canım çok sıkkın

paylaxsxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
154
0
merhaba arkadaslar ben 37+4 hamileyim bu zamana kadar epiduralle normal dogum ıstıyordum dün aneztezı uzmanıyla görüştüm cesıtlı sorular sordu gecırdıgm hastalıklarla ılgılı bırde belımde sorun olup olmadıgını sordu bende yılar önce düşmüştüm ve benım belım yorulunca fılna cok agrır vede böyle sınır sıkısması gıbı canım acır bunu duyunca ıstersen bır yapalım dogum esnasında belkı tutar dedı ve ıcıme kurt düştü.yaptırsammı bılmyıorum ya tutmazsa ben normla dogum ıstemıyorum epiduralsız.ama sımdı cok ortada kaldım canım cok sıkkın ne yapsam acaba rısklı mıdır bu sekıldeyken yaptırmnak belınde benım gıbı sorun yasayıpta epiiduralle dogum yapan var mı

ıstersen bır yapalım dogum esnasında belkı tutar ne demek yani epidural yapacak mı?sana zararı mı olacakmış hiç bişey anlamadım

bildiğim ve duyduğum kadarıyla zaten epiduralin normal doğumda etkisi çok çok azmış bende öyle sanıyodum ağrı olmayacak falan ama pek etkisi olmuyormuş doğum ağrını çekiyomuşsun yaptıran arkadaşlarımdan duymuştum ama ilk başlarda bende korkuyor ve istemiyodum normal doğumu şimdi ise çok cesaret geldi inşallah normal doğum yaparım en sağlıklısı bu allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

canım benim
hiç korkupda moralini bozma boşver o ğün geldiğinde allah yardımcın olur sen sadece şunu düşün bebeğini kucağına aldığında o mutluluğu herşeye değdiğini göreceksin sen şimdi anın tadını çıkar epidural normal fark etmiyo takılma bunlara kısmet neyse o olsun sağlıkla bebeğini kucağına al yeter ben epiduralle doğum yaptım çokda memnun kaldım şimdi oğlum 6. ayına girdi darısı başına korkacak bişey yokkkkkkk bak tekrar tekrarr söylüyorummmmm

canım benim
hiç korkupda moralini bozma boşver o ğün geldiğinde allah yardımcın olur sen sadece şunu düşün bebeğini kucağına aldığında o mutluluğu herşeye değdiğini göreceksin sen şimdi anın tadını çıkar epidural normal fark etmiyo takılma bunlara kısmet neyse o olsun sağlıkla bebeğini kucağına al yeter ben epiduralle doğum yaptım çokda memnun kaldım şimdi oğlum 6. ayına girdi darısı başına korkacak bişey yokkkkkkk bak tekrar tekrarr söylüyorummmmm

canım benım endısem su epiduralın tuttup tutmaması degıl belımde sıkıntı varya acaba rısklı mıdır yaptırmak o benı endıselendırıryo napcam bımyıorum artık 38.haftaya gırıyorum cok azkaldı dun gece sankı sancı oldu gıbı anlamadım ne olucak bılmyıorum

epiduralle doğum yapanlarda sonrasında bacak ve bel ağrıları baş ağrıları çopalıyormuş. bende senin gibi düşmüş ve kaburgamı çatlatmıştım. belimdede doğal olarak ağrı kaldı ve seni iyi anlıyorum. normal doğumu tercih et bence belinin dhaa fazla ağrıdığını düşünsene bu ağrıya dayanamıyoruz. normal doğum yap mevlama sığın kolayca olacaktır merak etme sen. allahım sağlıcakla bebeğini kucağına almak nasip etsin. bebişin için değmezmi annesi

X