Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

Kizlar merak etmeyin hepimizn ayni sorunu var bizde bunalmiştik psikolojimi bozdu çatlaklar ama
benimkiler inanilmaz azaldi ve inceldi
inşallah bitcek.

Şimdi birşeyi merak ediyorum çilek83,sence burdaki insanlar çok mu aptal görünüyorlar?
Bu siteye 22 Temmuz da üye olmuşsun ve 23 Temmuz da aşağıdaki mesajı yazmışsın:

Arkadaşlar ben 24 yaşinda yim malesef benimde
bel ve bacak bölgelerimde
çatlaklar var bir çoğumuzda bu sorunu yaşiyoruz çözüm bulan varsa bu kabusu bitirelimlütfen önerilerinizi yazin paylaşalim bu bilgiyi:

Yine aynı gün çatlak kremleri ile ilgili bir konuda aşağıdakileri döktürmüşsün:

Sonuç elde var sifir yine çözüm bulunamadi sanirim bünyeye göre
ilaçlar etki ediyor herkeste farkli

25 Temmuzda konun yine çatlakar:
arkadaşlar sonuçca varamıyoruz mac doğru söylüyor bira zaçalım detay konuşalım bu konuyu bende
mentolün iyi geldiği söyleniyor...

Ama ne hikmetse aynı gün bir mucize oluyor ve sen üç arkadaşınla çatlaklara çözüm bulup Türk buluşu olarak patent almaktan bahsediyorsun:roflol::roflol::roflol:
arkadaşlar çok yakında çatlaklara çözüm bulucaz.çok ekonomik olucak.şu an deneme aşamasında belki patantini bile alıp dünyaya satabiliriz türk buluşu olarak 3 arkadaş biz denedik birimizde süper sonuç çıktı şimdi diğerlerimizde deniyoruz.sizleride bilgilendiricez.sevgiler aranıza yeni geldik hepinize sevgiler...

Nihayet 28 Temmuzda müjdeyi veriyorsun insanlara:

Kizlar merak etmeyin hepimizn ayni sorunu var bizde bunalmiştik psikolojimi bozdu çatlaklar ama
benimkiler inanilmaz azaldi ve inceldi
inşallah bitcek.

Şimdi gelelim sana,burası insanların paylaşımda bulunup birbirlerinin dertlerine,problemlerine,sevinçlerine ortak oldukları bir site...DALGA GEÇTİKLERİ BİR SİTE DEĞİL!!!!! Devekuşu gibi kafanı kuma sokup insanları kandırırım bu yolla biraz eğlenirim diye heveslendiysen başka kapıya:mymeka:

Arkadaşlar bu üyenin mesajlarına aşağıdan ulaşıp bakabilirsiniz:

http://www.kadinlarkulubu.com/search.php?searchid=2875614

Nefertari hariç herkes o zaman şu formülü
yapsin
mentol ve bepanteni karitirip günde
3 kere
çatlak olan bölgeye sürünüz arkadaşlar
ama mentol biraz yakar o sebeple lütfen az miktarda koyun bepanten kremin içine.
15 dk. Bekletim sonra soğuk su ile yikayin. Buna devam edenler neticeye ulaşir.biz denedik iyi sonuç aliyoruz.dalga geçmek niyetimde değilim bu konuda dalga geçsem elime ne geçer sence nefertari?sadece sonucu beklemiştik çünkü mentol her yerde bulunan ve satilan bişey deil sakincalari olablir ve
herkes dozunu ayarlayamayabilir o yüzden beklemedeydik.arkadaşlar caninizi siktiğimiz için ben kendi adima özür dilerim bu arada e vitamini her gece yatmadan önce sürün.sevgiler...

