çati muayenesi,,,,

XIXBXIXARU

benim tatlımı tatlı kızım
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
522
3
MRB ARKADAŞLAR ARANIZDA ÇATI MUAYENESİ YAPTIRAN VARMI?NASIL OLUYOR NASIL YAPIYOLAR YARDIMCI OLURMUSUNUZ HAFTAYA BANADA YAPILACAKTA MERAK EDİYORUM,ŞİMDİDEN SAOLUN.:1hug:a.s.

evet ibiarucum bana da yapılacak valla çok tırsıyom.elle muayene yapılacak anammmm off:1no2:

Ayy gerçektenmi çok iğrenç olacak ozaman bende tirsiyorum valla ,hayirlisi olsun arkadaşim :))

valla haftaya ctesi parmaklanacaklardan biri benim tırsım tırsım tırsıyom ilk olacak heralde hepimiz aynı anda yaptırcaz kimse kimsye anlatamıycak bakalım acıyo diye biliyom ama ne yapalım minik kuşlarmız için katlancazzzzzzz

MRB ARKADAŞLAR ARANIZDA ÇATI MUAYENESİ YAPTIRAN VARMI?NASIL OLUYOR NASIL YAPIYOLAR YARDIMCI OLURMUSUNUZ HAFTAYA BANADA YAPILACAKTA MERAK EDİYORUM,ŞİMDİDEN SAOLUN.:1hug:a.s.

çatı muaynesini bana bi kaç yıl önce doktorum yapmıştı öle ben merak edip sorunca böle eliyle kukununkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 :jeyyar: çevresindeki kemiklere bakıo hatırladığım kadarıyla öle parmaklama falan yok :S
ama açılmış mı diye bakarken parmaklıyorlar böle ebe ellini taktı baktı çok kısa sürüyoo sooyunmaya değmeiyo sırnaşık şeysırnaşık şeykaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

yaaaa arkadaşlar ben çok korktum amaaa.bu da nerden çıktı şimdi ben hiç duymamıştım.ayın 16da doktora gitmiştim.26 sında gelde makineye girecen dedi kalp atışları ağrılar falan dedi.alttan muayene mi yapılıyomuş normal doğumda.yaaaa çok korkunççç

ben normal doğum yapmak ıstıyorum Allah kısmet ederse..
gecen hafta doktoruma muayene edecekmısınız normal doğuma uygun mu dıye sorduğumda.
şimdi bakmanın bır anlamı yok. doğum başladığında hastanede bakarız,zaten uygun değilse sezaryene alınırsın dırek dedi.
yanı onceden muayene yok benım:)

Ama yinede yaptırmakta fayda var arkadaşlar..çünkü çatıda sorun varsa doğum sancısı çekmeden direk sezaryana alınıyorsun sonuna kadar beklemiyorsun...bende bayramdan sonr yaptırcam 38. haftamda( tabi o zamana kadar doğurmazsam)

kendiniz kasmadığınız sürece sorun yok.çok anlık bir muayene.zaten biliyorsunuzki doğum bir sabır işi en başından sonuna kadar.Allah hapimize sakin huzurlu bir doğum nasip etsin inşaallah.

dün yapıldı muayenem. ben de o çatalla acarak bakacaklar sanıodum. korkmustum. ama yok sadece elle bakıo. hiç anlamıosunuz. bosuna stres yapmayın.

doktorum bana da bayramdan sonra çatı muayenesi yapması gerektiğini söyledi. ben bunu tolere edemeyeceğimi ve istemediğimi söyledim ama araştırdığım kadarıyla önemli bir muayeneymiş. böylelikle bir yandan da bizlerin farkında olamadığı bazı vajinal problemleri ve de enfeksiyon durumlarını da gözden geçirebiliyorlarmış.bu enfeksiyonlar normal doğumla bebeğe geçebilirmiş:KK43:
ben sezeryan yapmayı düşündüğüm için hala bu muayene konusunda kararsızım. gerçi pek de belli olmaz. o anda doktorumdan alcağım elektrikle ve cesaretle belki de yaptırabilirim. eğitimci olan annem ve ebe olan teyzem bana bu konuda oldukça destek oluyor.kendini ne kadar kasarsan o kadar canın acır, stresin seninle birlikte bebeği de üzer diyorlar. bir de çekindiğini ve korktuğunu ne kadar belli edersen o kadar dikkat çekersin, yoksa doktorun ya da eben senin nerene baktığını asla farkında değil... gibi yorumlar yapıyorlar...
hadi kızlarrrr... biz anne olacağız.biraz daha cesaret...

ya kızlar ben bugün dr.a gittim nts ye girdim bebeğimin kalp atışları ve ağrılarım varmı diye bakıldı.bende 36. haftayı geçtim ama dr.um hiç öyle bişey demedi.ama bana biraz mantıksız geldi alttan muayene.şimdi biz normal doğum yapmak istiyoz.sancımız yok ağrımız yok kanama yok suyumuz da gelmedi eeeo zaman dr neden alttan muayene ediyor.cinsel ilişkiyi bile yasaklıyoken erken doğum olur diye neden alttan muayene ediliyo ben anlamadım.daha erken değilmi?hadi son hafta olsa neyse.neyse bu konuda bilgisi olan yazsında biz de öğrenelim.şahsen ben merak ediyorum...(bugün dr.um yoğundu soramadım artık birdahakine)

ben normal doğum yapmak ıstıyorum Allah kısmet ederse..
gecen hafta doktoruma muayene edecekmısınız normal doğuma uygun mu dıye sorduğumda.
şimdi bakmanın bır anlamı yok. doğum başladığında hastanede bakarız,zaten uygun değilse sezaryene alınırsın dırek dedi.
yanı onceden muayene yok benım:)

aynen arkadaşım katılıyorum sana banada doktorum bebek yolda muayneyneye gerek yok dedi gerekirse günün dolduğu zaman bakarız dedi

ya kızlar ben bugün dr.a gittim nts ye girdim bebeğimin kalp atışları ve ağrılarım varmı diye bakıldı.bende 36. haftayı geçtim ama dr.um hiç öyle bişey demedi.ama bana biraz mantıksız geldi alttan muayene.şimdi biz normal doğum yapmak istiyoz.sancımız yok ağrımız yok kanama yok suyumuz da gelmedi eeeo zaman dr neden alttan muayene ediyor.cinsel ilişkiyi bile yasaklıyoken erken doğum olur diye neden alttan muayene ediliyo ben anlamadım.daha erken değilmi?hadi son hafta olsa neyse.neyse bu konuda bilgisi olan yazsında biz de öğrenelim.şahsen ben merak ediyorum...(bugün dr.um yoğundu soramadım artık birdahakine)

canım bazı dr.lar hepsi değil 38. haftada doğum kanalının açıklığına bakıyolar ben dedoum başlamadan yapılan çatı muayenesinin gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü doğum sırasında yani sancılarımız başlayınca ne olacağı belli oluyo benim dr. da yapmayacak herhalde haftaya gel nstye girersin bi de suyuna bakarız dedi

X