çaresizliğime bi çare olur musunuz ?

nephilim

Bir Umuttu Yaşatan İnsanı
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
266
16
38
Öncelikle herkeslere merhaba. uzuuun çok uzun zamandır sadece uzaktan takip ettim paylaşmadım bişeyler buralarda. Hayat hoyrat ne kadar da çabuk geçiyor. Ben melek. çoksıkıntılar yaşadım neler atlattım. eski konularımdan muhakkak bakanlarınız olacaktır. Şimdilerde biraz pişmiş olarak kabul ediyorum kendimi. Çok az ama :) Rabbim ömür verirse eğer daha yaşanacak çok şey var.

Uzun oldu biraz hakkınızı helal edin ne olur :)

Bu sefer ne oldu peki ? Yine bi ilişki bitişi. yine hayal kırıkları. Yine gereğinden fazla değer verme ve tabiri caizse ağzının payını alma....

kısaca bahsetmek isterim. Ekim 2013 te başlayan bi ilişkim vardı. Ailemden ayrı bi memleketteydim, öğretmenlik yapıyorum. tanıştık. çok çekti beni kendine ilk bakışmalar kantinde onu görmeye çalışmaları derken tanıştık bi şekilde.ve tanıştığımız akşamdan sonra hiç ayrılmadık. ben o sıralar eski bi kalp kırıklığı tamiri çabalarındayım. 2 ay ağlayıp zırlamışım nasıl gececek bu acı dertlerindeyim kısımları bitmiş artık karşı tarafın pişmanlığının keyfini çıkarıyorum.neyse bu arkadaş hayatıma girdi işte.. ben yalnız yaşıyordum beraber yaşamaya başladık gibi bişey oldu. o da çalışıyo bende ama evin tüm yükü bende. ne kiraya yardımcı ne bişe. Hoş evi temizliyodu arada bir o en güzeliydi benim için zira beceremem temizlik işlerini..

Gel zaman git zaman birbirimizi tanıma çabaları ama herşeyimiz farklı. yanlış anlaşılmasın ama o kürt ben türk. o türkü uzun hava kürtçe müzik dinler ben roc'ın dibine vuruyorum.iyi zamanlarımız geçti çok kötü zamanlarımızda. çok fena kavgalarımız oldu. yediğim tokatlar. yanağımda bana vurduğunda çıkan iz. benim kırılan gururum ama seviyorum ben deyişlerim vazgeçemeyişlerim. 8 ay yaa neler var içinde iyisiyle kötüsüyle. 17 gün önce okullar bitince evime döndüm haliyle. KPSS'ye hazırlanıyorum arkadaşlar. İnşallah olur, bu vesileyle sizde bi İNŞAALLAH diyiverin :)

geldiğimden beri, bi nebze olsun yanımda olmadı. ben 21 aydan sonra baba evine dönünce son 8 ayımı onla geçirmişken bi anda yalnız kalınca sudan çıkmış balığa döndüm.Düşünüyorum da aslında kafaları çok fazla çalışmayan bu erkeklerden çok mu şey istiyoruz bazen :) yinede bi arasın mesaj atsın istedim olmadı. yapmadı. ben buraya geldikten 3 gün sonra kıbrısa tatile gitti. 1 hafta boyunca. gecem gündüzüme girdi. ulaşamadım ona. arada bir faceden yazarsa o kadar orda da ben hep sitem ettim de ettim.. bitti dedim. olmayacak dedim. beni umursamayanı bende umursamam dedim. nafile. kalp midir, akıl mıdır ? ego mudur onur mudur ? bilemedim. uzaklaşamadım ondan ne yaparsa yapsın.