Bu arda herkes gibi bende at gözlüklerinle deil birçok yolu denedim ve denerimde çatlak konusunda araştiririm.diğer konulardada böyle biz üç arkadaş bu sorun hakkinda hep araştirdik ne kremi kaldi ne de güzellik salonu doktora cildiyeye bile gittim güldü doktor ama sonuç yok karbondioksit veriliyor avrupada çatlaklara son teknoloji bu onu bile araştirdim türkiyede sayili yerler yapiyor ama bi çözüm gerekli idi ama insanlarla herşeyi hemen paylaşamazsin çünkü vebal alirsin kötü bişey olursa o yüzden sustum belki benim duyduğum gibi mentolü duyan vardir diye ama kimseye raslamdim bu sitede ben izmirli bir güzellik uzmanindan öğrendim bunu ve bepantenin içine kariştirmak arkadaşimin aklina geldi.denedik yaniyor uzun süre tutamiyosun yikayincada yaniyor (diş macunu gibi düşünün ağzinizi yikarken nasil bir ferahlik oluyor öyle işte)üzerine e vitamini sürmek benim fikrim (çünkü ben denizden gelmiştim birgün cild,m çok kurudur benim e vitamini sürmüştüm gerilen cildimi esnetmişti ayrica soyulmadim güneş lekeside olmadi yüzüm) çatlak bölgelerinede iyi gelebilir diye düşündüm ve sonuç şimdilik iyi ama biraz daha beklemek isterdim bunu sizinle paylaşmak için çünkü kimse zarar görsün istemem.

kızlar, bir de palmer's kakao yağlı çatlak kremi var. netten araştırdım.kullananlar çok memnunXXXXXXXXXXXXXXXXXX bende bir tane aldım kullanıyorum bakalım sonuç ne olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
KIZLAR BAKIN BI ARKADAS FORUMDA BUNLARI YAZMIS CATLAKALR ICIN BELKI FAYDASI OLUR SIZE,,,,Ben kızım için 1 yıldır bir yağ karışımı yaptırıyorum .Bacaklarında çok çatlak oluşmuştu ve kilosu az olmasına rağmen (45 kilo)selülitleri vardı .Bu yağ karışımını her gün günde 1 kere ( gece yatmadan önce) har bacak için 30 ar dakikadan toplam 60 dakika masaj yapıyordu ( nasıl bir azimse) Sonuç mu ? İNANILMAZ ... Bacakları barbi gibi oldu ,çatlaklardan eser yok .Çok seviniyorum kızım adına .İşin sırrı yağ mı masaj mı bilemiyorum ama ,ben ki çatlakların asla geçmeyeceğine inanan bir insanım gözlerimle gördüm .Selülitin zerresi kalmadı ,bacakları dümdüz .Ben de o azim olsa bende yapacağım ama nerdeee.. Azmin elinden birşey kurtulmuyor
Canım 2 ayda çok azalıyor .8 ay sonra düzenli kullanımla tamamen sıfırlanıyor .Ben kızımın bacaklarına çok üzülüyordum .Kilosu yok ama bacakları aniden inanılmaz çatladı .Ben çatlak asla geçmez derdim , Şu anda barbi bebek gibi oldu .Ama dediğim gibi azim şart .

BUNU YAZMIS KIZLAR,,,Tamam birtanem yazıyorum .Önce şunu belirteyim , bu yağı günde 2 kere her bir bacağa ayrı ayrı 20 şer dakika toplam 40 dakika masaj yapacaksınız. Bu akşam tekrarlanacak .Yani günde 80 dakika ! Allah ellerinize kuvvet versin kızlarjeyyar ben yapamadım ama kızım süper oldu Masaj çok önemli .Çatlaklar geçince süreyi azaltabilirsiniz .Kızımda geçti ama o günde 1 kere yatmadan önce yağla masaj yapıyor , banada yağların parasını ödemek kalıyor
Havuç yağı
gül yağı
keten tohumu yağı
ceviz yağı
jojoba yağı
avakado yağı
acıbadem yağı
hint yağı
badem yağı
kayısı yağı
çilek yağı
servi yağı
kakao yağı ( benmari usulü eritilecek )
yasemin yağı
limon yağı
gliserin

merabalar ben gecen yaz kakao yagı ile badem yagı karısımını kullandım biraz belirsizleştirdi ama ondan sonra hiçbir etki göstermedi o yüzden cok yıılık catlakları olanlarda etkili olmucagını yüzde yüz söyleyebilirim ama franksiyonel lazerdede catlak bölgesindeki dokunun yıkılarak yerine yeni doku olusturulması prensibi olduguna göre en mantıklı acnelyse vemadecassol veye eger cilek83 bilgi verirse mentol ve bepanten görünüyo baska bişi bosuna denemeyin özellikle bitkiselleri yüzeyel seylerle olmaz bu catlakların tedavisi orda bag dokusu olusumunu saglıcak bişi olmalı

