Gebeliğe Hazırlık Çatlatma iğnesinden sonra beta hcg ve belirtileri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Çatlatma iğnesi beta hcg

• Çatlatma iğnesi

OY: 10 66,7%
  • Beta hcg

OY: 5 33,3%

• Ankete Katılan
    15

Ysnr34

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2018
5
6
31
merhaba daha önce çok okudum buradaki yorumları bi çok konuda yardımcı oldunuz. Bende sizlerle heyecanımı paylaşmak istiyorum. 3-4 aydır bebek istiyoruz. En son adet başlangıç tarihim 02.09.2018 ve 5. Günü klomen kullandım. 16.09.2018 de çatlatma iğnesi oldum döllenme 36 saat sonra demişti doktor. 23.09.2018 de kanda tahlil yaptırdım yani bi hafta sonra tabi iğnenin etkisinden dolayı 10,28 çıktı (tahmin ediyodum ama insan sabredemiyor işte). 3 gün sonra 26.09.2018 de tine tahlil yaptırdım 2,91 çıktı. Ama bu sefer çok ümitliydim. 30.09.2018 de adetime 2 gün kala tekrar beta hcg yaptırdım ve 32,31 çıktı adetim bi gün geçtikten sonra yani bugün doktoruma gittim 148,53 e artmış değerim yani 4 haftalık hamileyim.. umarım size de umut olur bu yazdığım bazen insan kendi kendini teselli etmeli.
Belirtilerim;
kasıklarım ağrıyo korkuyorum bu durumdan
Bunun dışında diğer belirtiler yok henüz

Hayırlı olsun, tebrik ederim.. :)
Kanaman olmadığı sürece; ağrılar normal canım. Benim ki çok şiddetliydi ve 7.haftaya kadar devam etmişti.
Doktoruna ağrılarını söyle, belki progestran verebilir.
Bol bol yat dinlen, ağır kaldırma, ağır ev işi yapma, üşütmemeye dikkat et.

merhaba daha önce çok okudum buradaki yorumları bi çok konuda yardımcı oldunuz. Bende sizlerle heyecanımı paylaşmak istiyorum. 3-4 aydır bebek istiyoruz. En son adet başlangıç tarihim 02.09.2018 ve 5. Günü klomen kullandım. 16.09.2018 de çatlatma iğnesi oldum döllenme 36 saat sonra demişti doktor. 23.09.2018 de kanda tahlil yaptırdım yani bi hafta sonra tabi iğnenin etkisinden dolayı 10,28 çıktı (tahmin ediyodum ama insan sabredemiyor işte). 3 gün sonra 26.09.2018 de tine tahlil yaptırdım 2,91 çıktı. Ama bu sefer çok ümitliydim. 30.09.2018 de adetime 2 gün kala tekrar beta hcg yaptırdım ve 32,31 çıktı adetim bi gün geçtikten sonra yani bugün doktoruma gittim 148,53 e artmış değerim yani 4 haftalık hamileyim.. umarım size de umut olur bu yazdığım bazen insan kendi kendini teselli etmeli.
Belirtilerim;
kasıklarım ağrıyo korkuyorum bu durumdan
Bunun dışında diğer belirtiler yok henüz[/QUOTselam hayırlı olsun hamileliginiz, benim bu 6. Günüm catlatma iğnesi olalı , ama bugün adet olacak gibi kasiklarim ve belinde çok ağrıdı , akıntı da var , daha adete 10 günden fazla var , sizede böyle olmusmuydu

Evet canım bende de böyle olmuştu aslında adet öncesi belirtim kasık ağrısı falan olmazdı ama iğne olduktan 2-3 gün sonra başladı kasık ağrım ama az ağrıyordu o zamanlar adetim geçtikten sonra biraz arttı

Evet canım bende de böyle olmuştu aslında adet öncesi belirtim kasık ağrısı falan olmazdı ama iğne olduktan 2-3 gün sonra başladı kasık ağrım ama az ağrıyordu o zamanlar adetim geçtikten sonra biraz arttı
Teşekkür ederim cevabın için, inş sağlıcakla alirsin kucağına, bugün ağrım kesildi,bugün ignemin 7. Günü, bir hafta sonra yaparım test, hayırlısı olsun inş

