Çatlatma iğnesi yapılmalı mı?

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.639
598
31
Arkadaşlar selam . 6 aydır bebek istiyoruz yaşım 31 ve henüz olmadı . Doktor lontrolünde eşimin değerleri iyi çıktı. Benimde prolaktin dışında her şey yolında görünüyordeğerlerin ve yumurtalıklarında çoxuk olmasına engel hiçbir şey yok dendi. Prolaktinim 40 idi dostinex kullanıyorum bu ay gidip ölçtürecem düşmüştür muhtemelen. Doktor sonraki ay çatlatma yapalım istersen dedi. Şimdi benim anlamadığım şey şu, yumurtalıklarım iyi güzel büyüyor ve çatlıyor . Ovulasyon testinde her ay aunı dönemde görüyorum ve çatlıyor . Reglim düzenli . Doktorda yumurtlamayı ve çatlamayı gördü takip etti. Buna rağmen neden çatlayma iğnesi yapmalıyım? Zwten yumurtam varsa ve çatlıyorsa neden iğneyle çatlatmaloyom?
Benim durumımda olup çatlatma ile gebe kalan var mı? Başlayayım mı sizce.

Canım bı tatile çok bak kafanı dağıt bence olacak hiç moralini bozma bende çok yazardım sorardım burda iki gün değerlendirdim sadece ondada şehir dışından geldim yunurtalama zamanımı gecmistir diye düşünüyordum hiç yatmadım mesela ayakları kaldirmadim pek umitlenmedim o ay hamile kaldım

Onu sorcaktım ya benre çok ızanamıyorım ilişki sonrası hemen temizlenmek için
Kalkıyorum. Doktora da soedum uzanmanın bi anlamı yok dedi

Onu sorcaktım ya benre çok ızanamıyorım ilişki sonrası hemen temizlenmek için
Kalkıyorum. Doktora da soedum uzanmanın bi anlamı yok dedi
Canım bende hamilelik için 1 saat ayakları dikiyodum dikmedigim ayda kaldım çok şaşırdım bide yumurtlama zamanı hep değerlendiriyorum bak telefondaki tarih doğruysa yumurtlama ve çatlama günü degrlendirdim o ay

Denemekten zarar gelmez. Olunca ignesizde oluyor olmayınca 5.gün embriyosu bile olsa tutmuyor.
Doktorlar en hafif terapiden başlıyorlar.
Belki rahim kalınlığı yetmiyordur.
Tüplere bakildimi?

Yumurta kalitesi yetersiz olabilir.
Bu işler çok çetrefilli.
Bende 33 yaşinda 27 Yumurta toplantı. Bunların 14 tanesi döllendi ve Bunların sadece 6 tanesi 5ci güne geldi. Diğerleri kalitesiz olduğu icin 3cü güne bile gelemediler. Şimdi tüp bebek değilde dogal gebelik yolunda olsaydim belki 27 koca ay boyunca çabalayıp gebe kalamayacaktim

Birde şu var. Bu 5ci gün embriyolarinin iki tanesi hic tutmadi.
2 tanesinden sadece bir tanesi tutdu ve oğlum oldu. Simdi son 2 tanesini transfer oldum.
27 yumurtadan 1 bebek oluştu (inşallah ikinci gelir)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…