canım dedem yoksun artık

nesrinb

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mart 2008
241
131
dedeciğimi kaybedeli 3 gün oldu çook acıymış çok yıkıldım. ankara da oturuyorum, memleketim manisa tüm ailem orada. 5 yıldır gurbetteyim, dedeciğim sürekli gelirdi yol uzun demezdi. en son geçen ay gitmştim kardeşimin bebeği oldu onu görmeye. bahane oldu yoksa gitmeyecektim, dedeciğimde biraz işlerim var halledeyim geleceğim demişti, yolunu bekliyordum. acı haberi geldi yıkıldım çok zormuş sevdiklerimizi kaybetmek. cenazesine yetişemedim ama mezarına gidip dua ettim, ateş küllenirmi bilmiyorum ateş düştüğü yeri yakıyor. allahım ölüm acısı yaşayan herkese de sabırlar versin

allah sabır versin canım
bnde dedemi kaybettiğimde 13 yaşındaydım
allah nur içinde yatırsın

başınız sağolsun arkadaşım...
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşallah...
sabırlar diliyorum size...

başınız sağolsun dedeciğinin ruhu şad mekanı cennet olsun rabbim geride kalan tüm aileye sabır versin..

Allah rahmet eylesin canım
Dedeciğin nur içinde yatsın mekanı cennet toprağı bol olsun inşallah
Rabbim tüm günahlarını bağışlasın huzurla uyusun
Geride kalanlara sabır versin Rabbim

başınız sağolsun Allah sabırlar versin canımmm dedenizin kabri nur mekanı cennet olsun inşallahhhh

Ben de dedemi kaybedeli 3 ay oluyor..
İlk defa yakın bir büyüğümü yitidim , ne kadar tarifsiz bi duygu ne kadar büyük bir acı olduğunu çok iyi anlıyorum.
Bazen gecelerce rüyamda görüyorum , sarılıyorum boynuna , anlatamam ki şimdi boğazımda yumruk gibi durur inan yaşadıklarım , hisseetiklerim.
Bir masal gibi bir varmış bir yomuş , bakıyorum çocukluğumun geçtiği evine ne kadar anlamsız o yokken , oysa dedem o evdeyken o ev sanki bir sayardı gizli kalmış sadece bizim bildiğimiz.. Şimdi bakıyorum tekrar tekrar heryerde dedemin sesi heryerde dedemin kokusu.
Ağlamak istemiyorum ama durmuyor işte gözyaşlarım..
Allah dedem gibi son nefesinde kelime-i şahadetini getirerek ölmeyi nasip etsin inşallah.
Başın sağolsun canım , acını paylaştığımı bilmeni isterim.

başınız sağolsun mekanı cennet olsun inşallah... ben dedeciğimi 2002'de babannemi ise 20.02.2009'da kollarımda kaybettim :KK43: inan bana acını anlıyorumm hemde çoookk :KK43:

dedeciğimi kaybedeli 3 gün oldu çook acıymış çok yıkıldım. ankara da oturuyorum, memleketim manisa tüm ailem orada. 5 yıldır gurbetteyim, dedeciğim sürekli gelirdi yol uzun demezdi. en son geçen ay gitmştim kardeşimin bebeği oldu onu görmeye. bahane oldu yoksa gitmeyecektim, dedeciğimde biraz işlerim var halledeyim geleceğim demişti, yolunu bekliyordum. acı haberi geldi yıkıldım çok zormuş sevdiklerimizi kaybetmek. cenazesine yetişemedim ama mezarına gidip dua ettim, ateş küllenirmi bilmiyorum ateş düştüğü yeri yakıyor. allahım ölüm acısı yaşayan herkese de sabırlar versin

bende dedemi 3 ay önce kaybettim,seni çok iyi anlıyorum.senağlamaZamanla ateşe alışıyorsun nesrinb,sönmüyr ama alışıyorsun.Allah rahmet eylesin,başın sağolsun...

başın sağolsun mekanı cennet olsun dedeciğinin
ben dedeciğimi kaybeli bu gün 1 yıl oldu
acın geçmiyor ama alışıyorsun mecburen
tüm ölmüşlerimize Allah rahmet eylesin
Sabırlar diliyorum

Ben de dedemi kaybedeli 3 ay oluyor..
İlk defa yakın bir büyüğümü yitidim , ne kadar tarifsiz bi duygu ne kadar büyük bir acı olduğunu çok iyi anlıyorum.
Bazen gecelerce rüyamda görüyorum , sarılıyorum boynuna , anlatamam ki şimdi boğazımda yumruk gibi durur inan yaşadıklarım , hisseetiklerim.
Bir masal gibi bir varmış bir yomuş , bakıyorum çocukluğumun geçtiği evine ne kadar anlamsız o yokken , oysa dedem o evdeyken o ev sanki bir sayardı gizli kalmış sadece bizim bildiğimiz.. Şimdi bakıyorum tekrar tekrar heryerde dedemin sesi heryerde dedemin kokusu.
Ağlamak istemiyorum ama durmuyor işte gözyaşlarım..
Allah dedem gibi son nefesinde kelime-i şahadetini getirerek ölmeyi nasip etsin inşallah.
Başın sağolsun canım , acını paylaştığımı bilmeni isterim.

canıım çok sağolun, benimde ilk acım, ben onların elinde büyüdüm yani evlerimiz ayrı değldi 20 yıl aynı evi paylaştık.seninle aynı duyguları yaşıyorum allahım çook sabırlar versin seninde başın sağolsun canım

Son düzenleme:
acımı paylaşan herkesin allah herşeyi gönlüne göre versin, ve benimle aynı acıyı yaşayan hepinize allah sabır lar versin.başınız sağolsun sizlerinde.

canım allah rahmet eylesin nur içinde yatsın allah günahlarını affetsin.cnm bilirim bu acıyı benimde dedem ramazanda vefat etti bende gurbette gelinim bende 1 yıldır görmemiştim bi tek tabutta gördüm okadar gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor.bizlerin yapacağı tek şey onlara bol bol dua etmek onların amel defterleri herzaman açıktır dualarımız altın tepsiyle gider onlara cnm başka diyeceğim yok benide burdaki arkadaşlar teselli ediyodu ama anlamıyodum aylar geçmesine rağmen dedem rüyalarımda ve hiç unutmuyorum.sende kendini çok yıpratma.

allah ailenize sabır versin cnm.

Allah rahmet eylesin,mekanı Cennet olsun inşallah.
1 Fatiha okudum,Allah kabul etsin inşallah.a.s.

başın sağolsun
mekanı cennet olsun
sizlerede sabır diliyorum

Başınız sağ olsun mekanı cennet olsun işallah
Rabbim sabır versin :çok üzgünüm:

X