Test sonucunu merak ediyorum yasarmısın yapınca
Tabiki yazarım,ama bence olumsuz olacak, sizin agrilariniz nasıl oldu, benim arkadaşımda yeni hamileyken adet olacak gibi agrilarim var demişti, şimdi 6 aylık oldu, bir de size bir şey soracam,dr aynı zamanda vajinal jel verdi, buna mi bağlı bilmiyorum ama, oturup kalkarken bildiğin şu geliyor ,akıntı demiyorum su gibi ,iyiyemi işaret kötüye mi anlamadım yarın 10 . gün olacak

Hayırlı olsun, tebrik ederim.. :)
Kanaman olmadığı sürece; ağrılar normal canım. Benim ki çok şiddetliydi ve 7.haftaya kadar devam etmişti.
Doktoruna ağrılarını söyle, belki progestran verebilir.
Bol bol yat dinlen, ağır kaldırma, ağır ev işi yapma, üşütmemeye dikkat et.
Mrb bende salı günü catlama ignrsi oldum carsamba gunu iliski oldu ve ogunden beri belimde karnimda ve kasiklarim siddetli agrilar var ümitlenmelimiyim kanda ne zman cikar

Mrb bende salı günü catlama ignrsi oldum carsamba gunu iliski oldu ve ogunden beri belimde karnimda ve kasiklarim siddetli agrilar var ümitlenmelimiyim kanda ne zman cikar
Catlatma iğnesi kasikta, belde ağrı çok yapıyor bu normal, benim de adet olacakmışım gibi agrilarim oldu, bugün iğneden sonra 10 günüm, gebelige iğneden 15 gün sonra bakılıyor, şimdilerde bakma çünkü iğneden hormon olduğu için, idrar testin pozitif çıkar, sen 14 -15 günü bekle

Benimde ilişki sonrası öyle belirtilerim olmuştu. :) İnşaallah hamilesindir.
Şüpheli İlişkiden 9-10 gün sonra; betahcg kanda salgılanmaya başlıyor. Şimdi çıkmaz. Bi 10 gün daha bekle bence. Sonra varsa kanda belli eder kendini zaten.

Benimde ilişki sonrası öyle belirtilerim olmuştu. :) İnşaallah hamilesindir.
Şüpheli İlişkiden 9-10 gün sonra; betahcg kanda salgılanmaya başlıyor. Şimdi çıkmaz. Bi 10 gün daha bekle bence. Sonra varsa kanda belli eder kendini zaten.
Insallah vardir hic boyle bir agri cekmemistim 1 haftadir heryerim agriyor insallah vardir insallah herkes hamiledir

Insallah vardir hic boyle bir agri cekmemistim 1 haftadir heryerim agriyor insallah vardir insallah herkes hamiledir
İnşaallah. Ama çokta umutlanmayın, sonra üzülürsünüz çünkü iğneden dolayı da olabilir ağrılar. En iyisi bi 10 gün bekleyip kan tahlili yaptırmak..

Herkese merhaba
Ben de ayin 9unda catlatma ignesi oldum , 19 ekimde test yaptim negatif cikti. Erken mi yaptim bilemedim. Tekarlamali miyim sizce. Belirtiler adet olacakmisim gibi ama bazen farkli bir agri oluyor karnimda ve legen kemiklerim agriyor . Kendimi cok mu dinliyorum acaba. Akil verin lutfen

Herkese merhaba
Ben de ayin 9unda catlatma ignesi oldum , 19 ekimde test yaptim negatif cikti. Erken mi yaptim bilemedim. Tekarlamali miyim sizce. Belirtiler adet olacakmisim gibi ama bazen farkli bir agri oluyor karnimda ve legen kemiklerim agriyor . Kendimi cok mu dinliyorum acaba. Akil verin lutfen
Biraz erken yapmışsın, ama üstünden 3 gün geçmiş,testi tekrarla ,varsa artık büyük ihtimal çıkar, hayırlısı olsun

Bende 12 gün önce çatlatma iğnesi oldum 8.günü beta 7,2 çıktı bugün 12.günüm beta değerin 6,2 anlayamadım var mı yok mu gerçi ben yok heralde yoksa yükselirdi diye düşünüyorum 🤔

Bende 12 gün önce çatlatma iğnesi oldum 8.günü beta 7,2 çıktı bugün 12.günüm beta değerin 6,2 anlayamadım var mı yok mu gerçi ben yok heralde yoksa yükselirdi diye düşünüyorum 🤔
İğnenin etkisi 10-11 güne kadar surermis, ondan öyle çıkmıştır

X