Canlarım bakarmısınız...:))

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
6
44
Kızlar ben şimdiye kadar hiç ek besin vermedim sürekli anne sütü veriyorum ama artık ufak ufak meyve suyuna başlamak istiyorum doktorum verebilirsin dedi ama nasıl vericem miktarı ne olmalı ben bunu sormayı unuttum doktoruma havuç elma kivi kayısı verebilirsin ilk olarak ne kadar vermem gerekiyor çevremdekiler ilk gün bir çay kaşıgı sonra gün gün çoğalt dedi doğrumu kızlar bana yardımcı olabilirmisiniz tarif edin ona göre veriyim...şimdiden tşkler kızlar...alkisalkisalkisalkisalkisalkis

hayatım biz öyle çay kaşığı ile filan başlamadık..doktorumuz 1 kahve fincanı ile başla dedi..bence ilk olarak elma en uygunu olacaktır...elmayı rendele, tülbentten geçir kaşıkla ver..1 kahve fincanı 70 cc filan yapıyor yaklaşık...3 gün boyunca elma ver mesela...sonra kayısıya geç...3 gün boyunca kayısı ver..tadına alışssın...10 gün boyunca 1 kahve fincanı, sonra 1 kase olacak...1 kase de 160-170 cc civarı...ama tabi senin sütün yeterliyse 6 ayı sütle geçir..sadece alıştırma olarak günde 1 kez deneme amaçlı verebilirsin...

canım beb 4 gündür veriyorum kahve fincanının yarsından az veriyorum elma şeftali ve kayısı verdim şimdilik zamanla çağaltıcam zaten istemedikleri zaman yemiyolar merak etme :))

canım bizde geçeli 4 5 gün oluyor havuç suyu ile başladık haftaya elma suyu.anne sütü yeterli olduğu için şimdilik meyve suyu dedi doktorumuz bir günde zaten üç kaşık falan yiyor aslında bebişler kendi belirliyor ne kadar yiyeceklerini alıştırma amaçlı bir hafta bir meyve suyuna devam edin dediler bize

serapcım hadi bakalım inşallah bebeğin herşeyi sever ve rahatlıkla yiyebilir.benim bu konuda henüz hiç bilgim yok ama eğer sütün yetiyorsa hayatım biraz daha sadece süt ver derim ben.sonra zaten nasılsa ek gıdalara geçince anne sütünü çok fazla almayacaklar...

canım bende veriyorum ...dr um tattırma bunlar dedi doyumluk değil..yani 6 ay sonra ek gıdaya gecince yabancılık cekmesinler diye....ben sabah meyve suyu veriyorum 3-4 cay kasıgı.....(elma ve armutu karıstırıyorum)sade elma kabız yapar.......şimdide elma kayısı armutu karıstırıyom.....
öğlen sebze püresi 2-3 çay kaşığı(kabak havuç patates 1 damla zeytinyağı)..............öğleden sonra hergün taze mayalanmıs yoğurt 3-4 çay kaşığı....

öle tattırma olarak bende yapıyorum.sadece meyvelerden tattırıyorum.hepsinide şapur şupur emiyor ::)))
yaa kızlar bide bu ek gıdalara tamamen geçince hazırladığınız herşeyi bebekler bitirebiliyormu???yani kabak havuç ve patates haşlandığında baya bi çıkıyodur mesela.geri kalanını napıyorsunuz???

ben tattırma yapmıyorum bir kahve fincanı veriyorum bugün kayısı yedi hepsini bitirdi zaten onlar yiyeceği kadar yiyolar gerisi çöpe mecburen

tşk ederim kızlar sagolun verdiginiz bilgiler için dün ilk olarak havuç suyu verdim çok sevdi inş böyle devam eder iki tatlı kaşığı verdim sanırım şimdilik yeter yavaş yavaş miktarını çoğaltırım hergün biraz biraz vericem bakalım bizim bebişler hayatla tanışmaya başladılar artık .....:teytey::teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…