Börekler Çarşaf Böreği (Resimli)

Gün icin bir türlü menü olusturamamistim.Artik menümün ilk sirasinda ispanakli carsaf böregi var.Ellerine saglik Azerikizi.a.s.

canim harika benim arkadasimda yapiyor bu boregi.cok guzel.bende yapmaya kalkistim ama pek beceremedim

Azeri kızı selam:dance:böreğini yeni grdüm hayran kaldıma.s.
o kadar ince açılmış yufka nasıl sarılır acep:fisfisfis bir de beni cesaretlendirir misin ltf:Saruboceq: açabilir miyim...delikafadulden püfleri neler yufkayı açmanın..öptüm çokkaydirigubbakcemile3:1hug:cokacimcoook

Sen tarife göre git,yapilisina göre,bak göreceksin
yufkanin nasil acildigina sen bile inanamayacaksin.
Cünkü yufka yagla bekletiyorsun ya,o zaman hic bir
ugras istemeden ceker cekmez aciliyor.Zaten oklavada
kullanmadan aciliyor o kadar,sadece elle.Dene bak
ne kadar basitmis.hihoyyyt

bacım herşeye kolay demişiniz bu o kadar de kolay deil kolay da ugraşıyosun onu elinle açmaya ama süper bişi yaaaaaaaa

bacım herşeye kolay demişiniz bu o kadar de kolay deil kolay da ugraşıyosun onu elinle açmaya ama süper bişi yaaaaaaaa

Bana göre yemekle ilgili hersey kolay geldigi icin
öyle diyorumdur.Evet kesinlikle bu börek ugrastirici
ama yiyince ne icin ugrastiginizi o zaman anliyor
insan.cok lezzetli cooookk.

azeri kiz sana bir sey danismak istiyorum ne den carsaf boregin ustune yumurtayla beraber neden siviyag ben sadece yumurta surerim mesela parlar durmasi icin mi acaba

azeri kiz sana bir sey danismak istiyorum ne den carsaf boregin ustune yumurtayla beraber neden siviyag ben sadece yumurta surerim mesela parlar durmasi icin mi acaba

Canim tabiiki sadece yumurta da sürebilirsin,
ama ben siviyagda ekliyorum ki parlasin böregimin üstü.

cok tesekur ederim faydali bilgiler icin ben de bugun denicem bakalim nasil olcak eminim tati cok guzeldir bakalim nasil olcak

masallah canim cok maharetlisin cok nefis görünüyocokacimcoook
bunu bende yapiyorum ama ben carsafin üstünde aciyorum biraz farkliyerimseniben
canim ellerine emegine saglika.s.opuyorumnanaktan

Ay ben yapamam bunu ki çünkü hamur açmayı bilmiyorum :gitme:
Böyle bakmakla yetinirim ne yapayım:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım resmi yükleyebilmişimdir. Tarifinizle yaptığım kıymalı çarşaf böreği. Çok kolay oldu lezzetini anlatmaya gerek bile yok. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
hmmm harika görünüyor ellerinize sağlık
biz çarşaf böreğinin yufkasını devasa büyüklükte açarız
iki kişi karşılıklı elimizde çevire çekiştire açar
sırf bu börek için kullandığımız çarşaf yada örtünün üzerine serer
iç malzemesini koyduktan sonra çarşafın tek tarafını kaldırıp yuvarlanarak yarıya kadar sarılmasını sağlar
diğer taraftan kaldırıp diğer yarısını sardırır tepsiye uzunlamasına döşeriz
ıspanaklı patatesli kıymalı peynirli her çeşitini yaparız
buda daha farklı

Evet canim öylede oluyor.Ben tek basima yaptigim icin ve esim de böyle istedigi icin tek kisilik porsiyonlarda yapiyorum.Ama senin dedigin gibi annemle yapardim.

azeri kızı söylemezsem çatlıycam hayranın oldum ne kadar beceriklisin tariflerinin çoğunu denedim çok güzel bizim gibi acemileri bir el ver de senin gibi güzel güzel şeyler yapalım tariflerinin devamını bekliyoruz bizi bırakmaaaaaaa

Canim yaaaaa,yorumunu okuyunca bir kahkaha attim ki sorma...Cok cok tesekkür ederim,nasil güzel sözler bunlar.Valla bi ho$ oldum.Agzina saglik tatlim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…