binnur32 bilgi istemişsin arkadaşım biz mentol ve bepanten kremi karıştırdım.günde iki kere kullanıyorum biraz beklettikten sonra yıkıyorum çatlak olan bölgeyi ve daha sonra e vitamini sürüyorum.bu aralar buna destek olarak banyodan sonra buğday yağı kullanmaya başladım masajda çok kafama yatıyor arkadaşlar bu arada varis oluşmaya başlamış bacaklarımda hergün akşam yatmadan önce bacaklarımı yukarı dikim mentol ve bepanten karışımını sürüyorum.bu yarım saatlik zaman diliminde masaj yapmaya çalışıyorum.mentol biraz yakıcı çok kullanmayın bu bir uyarıdır.ben bu uygulamadan memnunum iyi sonuç alıyorum.

Karnınızı hamilelik çizgilerinden korumak istiyorsanız jojoba yağına birkaç damla lavanta esansı damlatın. Elde ettiğiniz karışımı dairesel hareketlerle cildinize yedirin.

Çok sık kilo alıp vermemeye dikkat etmek, cildin elastikiyetini arttırmak için düzenli egzersiz ve esneme hareketleri yapmak, bol su içmek, her duş ve banyoda vücuda peeling uygulamak, hergün cildi nemlendirici ürünler kullanmak (özellikle buğday ve susam yağı ), belirli aralıklarla masaj ve yosun kürleri yaptırmak, ayrıca aşırı güneşlenmemek, sebze-meyve ve protein açısından zengin gıdalar tüketmek ve en önemlilerinden biri sigara içmemek çok önemlidir(sigaranın bir zararı daha yani)

çatlaklar için at kestanesi yağı çok iyi geliyor arkadaşlar,bileniniz vardır at kestanesi deriyi sıkılaştırır doğum lekelerini bile giderir yani tavsiyem çatlaklar için de yatarken sürmeniz

yine ne varsa aktarlardan aldığımız yağlarda var diye düşünüyorum.BENCE kozmetik ürünlerle birşey elde edemeyeceğizçok şey denedim,kozmetik kremler,yağlar,keseler,soğuk suyla masaj....
sonucu hemen aktarayım:,en iyi gelen ne oldu biliyomusunuz:ben yağları kışın kullanmıştım ve burda okuduklarım doğrultusunda çilek yağı(içine bir ampul e vitamini kırdım),tatlı badem yağı,kakao yağı gibi yağlar kullandım.ama kakao yağı katı halde olduğu için kaloriferin üstüne koyup sıvı hale getirmiştim ve öyle sürmüştüm.işte EN İYİSİ BUGELDİ.bi ara bıraktım sonra kışın kullandığım şekilde kullandım,sadece kakao yağını katı halde kullandım.bu sefer hiç etki etmedi kızlar.

belki de bu bi püf noktadır...çünkü burda bi keresinde vazelini sıcakken sürüp sonuç alan bi mesaj görmüştüm.

İŞİN SIRRI SICAKKEN SÜRMEKTİR BELKİ DE:))sırnaşık şey

arkadslar bır catlakzede olarak denemedegım hıcbırsey kalmadı.bunları belkı sızede bı fıkır olur dıye paylasmak ıstıyorum. 7 ay emzırmeden sonra 15 seans karboksı terapı denedım sonuc yuzde 40 azaldı.karnım ve bacakalrımın ust kısmı.karboksıden sonra kremlere basladım fıtolastıl ampul kullandım karnımda az bı fayda sagladı ama bacaklardakı dık yırtıklar catlaklar uzerınde epey etkılı oldu.daraldılar ve anca cok yakından bakılınca bellıler.yanı sadece bacaklardakı dık catlaklardan kurtulabıldım.:sm_cool:gogusumdekıler duruyor.karnım karboksı ve fıtolastıl ampulle yuzde seksen ıyı durumda.sımdıde karnım ıcın rejene aldım.2 hafta oldu ıyı gıdıyor.artık bundanda sonuc alamazsam no lıne dıye bı yontem cıkmıs boyuyolarmıs catlakları.en son onu denıcem artık.bu yazda bole gecıyor.seneye yaz benım olsun artıkkk:enbuyukkk:

