çatlak olmaması için kullanılan yağlardan tasarruf

kimse

sevdiğim baba oldu :)
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2010
1.424
34
merhaba arkadaşlar

hamileyim ve çatlak oluşması en büyük korkum.bu yüzden kakao yağı ve badem yağını su gibi tüketir oldum.tabi bu durum hayli pahalıya gelmeye başladı.
ben de evde gül suyu vardı,spreyli bir şişesi var.onu boşalttım ve içine kakao yağı ve badem yağı döktüm,az miktarda ılık su katıp iyice çalkaladım.
bu şekilde yağlardan bi miktar tasarruf ediyor ve çok rahat sürüyorum. tavsiye ederim :)

bende alıcam bu kakao yağından cnm faydasını gördünmü sen..benim basenlerimde hafif çatlaklar çıktı yeni..karnımda yok ama..alsam iyi olcak..verdiğin fikirde ayrıca güzel....teşekkür ederim..ama gülsuyunu sakın sıcakta unutma çabuk bozulur...

kakao yağı iyi bir nemlendirici.badem yağında bol miktarda e vitamini ver.bu da cildin esnek olmasına yardımcı oluyormuş(nette okudum)kesinlikle kullan derim canım.çünkü çatlak oldukatan sonra geri dönüşü yok,kalıcı malesef.ben hamile olduğumu öğrendiğimden belli badem yağı ve kakao yağını kullandım.ozaman doğrudan sürüyordum.spreyi yeni kaşfettim :)
gül suyunu boşalttım derken az kalmıştı zaten onuda saçlarıma sürüp bitirdim :)
Tasarruf etmek güzelde ya bir işe yaramazsa yaptığınız

ilk başta senin dediğini ben de düşündüm.bu yüzden ilk az miktarda yaptım,denedim ve farkettim ki bu şekilde daha çok nemli kalıyor ve kıyafetlerim üzerime yapışmıyor !

sabah akşam 2şer fıs göğüslere,4-5 kere karnıma,2 kere belime,2-3er kerede kalçaya ve birazda kollarıma sıkıp 1-2 dk. masaj yaparak yediriyorum,birazda hava ile temas etmesini için bekliyorum.vee bitti :))

aktarda kakao yağı kalmamaış yaa bende tatlı badem yağ aldım..inş....işe yarar bakalımbasenlerimde çok çatlak çıktı

bedem yağının faydaları kızlar

Faydaları : Kuru ve çatlak ciltler için kullanılır.Pürüzleri giderir.Hamileler dogum yaptiktan sonra karin derisi catlamasin diye hamileyken karinlarina sürerler. Aynısı zayıflayan şişman bayanlarda da geçerlidir. Vücut için krem olarak da kullanılabilir. Sürüldüğü yerdeki hücreleri canlandırır.Tüyleri uzatma özelliğine sahiptir. Kaş ve kirpiklerde özellikle kullanılır. Saç besleyici olup saç dökülmesini önler.Kaşıntı, pişik, tahriş, yanık durumlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Rugan ayakkabıların yürüdükçe kırılıp çatlamaması için yüzeye haricen uygulanan bi preparattır. Ayrıca tavsiye edilmemesine rağmen ney bakımında da kullanılır. Kabızlık tedavisinde de etkilidir.

Kullanım şekli : Haricen kullanılır.

Uyarı : Badem yağı sürülmüş saç ile ile hemen duşa girilmemelidir. Çünkü yukarıdan aşağıya doğru akan suyun saçta bulunan badem yağını vücuda yayacağı ve badem yağını vücuttan çıkarması zorlaşacaktır. Bu yüzden önce saçınızı yıkamanız tavsiye edilir. Ayrıca badem yağının sivilce çıkardığı için yüz kısmına sürülmemesi önerilir.

kızlar çatlak olayı kesinlikle genetik eğer annenizde varsa büyük ihtimalle sizde de olacaktır. ben de hamileliğim boyunca badem yağı susam yağı, badem özlü bebe yağı, vazelini düzenli kullandım ama ne yaptıysam çatlağın önüne geçemedim. Ama bakım çok önemli tabi ki daha azla kurtarırsınız o ayrı. Hayırlı doğumlar Allah sağlıklı bebişler nasip etsin :)

benim annemde yok,ablamda çok :) keşke dememek için bakıma devam :))

kızlar ben işi iyice abartıp,gece yağ,sabahları bol vazelin sürmeye başlamıştım.
ciddi kaşınmalarım vardı zaten.gittikçe arttı.uyuyamaz olmuştum.
gece uyanıp ağladığımı duyan eşim,'kalk banyoya'dedi.güzelce ufalandım,hiç bişi sürmeden ve giymeden yattım.
ne kaşıntı ne başka bir rahatsızlık.uzun zamandır ilk defa böyle deliksiz bir uyku çektim.
ve anladımki bu kremdi,yağgı derken ben kendime çok eziyet ettim.şimdi rahatım ama YA ÇATLARSAM

denemek istiyorum bende bu karışıma gül suyuda karıştırdınmı yoksa sadece şişesinimi kullandın :)

denemek istiyorum bende bu karışıma gül suyuda karıştırdınmı yoksa sadece şişesinimi kullandın :)

sadece şişesini kullandım.püskürterek kullandığın için birçok yere ulaşıyor böylece :)
önceden avucuma döküp sürüyordum.ozaman hem çok dökmek zorunda kalıyordum hemde küçük bir bölgeye yayabiliyordum.
bu baya tasarruflu oldu benim için.kolay gelsin. he bu arada suyunu az koy.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…