Kekler - Pastalar Cekosvakla usulu yas pasta

roseaysegul

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
395
3
49
merhaba ve size dun aksam Cekoslavakya'li komsum ile birlikte yaptigim yaspasta tarifim ilk kez tarif veriyorum umarim anlasir bir dil olmustur ,bircok arkadasim bilir gecen ay yas pasta yapacagim diye tutturup bir cok tarif deneyip basarili olamamistim,dun komsum ile birlikte yaptik cokkk mutluyummm guzel oldu:)biraz detayli anlatiyorum benim gibi acemi arkadaslar icin

8 yumurtanin sarisi ve beyazini ayir
firini ac :)

8 yumurta
1,5 su bardagi seker
2 tatli kasigi kabartma tozu
1 cay bardagi sivi yag
2 su bardagi un

istege gore puding,recel,cikolata

8 yumurta (bana da cok geldi ama firin tepsisinde yaptik oglumun dogum gunune denemek icin ve yumurta kokusu da olmadi ben vanilyayi unuttugunu sandim sertlestirir diye koymuyoruz dedi)
1- 8 yumurta beyazini mixerle kar gibi oluncaya kadar cirptik
2-8 yumurta sarisina 1,5 su bardagi seker,2 tatli kasigi kabartma tozu ile cirptik ve bu karisima yumurta beyazini ekleyip cirptik
3-1 cay bardagi sivi yagi ekleyerek cirptik
4-2 su bardagi un ilave edip cirptik
tepsiyi sivi yag ile yaglayip uzerine bolca un serptik
karisimi tepsiye dokup sicak firinda orta hararette 30 dk pisirdik
pisince tepsiyi ters cevirip uzerine soguk suyla islattigimiz havluyu koyduk 2 dk sonra pat diye bir ses geldi keki kaliba yapismadan hic ugrasmadan kendiliginden dustu
sonra ortadan kestik oglumun istegi uzerine arasina cilek receli surup,muzlu puding surduk,uzerine cikolati puding koyup hindistan cevizi m&m cikolata ile susledik
tadi nefiss oldu ama belki 30 kisilik :) az once tabaklara ayirdim komsularima vericem cocuklar okuldan gelince supriz olsun :)

Keki kalıptan çıkarmakta her zaman zorluk çekerim. :1no2: Vermiş olduğun pratik bilgi çok işime yarıycak cnm tşk. a.s. tarifini listeme ekledim ilk fırsatta deniycem. sengözlerimebaksanab

libyanacim cilekcim resim var ama yukleme isini beceremedim ,msn'de var oradan gosteririm sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

bu tarifi bende denedim. burdan alıpta denedim yanii.
mükemmel oldu canım.
ben yalnız kremasını yapıpta çırparken birazda hazırlanmış krem şanti kattım.
bu şekil daha bir güzel oldu kreması
teşekkür ederimmma.s.

hmmm güzel olmusa benziyo yerimseniben
yapılmalı denenmeli bence cokacimcoook
bide cnm keki cıkartmadaki kolaylık hosuma gitti parcalamadan ugrasmadan oda güzeldi hihoyyyt
tşkler paylasımın için a.s.

ay bende merak etdim simdi resmi olsaydida gözümüz gönlümüz acilsaydi migdemiz bayram edemiyo nasilsa :)
paylasimin icin tskler insallah denicem

Pamuk ellerine sağlık arkadaşım.Yaşasın ben de bayağdır bekliyordum Çekoslavakyayı..
Paylaşım için teşekkürlerim Rose cugum

cok güzel nefis görünüyo canim hhmmmmcokacimcoook
ellerine saglik emegine saglik canimopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…