Bana söylediği şey şu. Melek sen değişmezsin. Senin şu bu huyların var bunlar değişmez ben biliyorum. Huylarımda şunlar dostlar. Ben alkol alıyordum. Alıyordum bi kenara birazdan anlatıcam. o da alıyordu. ben az evvelde dediğim gibi temizlik işlerini beceremem. fazla uğraşmadım o işlerle. haa ev berbat değildi tabi hiç bi zaman ama detayı sürekliliği yoktu. ben rock müzik dinliyodum. ben ne zaman bi sıkıntı yaşasak başkalrıyla paylaşıyodum. hani insan anlatma ister içini dökmek ister. o hesap benimki de. başka bişey yok. bunlar. bunlar oluncada sınırsız kavgalar. ve yıpranışlar...

ben buraya geldim. insan uzaktan bakma fırsatı bulunca daha net görebiliyormuş bişeyleri. keşke dedim herşey farklı olsaymış. Ama keşke demek şeytanın işi derler. öyle olması gerekiyormuş diyorum artık. Kabullendim bittiğine. kendi kendime telkinler veriyorum. yaparsın diyorum alışırsın. neler geçmedi ki bu da geçer diyorum. bi gün hiç arayıp sormadan geçiyo mesela akşam oluyo pıt düşüyo. nasılsın diye bi aradım diyo. halini hatrını sorayım diyo. dün en son dedim neden arıyosun beni arama artık. daha fazla mahvetme hayatımı. koşulsuz kabul ediyo. tamam aramam bi daha diyo. hiç çabalamayışı beni mahvediyo. uzun uzun konuştuk daha doğrusu ben konuştum. dinledi dinledi. ve hala aynı..

Ve ne dedi biliyo musunuz ? sevgili olmaksa evet devam ederiz ama evlilik yok.olmaz. bunu daha önce de söyledim sana dedi. ve evet söylemişti. buraya gelmeme yakın. oturduk bi mekanda melek dedi sen değişmezsin. evlilik olmaz dedi. ok dedim bende. çayımızı içtik kalktık. ertesi gün mü diğer günmü ne dönüyorum artık. eve bıraktı beni. hadi iyi geceler iyi bak kendine dedim. vedalaştım. kabullenmiştim çünkü. evlenmiyeceksek ne yapayım. gitmedi evin önünden. aradı sonra. bu gece birlikte uyuyalımmı dedi. salak ben ahmak ben olur dedim. seviyorum çünkü hemde çok.

Bu sabah kalktım mesaj attım. dedim nereye bitiyo yaa bırakmıyorum seni dedim. benim iyi zamanımda kötü zamanımda sen yanımda olacaksın dedim. seni seviyorum ben diye mesaj attım. aradı uyuyorum konuşalım sonra dedi. 2 bucuk saat geçti hala uyuyor demekki..

Kendimden de bahsetmek isterim biraz. Alkol alıyodum dedim ya, almıyorum artık. Almam da. Nazam kılmaya başladım Rabbim kabul ederse 1 haftadır namaz kılıyorum dua ediyorum. kendime tek güç diye onu buldum. MAneviyatımı güçlendiriiyorum. Allah'ım var diyorum yeter bana diyorum. Ama gelin görün ki arkadaşlar sökemiyorum içimden. Bitsin istiyorum. gitsin içimden aklımdan kalbimden. gönderemiyorum. Ağlamaktan gözlerim şişti artık, zaten kocaman gözlerim var :) Dün gece ona dedim ki, Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz bu akan gözyaşlarımı dedim. deme öyle melek demiş bana.

NE yapayım bana bi akıl verin. bi el verin bana. kalkamıyorum tek başıma çok yoruldum. Her seferinde aynı şey aynı acı aynı kırgınlık. ..
Hadi kardeşlerim, bi tavsiye verin bu kardeşinize. ne yapayım. nasıl çıkarayım aklımdan onu. nasıl düzeleyim...

Adam sana acik acik evlenmeyecegini soylemis, nasil oluyo da sogumuyosun anlamadim. Bi de seninle evlenmicem ama gece sarilip uyuyalim diyor kabul ediyosun falan. Oof off bu kadinlar ne kadar merakli erkekler icin kadinlik gururunu cignemeye, kendini ezdirmeye. Cahil biri yapsa dunyadan haberi yok deriz. Bir de ogretmensin. Off. Vur tekmeyi bak keyfine gobegin adamla mi bagli da nazliyosun

