Caresizim....lütfen yardim edin!

zor durumdasın hakkaten,ama dediklerine katılıyor ve 6 senelik arkadaşinin kararsızlığına daha fazla tahammül etmemeni tavsiye ediyorum.
burda beraber olduğun kişiyle ilgili acele karar verme,bu tür ilişkiler genelde bi bakmışsın başladığı gibi aynı hızla bitmiş olur.sen önce bir sakinleş,aklını başina toplamak için bi dönem yalnız kal,hiçbiriyle görüşme.unuttuğun heyecanı yakalıcam diye yanlış yollara adım atma,aynı zamanda seninle gerçekten beraber olma sorumluluğundan kaçan adama da haddini bildir.
insanın başina her an her şey gelebilir,saçma sapan yorumlara da takılıp canını sıkma...

burda çoğu kişi derdini o anlık anlatıp sonrasında yok olup gidiyorlar.yahu bi geri dönüş yapın,onca kafa patlatılıyor sizin için ne oldu ne bitti bi anlatıverin.(hemen üstüne alınma ama gelişmeleri bildirmezsen alınabilirsin)a.s
sevgilerra.s.

arkadaşlar bir arkadaşımız akıl almak istemiş lütfen yarğılamayalım
arkadasım senin soruna gelelim su an iki kişiyi kandırıyorsun ama bence uzun süren ilişkinde sevği bitmiş bitmese zaten bunlar yasanmazdı bence o ilişkini bitir daha sonra yeni ilşkine istersen devam et ama bence ona da gerçekleri anlatman gerekli çünkü yalanın üzerine ne kadar sağlam bir ilişki kurulabilir ki insallah her şey senin için ğüzel olur

ben de yargılar tarzda yazmak istemem.ama buraya bir konu açılıyorsa her türlü fikir gelecektir.bizler de sonuçta kendi bilgimiz-görgümüz-anlayışımız çerçevesinde cevaplar yazacağız.üstteki arkadaşa da katıldığım noktalar var.
arkadaşım sana gelince yaptığın hata sana yük sadece.yani vicdanına yük.ayrıca sadece 1 haftalık bir ilişki neticesinde sarf edilen sözleri da abartılı ve güvenilmez buldum.bu kadar da kolay değil yani.
gerçekten seviyormusun sevgilini önemli olan bu.ilişkini asıl buna göre şekillendirmelisin.anladığımız kadarıyla belli bir yıpranmışlık var.bu şartlar altında evlendiğinde mutlu olacağını düşünüyormusun hadi gel evlenelim dese.bu yaşadığın ilişkiyi öğrendiğinde göstereceği tepkiyi de planlayarak bir adım at.ha tamam sorun yapmaz diyorsan mesele yok.

birlikte olduğunuz kişiyi sevmiyorsunuz sadece öyle sanıyorsunuz...
sevgide aldatmak olmaz, kesinlikle olmaz.....
aşk alışkanlığa, bağlılık bağımılılığa, tercihler mecburiyete ve zorunluluğa dönüştüğü anda bitmeli bence ilişkiler...
madem heyecan bitmiş, duygular bitmiş, araya başka bir adamın teni girmiş artık seçim yapma zamanı...
kendinize neden acı çektiriyorsunuz ki...
başka biriyle gayet keyifli dakikaları paylaşabiliyorsunuz işte...
ama hayatınızdaki adam güvenilir tanıyorsunuz onu, yeniyi bilmiyorsunuz korkunuz sadece bunun için...
yoksa kaybetmekten korktuğunuz adamı aldatmazsınız...
amacım sizi yargılamak değil...
ama dürüst olun kendinize...

