Börekler Çarşaf Böreği (Resimli)

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor:KK56::KK56::KK56:.Yengemle çok yapardık çekiştire çekiştire:KK1::KK1::KK1:

dün akşam hayatımda ilk defa denedim.gerçi oklava ile açarak yapmıştım oda güzel olmuştu ama böle yağlayıp elle açmak ve incecik olduğunu görmek ve bunu başarabildiğini görmek süper bi duyguymuşş yaww.dün akşam nette araştırıyordum tarifleri karşılaştırıyordum .bu konuyuda gördüm baktım .bende akşam yaptım benimkide acemi iş oldu bazı yufkalarım accık yırtık oldu 1-2 delik oldu ama geri kalanı sağlamdı :))

$001.jpg $004.jpg $005.jpg $010.jpg $013.jpg

dün akşam hayatımda ilk defa denedim.gerçi oklava ile açarak yapmıştım oda güzel olmuştu ama böle yağlayıp elle açmak ve incecik olduğunu görmek ve bunu başarabildiğini görmek süper bi duyguymuşş yaww.dün akşam nette araştırıyordum tarifleri karşılaştırıyordum .bu konuyuda gördüm baktım .bende akşam yaptım benimkide acemi iş oldu bazı yufkalarım accık yırtık oldu 1-2 delik oldu ama geri kalanı sağlamdı :))

Eki Görüntüle 334495 Eki Görüntüle 334496 Eki Görüntüle 334497 Eki Görüntüle 334498 Eki Görüntüle 334499

harika harikaaaa.daha ne olsun.muhtesem olmus valla.Ellerine saglik.afiyetle yiyin canim
yirtiklar bu börekte cok oluyor,onlar dert degil.ama sen sadece 2 yirtik yapmissin,demekki profösyonel oldun bir yapista.:KK9:

arkadaşlar bişi sorcam ben bu böreği yapıyorum ama fırından çıktıktan sonra çıkır çıkır harika oluyor ama daha sonra o çıtırlık gidip yumuşacık oluyor sizinkiler nasıl acaba yumuşamamasını nasıl sağlarım. sıcakken üzerini kapatmıyorum bu arada...

arkadaşlar bişi sorcam ben bu böreği yapıyorum ama fırından çıktıktan sonra çıkır çıkır harika oluyor ama daha sonra o çıtırlık gidip yumuşacık oluyor sizinkiler nasıl acaba yumuşamamasını nasıl sağlarım. sıcakken üzerini kapatmıyorum bu arada...

canim bu börek bol yagli oldugu icin aslinda yumusak olmuyor.acaba yagini azmi yapiyorsunuz?

Harika bir lezzettir çok severim ellerinize sağlık ...

harika harikaaaa.daha ne olsun.muhtesem olmus valla.Ellerine saglik.afiyetle yiyin canim
yirtiklar bu börekte cok oluyor,onlar dert degil.ama sen sadece 2 yirtik yapmissin,demekki profösyonel oldun bir yapista.:KK9:

:KK1::KK1::KK1::KK1: valla aslında ilk yapışım ve bu resmini çektiğimi daha hızlı yapmaya başlayınca hallettim :) nazar değmesin diye yırtıklısını koydum :):KK1::KK1::KK1: 7 yufka açtım valla kolaymış yaa oyorucu ama zor değil e tabii tecrübeli değilim o kadar oklava ile açıyorum bazen ama incecik hiç açamam baklavada gözüm şimdi onu deneyeceğim :))

Mayalan hamurdan
mandalina büyüklügünde bezeler hazirla.
Bezeleri pasta tabagi kadar ac ve üzerlerine
bolca sivi yag sürerek yagla.
15 dakika kadar beklet ve herbirinin kenarlarindan
elle cekistirerek yufka kadar ac.
Icine ispanagi ve beyaz peyniri serpistir.
Sararak rulo yap ve gül seklinde dola.
Yada bir büyük tepsinin ortasindan baslayarak
tepsi dolana kadar dola.
Üzerine yumurta sarisi ve sivi yag karisimi sür.
180-200 derecede pisir.

brekxa1.jpg
mrblar bu yazıcağımı okuyanlar bu kadın delirmiş dicek ama şimdi sizin böreğinizi yapmaya gidiyorum sonucu bende resimleyip koycam inşallah güzel yapabiilirim birde bizim yörede buna katmer derler annem bunu cevizle şeker karışımıyla yapardı özellikle köyde özel misafir olunca kahvaltıya yapardı bakalım benimki nasıl olcak ben patatesli yapıcam tabi he bu arada canım kaldığı için değil yarın misafirim olduğu için yapıcam bana gülmesinler sonra pis boğaz die:KK1::KK1::KK1::KK1:

Ayy görünce olsada yesem dedim:KK52::KK52::KK52:Bu terifi kesinlikle denemelisiniz çok çok lezzetli oluyor.Ben bayılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
mrblar bu yazıcağımı okuyanlar bu kadın delirmiş dicek ama şimdi sizin böreğinizi yapmaya gidiyorum sonucu bende resimleyip koycam inşallah güzel yapabiilirim birde bizim yörede buna katmer derler annem bunu cevizle şeker karışımıyla yapardı özellikle köyde özel misafir olunca kahvaltıya yapardı bakalım benimki nasıl olcak ben patatesli yapıcam tabi he bu arada canım kaldığı için değil yarın misafirim olduğu için yapıcam bana gülmesinler sonra pis boğaz die:KK1::KK1::KK1::KK1:
Yok canim niye deliresin:)ne güzel iste.harika bir börek sunacaksin arkadaslarina.insallah parmaklarini yerler:KK56:simdiden afiyet olsun
Ayy görünce olsada yesem dedim:KK52::KK52::KK52:Bu terifi kesinlikle denemelisiniz çok çok lezzetli oluyor.Ben bayılıyorum.

sagol canim.vallahi bende bayiliyorum.esim cok cok seviyor bunu.özleyince hemen söylüyor carsaf böregi yap diye

Yok canim niye deliresin:)ne güzel iste.harika bir börek sunacaksin arkadaslarina.insallah parmaklarini yerler:KK56:simdiden afiyet olsun

sagol canim.vallahi bende bayiliyorum.esim cok cok seviyor bunu.özleyince hemen söylüyor carsaf böregi yap diye

Bende ne zamandır yapmıyordum.Hafta ortası annemlerde yapıcam:KK34:

Bende ne zamandır yapmıyordum.Hafta ortası annemlerde yapıcam:KK34:

ben de denedım az once :)) 1 saat ugrastım ama buyuk buyuk yufkalar acabadım tabaktan bıraz buyuk oldular ıcıne ıclıgını koydum ( ben pırasa koydum) yuvarladım bıraz sogusun tadına da bakacagım $013.JPG $014.JPG

Son düzenleme:
annemle bende bu böreği yapıyorduk fakat hamurunu sade yoğuruyorduk.Senin yversiğin tariften yapıcam inşallah güzel olur...:26:

ah tadınada baktım ınsanı dıyetten eder cok guzel bır tadı var, mutlaka deneyın derım:KK42:
ayyy ne güzel söylemissin canim,insani diyetten eder,valla eder yaa.Ellerine saglik canim.Pirasali da güzeldir kesin.
annemle bende bu böreği yapıyorduk fakat hamurunu sade yoğuruyorduk.Senin yversiğin tariften yapıcam inşallah güzel olur...:26:
Insallah canim,bir dene istersen.nasil oldugunu söylersin canim.

X