Ben bişey anlamadım sizin bazı huylarınızı sevmediği için mi evlenmek istemiyo? Bi de ilk günden evinize aldığınız kişi bence de evlenmek istemez sizinle..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sevgili değilde birisi beni de çok üzdü. Çok ağladım çok gözyaşı döktüm. Sonunda Allaha havale ettim. Rabbim bana yaşattıklarını yaşatsın dedim. Ve vazgeçtim.. Sonra geri döndü tabi daha kötülerini yaşayarak. Kimse senin gibi olamaz diyor bir de :) olamaz tabi herkes ben gibi enayi mi :)
Hayatın telaşına kapılıp bir çok şeyi ihmal ediyoruz. Eş gider, sevgili gider, dost gider geriye bir tek ailen kalır
Yeri gelir onlarda gider sen kalırsın
Kimse için üzülmeye değmiyor. İstersen unutursun, alışırsın. Sana sadece sen yardım edebilirsin..
Allaha bırak o en güzel vekildir..:KK16:

Zaten kendinize care olmussunuz bize ne hacet ;-) kendiniz degismissiniz. O namazlarıniz kurtaracak, o tövbe için dökülen göz yaşları kurtaracak sizi. Atmayın mesaj falan silin içinizden. Bir kalpte iki aşk olmaz. Önce bi Rabbinizi yerleştirin bakalım şu kalbinize, göreceksiniz o zaman gerçek aşkı. Ve hep Onun sevdiği birisini karşınıza çıkarması için dua edin. Kimseyi de asla ama asla evinize bi daha almayın. Asla kimsenin evine de gitmeyin. Tövbe eden aynı hataları islememeli.
Adam belli ki sizi cinsi arzuları için kullanmış. Sakın sakin geri geldiğinde kabul etmeyin çünkü gelirse yine cinsi münasebet için gelir. Size es sıfatını yakistirmayan bir insanı ki insan bile diyemem nasıl sevebilirsiniz? Annenize babaniza yazık yapmayin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam sana acik acik evlenmeyecegini soylemis, nasil oluyo da sogumuyosun anlamadim. Bi de seninle evlenmicem ama gece sarilip uyuyalim diyor kabul ediyosun falan. Oof off bu kadinlar ne kadar merakli erkekler icin kadinlik gururunu cignemeye, kendini ezdirmeye. Cahil biri yapsa dunyadan haberi yok deriz. Bir de ogretmensin. Off. Vur tekmeyi bak keyfine gobegin adamla mi bagli da nazliyosun

Asude :18: Öyle haklısın ki. bende birazcık destek bulayım güç bulayım diye yazdım buraya. Aptallık Ahmaklık. hepsi bende biliyorum...:KK50:

adam evlenmek istemiyo apaçık ortada .. :KK14:

Son düzenleme:
Ben bişey anlamadım sizin bazı huylarınızı sevmediği için mi evlenmek istemiyo? Bi de ilk günden evinize aldığınız kişi bence de evlenmek istemez sizinle..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ne alaka o kadar dürüstse gidip kalmasın oda elin kızının evinde. Erkekler çok iyiymiş gibi eve alan kız mı suçlu oluyor

Sevgili değilde birisi beni de çok üzdü. Çok ağladım çok gözyaşı döktüm. Sonunda Allaha havale ettim. Rabbim bana yaşattıklarını yaşatsın dedim. Ve vazgeçtim.. Sonra geri döndü tabi daha kötülerini yaşayarak. Kimse senin gibi olamaz diyor bir de :) olamaz tabi herkes ben gibi enayi mi :)
Hayatın telaşına kapılıp bir çok şeyi ihmal ediyoruz. Eş gider, sevgili gider, dost gider geriye bir tek ailen kalır
Yeri gelir onlarda gider sen kalırsın
Kimse için üzülmeye değmiyor. İstersen unutursun, alışırsın. Sana sadece sen yardım edebilirsin..
Allaha bırak o en güzel vekildir..:KK16:

BADE çok teşekkür ederim canım. İnsan benzer şeyler yaşayan birinin olduğunu bilince güç buluyo. Gücüm oldun. Allah razı olsun.