her ikisinide aldatıyosun şuan
birinden birini seç dicem ama vicdanın el verirmi? birini seviyosun birine aşık oldun -tatlicadiarzu- bu nasıl olur onada kafam basmaz o ayrı:bbo:
nası bakıcaksın yüzlerine şakkıdı
bence 2 sinide terket yeni bul sen

buradaki temel mevzu bitmiş ilişkiye can çekiştirme canımıniçi...
öyle olunca daha değerli hale geliyor ilişki bilemezsin sen...
evlenmeyecek olması olsa "ben artık evlenmek istiyorum" diye çıkarsın adamın karşısına"..
yok hayır ben istemiyorum diyorsa da tamam o zaman dersin...
tabi sende evlenmek istiyorsan...
ama yok sende istemiyorsan evlenmeyi ama ayrılmaya da cesaret edemiyorsan o zaman böyle çaresizim dersin durursun işte...
daha heyecanlı oluyor o bakımdan...
diyorsun ya ekşın....:CüvCüv:
ala sana ekşın...
mirmirmirmir

hangisini tercih ederseniz edin, zaman harcamayın, bir an önce seçim yapmalısınız.

Aldatmanın görgüsü anlayışı bilgisi mi olurmuş.
Aldatma aldatmadır.en rahat toplumlarda bile kötü karşilanır.
Konu arkadaşin bunu hata olarak görmesi ve buraya derdim var a konu açması.hata olarak görmeseydi şu sıralar buraya dert yazcağina yeni tanıştığıyla telefonda kıkırdıyor olucaktı.
Bunun üzerine hala hata yapmışsın,ne genişmişsin, şunu bunu yazmanın anlamı yok..
hakaret etmeden bıyık altı aşşılamadan yorum yapmamız aldatmayı onayladığımız,bunu sıradan bişeymiş gibi gördüğümüz anlamına gelmez.
mahkeme bile pişmansan indirim uyguluyo cezaya,bize ne oluyor da bu kadar sert olabiliyoruz anlamıyorum.
pişman değilse o zaman aklını başina getirmek için verip veriştirelim edepsize.
şu anki durum bu değil ki.
şimdi bu arkadaş olmuş,yarın başka bir arkadaş.suçunu kabul ediyorsa bir daha işlememesi için yardım edin,insanı kışkırtıp daha fazla hata yapmasına imkan sunmayın.

kızlar sürekli okuyorum erkek arkadaşımla beraber oldum sevgilimle beraber oldum diye acaba diyorum benmi çağın çok gerisinde kaldım sizlerde tasvip ediyomusunuz böyle bi şeyi valla kim ne derse desin ama bence insan helalinden başka yani eşinden başka kimseyle birlikte olmamalı ne kadar modernlikten uzaksın diyecekler olsada ben bu durumu modernlik olarak kabul etmiyorum ve arkadaşım yaptığın bence doğru değil ve sende farkındasın zaten iç dünyanda huzursuzluk varmış kendini bence iyice çıkmaza ve zora sokmuşun inan böyle bir durumda çözüm yolu bile düşünemiyoum tek diyeceğim Allah yardımcın olsun

İkisindende uzak dur biraz,kendine biraz zaman ver..
En iyi kararı bu ayrılık zarfında kendin vereceğine inanıyorum ben...
:1closedeyes:

konu bu değil...
bizim doğrularımız bizim içindir, bir başkasını kendi doğrumuza göre yargılayamayız...

ağzın iyi laf yapıyor biliyizz heralde canım da bence ekşın dikşınlık iş değil bu...
evlilik iki kişinin ortak kararıdır..değil mi...
oturdunuz konuştunuz...adam ben böyle mutluyum evliliğe hazır değilim dedi...adam sana dürüst...sen ne yapacaksın...
bu ilişkiyi böyle sürdürüp sürdürmeyeceğine bakacaksın...
ya tamam ya devam...oyalamak bilmem ne ...ne gereksiz laflar...ortak karar vermesi gerekenlerden biri hazır değilim diyor...anlamak zorundasın...
ama hiçbir gerekçe hayatında biri varken diğeriyle bırak yatağa girmeyi oturup yemek yemeyi bile haklı göstermez...
ben bunu bilir bunu söylerim...
kişinin önce kendisine saygısı olacak ki başkasına da olabilsin...
o adamla o şeyleri yaşarken insan kendine saygısını nasıl korur ki....
yok ben anlamıyorum...en kötüsü de hiç yakıştıramıyorum...
burda biri şu yaşananları eşi için yazmış olsa ortalığı ayağa kaldırırdı herkes...
hemcinsimiz olunca objektiflik böyle uçuyor işte...

