Cemil Barlas'ın Reina Saldırganının Oğlu ile İlgili Tweeti Tepkilerin Odağında

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişiyi katleden terörist dün gece İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki bir sitede yakalandı. Saldırganın yakalanması dün gece geç saatlerde sosyal medyanın da gündemine oturdu. Operasyon sonrası, Cemil Barlas, teröristin 4 yaşındaki oğlu ile yakalandığı iddiaları üzerine büyük tepki çeken bir tweet attı. Attığı tweet sonrası Barlas, Twitter'da TT oldu.
İşte Barlas'ın attığı o tweet:

Capture.JPG

Cemil Barlas yaptığı bu paylaşım sonrası hakkında atılan 10 bini aşkın tweet ile sosyal medyanın gündeminde

Tepkiler üzerine bir süre hesabını gizliye alan Barlas, daha sonra bu açıklamaları yaptı

Capture.JPG

Capture.JPG

Capture.JPG

https://o nedio.com/haber/cemil-barlas-in-reina-saldirganinin-oglu-ile-ilgili-tweeti-tepkilerin-odaginda-751626

Bir anlık öfke ile söylemiş olabilir. Ama çocuğuna değil eşine bile baskı yapılmasını kabul edemem. Suç; işleyen suçluya aittir. Kardeşleri, eşi, akrabalarına baskı bile yapılmamalı. Suç işledi diye akrabalarına tavır bile konulmamalı diye düşünüyorum. Ki kaldı ki küçücük bir çocuğa. Yapmayın o daha bir çocuk.

bir katili savunmak zorunda bırakıyorsunuz ya pes
yada kasıtlı yapılan bir şey mi?

sevgili editör arkadaşım Chess Chess ; naçizane birşey sormak isterim. Şimdi ben bu cemil barlas kişisine "tek hücreli barlasgiller familyasından" diye bir cümle kursam ifade özgürlüğü kapsamında mı değerlendirilir? yoksa hakaret mi kabul edilir?

valla bana göre düşünce özgürlüğü de, değerlendirecek mercii ben olmadığımdan bilemiyorum:KK48::KK48:

Siz katili savunmuyorsunuz ki. Katil çocuk mu ki katili savunmuş olasınız. Ki suçların şahsiliği bir hukuk ilkesidir.
Yapmayın o daha bir çocuk.

çocuk olduğunu enaz sizin kadar biliyorum ama burda babalığı üzerinden vurma ve babaya vasfı çocuğun masumiyeti bu katile bulaşmamalı katil aile eş çocuk özellikleriyle psikolojik algı ve yumuşatma mı uygulanıyor
adamı yakaladıktan sonra dövülüp kameralar karşısına çıkarılıyor yakaladıktan sonra neden döversiniz
birsürü çelişki var bu işte gibi

çocuk olduğunu enaz sizin kadar biliyorum ama burda babalığı üzerinden vurma ve babaya vasfı çocuğun masumiyeti bu katile bulaşmamalı katil aile eş çocuk özellikleriyle psikolojik algı ve yumuşatma mı uygulanıyor
adamı yakaladıktan sonra dövülüp kameralar karşısına çıkarılıyor yakaladıktan sonra neden döversiniz
birsürü çelişki var bu işte gibi

Ceza Muhakemeleri usulüne aykırı birşey varsa; hakkını arayabilir zanlı. Dövme değil merdivenden düşme olayı mevcut. Polis dövse de öyle dövmez. Eskiden dövüyorlardı bazen. Ama hem iz bırakılmazdı hem de daha ağır acı hissettirilirdi.

ALLAH milletimizi korusun. Bu eylemdeki amaç hem Türk turizmine zarar vermek hem de yahudi müslüman savaşı çıkarmak. Çünkü video kaydında Yahudileri öldürdüm gibi sözler söylemiş o yaratık.

X