canım dedem yoksun artık

dedeciğimi kaybedeli 3 gün oldu çook acıymış çok yıkıldım. ankara da oturuyorum, memleketim manisa tüm ailem orada. 5 yıldır gurbetteyim, dedeciğim sürekli gelirdi yol uzun demezdi. en son geçen ay gitmştim kardeşimin bebeği oldu onu görmeye. bahane oldu yoksa gitmeyecektim, dedeciğimde biraz işlerim var halledeyim geleceğim demişti, yolunu bekliyordum. acı haberi geldi yıkıldım çok zormuş sevdiklerimizi kaybetmek. cenazesine yetişemedim ama mezarına gidip dua ettim, ateş küllenirmi bilmiyorum ateş düştüğü yeri yakıyor. allahım ölüm acısı yaşayan herkese de sabırlar versin

başın sağ olsun arkadaşım dede acısı zor gercekten ben iki dedimi kaybettim
her ikiside o kadar tatlıydılarki
dedenin mekanı cannet topragı bol olsun geride kalanlara ve sana sabırlıklar diliyorum canım acını hissedebiliyorum
ve ben hala dedelerimi özlüyorumsenağlamasenağlama

başın sağ olsun arkadaşım dede acısı zor gercekten ben iki dedimi kaybettim
her ikiside o kadar tatlıydılarki
dedenin mekanı cannet topragı bol olsun geride kalanlara ve sana sabırlıklar diliyorum canım acını hissedebiliyorum
ve ben hala dedelerimi özlüyorumsenağlamasenağlama

canım, allahım sanada sabırlar versin, dedelerin nur içinde yatsın.

canim Allah rahmet etsin , sana ve bütün yainlariniza Allah bol sabir versin.... cok zor birsey .....basiniz sagolsun

ne kadar iyi bir deden varmışki arkasından böyle üzülebiliyorsun
allah rahmet eylesin

Hepimizin başı sağolsun kızlar Allah rahmet eylesin bende dedemi 16/03/2003 yılında kalp krizinden kaybettim yeni evliydim 6 aylık gelindim ve doğum günüm olduğu tarihte kaybettim ne kadar acı inanamadım yetim ve öksüz olarak büyümüş hiç kardeşi yoktu dedem benim için bir taneydi bende onun gözünde öyleydim anlatamayacağım kadar emeği var bende nur içinde yatsın mekanı cennet olsun çok seviyordum küçükken bensiz bi yere gitmezdi gezmelere lunaparklara götürürdü ufak bi dükkanı vardı akşam işten geldiğinde eli boş gelmezdi mutlaka bana bişey getirirdi şurdan kaldırıp şuraya oturtmazdı biz dedem ve babannemle beraber otururduk ben evdeyken sahurlarda gidip susamlı ekmek yaptırırdı sabah işe gideceğim saatte taze ekmek alır gelirdi çiçekleri çok severdi balkonunda gül vardı kimseye kopartmazdı ben hariç, kendide koparıp bana verirdi canım dedem çocukları çok severdi özellikle kız çocuklarını hani onlar daha bi cilveli oluyorlar ya her türlü şirinliği yapıyorlar benimde 4 yaşında bi kızım var bazen diyolar şimdi deden olsaydı senin kızını nasıl severdi diye çok kötü oluyorum 6 sene geçmesine rağmen acısı hafiflemedi sürekli rüyama giriyor boynuna sarılıyorum ağlıyorum sanki ölmemiş gibi öpüyorum öpüyorum doyamıyorum napalım kader işte şimdi babannem hayatta onunla teselli buluyorum oda bana ve benden çok kızıma düşkün sağolsun el üstünde tutuyor annemin babasıda var ama ona bunun kadar yakın değiliz canım dedeciğim mekanın cennet olsun seni çok seviyorum.

Okuyunca çok üzüldüm, kendi dedem geldi aklıma...
O kadar çok severdim ki, anlatamam...

Başın sağ olsun canım...
Nur içinde yatsın dedeciğin, mekanı cennet olsun...

Hepimizin başı sağolsun kızlar Allah rahmet eylesin bende dedemi 16/03/2003 yılında kalp krizinden kaybettim yeni evliydim 6 aylık gelindim ve doğum günüm olduğu tarihte kaybettim ne kadar acı inanamadım yetim ve öksüz olarak büyümüş hiç kardeşi yoktu dedem benim için bir taneydi bende onun gözünde öyleydim anlatamayacağım kadar emeği var bende nur içinde yatsın mekanı cennet olsun çok seviyordum küçükken bensiz bi yere gitmezdi gezmelere lunaparklara götürürdü ufak bi dükkanı vardı akşam işten geldiğinde eli boş gelmezdi mutlaka bana bişey getirirdi şurdan kaldırıp şuraya oturtmazdı biz dedem ve babannemle beraber otururduk ben evdeyken sahurlarda gidip susamlı ekmek yaptırırdı sabah işe gideceğim saatte taze ekmek alır gelirdi çiçekleri çok severdi balkonunda gül vardı kimseye kopartmazdı ben hariç, kendide koparıp bana verirdi canım dedem çocukları çok severdi özellikle kız çocuklarını hani onlar daha bi cilveli oluyorlar ya her türlü şirinliği yapıyorlar benimde 4 yaşında bi kızım var bazen diyolar şimdi deden olsaydı senin kızını nasıl severdi diye çok kötü oluyorum 6 sene geçmesine rağmen acısı hafiflemedi sürekli rüyama giriyor boynuna sarılıyorum ağlıyorum sanki ölmemiş gibi öpüyorum öpüyorum doyamıyorum napalım kader işte şimdi babannem hayatta onunla teselli buluyorum oda bana ve benden çok kızıma düşkün sağolsun el üstünde tutuyor annemin babasıda var ama ona bunun kadar yakın değiliz canım dedeciğim mekanın cennet olsun seni çok seviyorum.

canım benim okuyunca ağladım geçen hafta babaannem geldi birlikte sarılıp ağladık içim yandı seni çok özledim geldim dedi, dedenle birlikte gelecektik ama nasip olmadı diye sarılıp ağladık. çok zormuş çünkü beni çok severdi biliirdi herkes. bu yazıları yazarkende ağladım hep. Allah sabır versin canım. manisa ya gider gitmez dedemin mezarına koşacağım. kardeşimde asker dedem onuda çok severdi adaşlar dedem onu adaş die severdi. en son 1 ay önce görmüştü oda helalleşmişler, oda cenazede bulunamadı içi yandıı tek başına oralarda sarılamadık birbirimize. telefonda ağladık gurbet çok zormuş çok.

X