Zaten kendinize care olmussunuz bize ne hacet ;-) kendiniz degismissiniz. O namazlarıniz kurtaracak, o tövbe için dökülen göz yaşları kurtaracak sizi. Atmayın mesaj falan silin içinizden. Bir kalpte iki aşk olmaz. Önce bi Rabbinizi yerleştirin bakalım şu kalbinize, göreceksiniz o zaman gerçek aşkı. Ve hep Onun sevdiği birisini karşınıza çıkarması için dua edin. Kimseyi de asla ama asla evinize bi daha almayın. Asla kimsenin evine de gitmeyin. Tövbe eden aynı hataları islememeli.
Adam belli ki sizi cinsi arzuları için kullanmış. Sakın sakin geri geldiğinde kabul etmeyin çünkü gelirse yine cinsi münasebet için gelir. Size es sıfatını yakistirmayan bir insanı ki insan bile diyemem nasıl sevebilirsiniz? Annenize babaniza yazık yapmayin...

Bilgece, evet insan kendinin doktorudur derler. bende bu halimle bişeyler yapmaya çalışıyorum işte. NAsihatlar alındı çok teşekkür ederim.
Dediğin gibi belki kullanmıştır beni belki değildir. Ama öyle galiba. ne kadar acı. yazarken gözlerim doluyo. NE kadar yazık. kendime acıyorum...

Asude :18: Öyle haklısın ki. bende birazcık destek bulayım güç bulayım diye yazdım buraya. Aptallık Ahmaklık. hepsi bende biliyorum...:KK50:

Evet ama kendine ceki duzen ver artik. Calis kpssye insallah atanirsin. Gerci sinava bisey kalmadi, o hengamde de bisey yapamamissindir kazanacagini sanmam. Ailenle yasa. Zaten ayri yasayinca ciktigin adami hemen eve almissin hic normal bi hareket degil. Ayni evde yasanabilir buna karsi degilim ama daha yeni tanisilan biriyle de degil yani. Ailenle yasa, eylulde ucretli ogretmenlik yap ya da kurs dersane falan neyse, bu adamdan da kac. Ariyosa acma sanki silah zoruyla actiriyolar da beni arama diyosun. Seninle evlenmicem diyen adam seni sadece kullanir. Gider 3 ay icinde de evlenir ailesininin buldugu kizla sonra aglarsin haline

Evet ama kendine ceki duzen ver artik. Calis kpssye insallah atanirsin. Gerci sinava bisey kalmadi, o hengamde de bisey yapamamissindir kazanacagini sanmam. Ailenle yasa. Zaten ayri yasayinca ciktigin adami hemen eve almissin hic normal bi hareket degil. Ayni evde yasanabilir buna karsi degilim ama daha yeni tanisilan biriyle de degil yani. Ailenle yasa, eylulde ucretli ogretmenlik yap ya da kurs dersane falan neyse, bu adamdan da kac. Ariyosa acma sanki silah zoruyla actiriyolar da beni arama diyosun. Seninle evlenmicem diyen adam seni sadece kullanir. Gider 3 ay icinde de evlenir ailesininin buldugu kizla sonra aglarsin haline

Benim atanma umudum var yahu. umudumu kırmayın lütfen. Öncesinde çalıştım çünkü hani yeni bişey değil. Aynı evde yaşama derken. hemen olan bişey değildi zaten. zamanla oldu onu yanlış aktarmış olabilirim. Allah yardımcım olsun ne diyeyim..:KK14:

Evlenmeyecekmiş.. Neden? Seni kendine ve ailesine layık görmüyor. Ne hikmetse beraber uyumaktan da vazgeçemiyor. Seninle aynı evi paylaşan insan seninle geleceği paylaşmak istemiyor ve sen hâlâ onu bırakmamaktan bahsediyorsun. Kendini senden soğutması için daha ne yapması gerek?

BADE çok teşekkür ederim canım. İnsan benzer şeyler yaşayan birinin olduğunu bilince güç buluyo. Gücüm oldun. Allah razı olsun.

Rica ederim canım. Bak ne güzel namazlarına başlamışsın, önünde bir hedefin var. Kpss bişey kalmadı ona yoğunlaş. Olmazsa yeniden hazırlanırsın önüne bakarsın. Gerçekten hayatını yoluna koymak, evlenmek vs istiyorsan dua et. elbet karşına çıkacaktır. Bu bahsettiğin kişiden de uzak dur. Evlenmicem falan diyerek oynuyor seninle. İçinde Allah korkusu, merhamet olmayan insandan kimseye fayda gelmez kendine bile...

