regl olupta hamile olmak binde birdir dimi yani:KK43:(

bakın sizde belirtmişsiniz aşırı stres diye.. zaten gecikme gününüz çok normal ve 0.1 çok düşük bir değer zaten kan testiniz de ortada. Regl olupta hamile kalınabilinir ama sizin test sonucunuzda negatif çıkmış dediğim gibi şüpheniz eğer sizi sıkıntı bırakacaksa kan testini farklı bir yede yeniden tekrarlayın.

X