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım...Benimde hayatımda hiç çatlağım olmadı ama 1 yıldır evdeyim üniversiteden sonra ve 10 kilo filan alınca bütün her yerim çatladı..contractubex kullanıyorum 1 haftadır rengini yok etmeye başladı sanki bazı bölgelerimin azalıyor gibi..Ama göğsümede önlem adına sürim dedim belli belirsiz beyazımsı çizgiler oluştu sanki...Yalnız yazdıklarım belki biraz uzun olacak ama belki işinize yarar dün sinirden oturup biraz araştırdım nette gece...Bazı bitkiler şeyler buldum ben şuan deneyemiyorum jel kullandım için sonradan deneyeceğim olmazsa isterseniz siz deneyebilirsiniz...Tarçın,karanfil ve menengiç sabunlarının çatlaklara çok faydası varmış derideki çatlamalara iyi geliyormuş...Bence bunlar yenirsede her gün içten azaltabilir...Patates in el ve ayak çatlaklarına iyi geldiğini duydum heralde keserek üstüne mi konucak yazmıyor ama duyduğum böyle...Birde çatlak ve selülit yağı var imiş evde siz hazırlayıp günde bir kaç kere sürecekmişsiniz çatlakları gideriyor diye okudum...Ama düzenli kullanılacakmış...Şöyle hazırlanışı;4 yemek kaşığı aloevera,1 yemek kaşığı kakao yağı,2 yemek kaşığı zeytinyağı(hakiki),2 yemek kaşığı badem yağı...Bunları karıştırıp günde bir kaç kere çatlaklarınıza uygulayacakmışsınız devamlı...İsterseniz deneyin arkadaşlar...Bende şimdilik Tarçın mı limonlamı içerim yoksa su ile mi ama her gün madem iyileştiriyor sabunu tarçın ın özüde iyi gelir içten kesebilir diye deneyeceğim...Sizede kolay gelsin arkadaşlar...

Ben bir kaç şey daha eklemek istiyorum unuttuğum...Kına ağacıda çatlaklara iyi geliyormuş ama kınayı birebir çatlaklara süremeyiz sanırım ama şu da var kına bazı alerjik bünyeli insanlara alerjik yapabiliyor bazı yaralara yol açabiliyormuş o yüzden hani herkes denemesin isterseniz...Birde ayva çekirdeği...2 ayva çekirdeğini bir fincan suda kaynatıp,günde bir kaç kere pamukla çatlaklar silinirse iyi geliyormuş...Bunlar aktardan alınıp yapılabilecek basit şeyler...Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum...Bence bu bitkileri kaynatıp içmek düzenli böyle şeylerde içten kesmek adına faydalı olabilir daha da etkili olabilir ama düzenli kullanıp diye düşünüyorum...

XXXXXXXXXXXXXXXXX

KIZLAAAR.BUNU OKUYUN LÜTFEN,
alt kısımda yorum bölümü var,orada DERMADOC CHORONO CURE ile ilgili yazılar var,galiba bizim bulamadığımız çözümü bulanlar var:))))

Son düzenleyen: Moderatör:
evet kullanıyorum aslına bakarsanız heryerde biraz bahalı oldugu için hocamdan alıcam onun için yarıda kaldı ama kullandıgım 1,5 ay içinde çatlaklarımda hafif incelme ve rengi soluklaşmaya başladı

arkadaşlar ben 2 haftadır rejene kullanıorum ve süper ii geldi.çok çatlağım vardı ama şuan belli belirsiz.mutlaka deneyin .2 tüp aldım sanırım 2 side bitince sonuç mükemmel olacak

2 gün önce ben de doktora gittim ama oluşmuş çatlakların tam bi tedavisi yok dedi.çok az inceltilebilir dedi sadece.

bir iki krem yazdı ama çok ümit verici söylemedi.ben de yazdığı kremleri araştırırken dermadoc chorono cure diye bi krem buldum.

yorumları da okudum.herkes olumlu yazmış başka sitelerde de aynısı.hemde 2HAFADA ONUÇ VERİYO diyo herkes.
bende denicem.son umudum bu artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…