Son düzenleme:

farkındaysan bire bir aynı şeyi yazdım...
sen evlenmek istiyorsan sevgilinde istemiyorsa artık bir yol ayırımında hissediyorsan kendini tamam o zaman buraya kadar dersin...
ondan sonra da canın ne istiyorsa onu yaparsın...
ama insanımız kendine acı çektirmeyi seviyor, göz göre göre...
o zaman elindeki daha değerliymiş gibi geliyor...
oysa değerli olsa zaten aldatmaz...
aldatmak erkek için neyse kadın içinde odur benim gözümde..
ama bir başkasını aldattığı için değil, kendini aldattığı için...
daha kötü ve tehlikeli olan odur çünkü...
o zaman objektif olamazsın, o zaman sevmediğin aslında seviyormuş gibi gelir sana...
aldatmışsın işte, sevmiyorsun işte neden hala çırpınmak...
ben istemiyorum artık bitti de, diyebil...
aldattırken nasıl cesursan şimdide cesur ol...

Son düzenleme:

ama kabul et ben daha düz cümlelerle yazıyorum!!!
e tabi fark var aramızda şimdi tekrar etmiim biliiz nasılsa...
anlaştık şekerrr...

sen 6 yıllık sevgilini sevmiyormuşsun demekki bunu öğrendin kaydirigubbakcemile
1 haftalık ilişki sınırı bayağı aşmış gamyoncuiremsu tekrar Türkiye ye geldiğinde yine birlikte olursunuz sen pişman olsan bile o kişi yine sana gelecek..
yeni aşk gözünü boyamış doğru karar vermeni zorlaştırmış
sevgilini sevmediğini anladın terket dürüstçe
yenisinin amacını da sen anlarsın artık karar senin

uzun sureli iliskilerde daha evlenmeden ask bitiyor, sonra hersey kotuye gidiyor
askin bitmesi cok normal 6 yilda
ama umarim gelen gideni aratmaz, umarim aslinda 6 yildir birlikte oldugun insanin senin icin dogru oldugunu ondan ayrilinca anlamazsin....

ama o evliligi dusunmuyormus, o zaman sen de kendine yeni bir yol cizmekte haklisin
zaten artik aranizda birsey kalmamis, senin gonlun kaymis birkere

Evlenmeden cinsel hayat başlamışsa ve bu uzun süreli bi ilişkiye dönüşmüşse ,6 yıl gibi,adam evlenmek istememekte haklı.6 yılda zaten flört etmenin heyecanı bitiyo.e bide cinsel hayat da tüm olağanlığıyla devam ediyosa,adamında çocuk sahibi olmak gibi bi dşüncesi yoksa tabi evlenmek için hazır değilim der..zaten evliliğin yarısından fazlasını nikahsız yaşıyo ..evlilik gibi kocaman bi sorumluluğa girmeyi istemez çoğu erkek bu tip ilişkilerde..önceden de yazdığım gibi çaresiz arkadaşımızın bi an önce çok uzayan ve mutlu sonla bitmesi nerdeyse mümkün olmayan ilişkisini bitirmesi gerek..Ben sigarayı bırakabildiğiysem sende sevgiline olan alışkanlığından haydi haydi kurtulursun..alışkanlık diyorum çünkü sevgiden bahsetmen mümkün değil ne yazıkki...

bunun modernlikle hiçbi alakası yok ki, arkadaşımız modern olmak adına yapmıyodur eminim ki bunu..

eşlerinde sadece tek eşleriylemi birlikte oldugunu tartışmak lazım bu yüzden birlikte olan kızlarıda bu kadar agır eleştirmemek lazım. olabilir belki dogru deil ama arkadaşta belki duygularına yenik düşmüştür. burda sadece olumsuz olan ilk sevgili biran önce hayatından çıkmalı dürüst davranmak adına.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…