Benim atanma umudum var yahu. umudumu kırmayın lütfen. Öncesinde çalıştım çünkü hani yeni bişey değil. Aynı evde yaşama derken. hemen olan bişey değildi zaten. zamanla oldu onu yanlış aktarmış olabilirim. Allah yardımcım olsun ne diyeyim..:KK14:

Insallah cok guzel bir yere atanir kendine yeni ve cok guzel bir hayat kurarsin. Ama atanamazsan ailenden ayrilma bir sure.

Evlenmeyecekmiş.. Neden? Seni kendine ve ailesine layık görmüyor. Ne hikmetse beraber uyumaktan da vazgeçemiyor. Seninle aynı evi paylaşan insan seninle geleceği paylaşmak istemiyor ve sen hâlâ onu bırakmamaktan bahsediyorsun. Kendini senden soğutması için daha ne yapması gerek?

Poyrazınmeleği, bahanem olsun diye söylemiyorum. anıştım tüm ailesiyle. hepsi beni gelinleri olarak görüyor. hatta abisi sen onu ikna et biz seni istiyoruz demişti bana. Ama gel görki diğer kısım bambaşka. ben bırakmak istiyorum. MAntığım bırak diye basbas bağırıyo ama kalbim ona söz geçiremiyorum. çünkü ne olursa olsun aşık oldum ben bu adama. sevdim. ekmeğimi paylaştım. Bi kalemde silinmiyo işte öyle. :KK43:

Bilgece, evet insan kendinin doktorudur derler. bende bu halimle bişeyler yapmaya çalışıyorum işte. NAsihatlar alındı çok teşekkür ederim.
Dediğin gibi belki kullanmıştır beni belki değildir. Ama öyle galiba. ne kadar acı. yazarken gözlerim doluyo. NE kadar yazık. kendime acıyorum...

Ağla lütfen ağla. Rabbimiz pismanligini görsün gozyaslarinda. Ağlamaktan çekinme. Evet bi hata yaptın ama Allah affedicidir bunu sakin unutma. Ve sakin ama sakın gunahlarini hickimseye anlatma sakin. Gelecekte ki eşine de kimseye. Çünkü sen tövbe ettin ve inşallah Allah affetti. Artık bu senle Allah arasında olan bir şey kimseye söyleme. Ve tertemiz bak yoluna. Aynı günahları girmeden. Selametleee ;-)

Ağla lütfen ağla. Rabbimiz pismanligini görsün gozyaslarinda. Ağlamaktan çekinme. Evet bi hata yaptın ama Allah affedicidir bunu sakin unutma. Ve sakin ama sakın gunahlarini hickimseye anlatma sakin. Gelecekte ki eşine de kimseye. Çünkü sen tövbe ettin ve inşallah Allah affetti. Artık bu senle Allah arasında olan bir şey kimseye söyleme. Ve tertemiz bak yoluna. Aynı günahları girmeden. Selametleee ;-)

İnşallah kardeşim. İnşallah.
Allah'a emanet ol sende..

Farklı bir versiyonu kendi hayatımda yaşadım. Çok sevdim. Çok âşık oldum. Gözlerimi kapattım herşeye. Ev kiraladim. Eşyalar aldım. Güya evlenecektik. Halbuki adam resmen beni yedi. En son ayrılması için kaç milyar para verdim de kurtuldum.
Allah a çok dua ettim benim gözlerimi bu denli kör edecek kimseyi karşıma çıkartma diye. Çok şükür atlattim o günleri de. Unutuyorsun merak etme. Eski.konumu oku görürsün.
Bunun okumakla falan ilgisi yok. Öyle bir şey ki yapmam dediğin ne varsa yaparsın. Insanin basireti baglaniyor sanki.
Geçmiş olsun. Umarim kisa zamanda atlatirsin. Bunun en kisa yolu da iletişimi tamamen kesmek. Bunu unutma

X