Can Parcam ❤❤ yeniden dogusum❤

tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
7.394
14.696
30
Oğluma kavusmamin son gunlerinde yasadigim stres ve heycanla artik iyice sabirsizlanmis bir an once dogumu bekliyordum .
25 nisan gecesi hafif bel agrilariyla uykuya dalmistim tabi bunun normal oldugunu butun gun yaptigim yürüyüşten oldugunu dusunuyodum .gece 4 sularinda uyandim o sirada esim ise gittigi icin lavaboya gidip geri uyumakti niyetim , her hamilede oldugu gibi gecmek bilmeyen bi tuvalet hissim vardi ama hic bisey yapamiyodum o sirada hafif hafif agrilarim vardi farkinda olmadan bir saat boyunca kaldim ama noldugunu anlayamadim garip bi hisle sanki acilmalarimi hissettim , son gunlerde olmama ragmen dogumun basladigini düşünmüyodum esimi arayip bi kontrol olup donmek istediğimi soyledim.

Oysaki tam zamaninda aramisim kucuk bebegim artik gelmek icin sabirsizlaniyorms megerse ,esim geldiginde bile emin misin agri olduguna bosuna gitmeyelim diyodu esyalarimi alip arabaya indik ama artik bebegimin geldigine emindim sancilarim baslamis , icimide iyice korku kaplamisti

Hastaneye gider gitmez hemen kontrol odasina alindim ve 4cm acikliginiz var dogum baslamis dediler , hala inanamiyordum daha hamileligimin nasil gectigini anlamamışken cok korktuğum dogum anim baslamisti

Dogum haneye esimle indik ikimizede onluk verdiler , giydim ve lavaboya gidip gelmek istedigimi soyledim
Iste o andan sonra gercekten tum sancilari yasadim lavaboya gittim ama asil sancılar gelmisti kasilmalarim yırtılmalarim herseyi hissettim ne kadar kaldim bilmiyorum zarzor cikip hemen geri dondum ve tkrar kontrolle 8cm acilmam vardi , epidural icin anestesist gelmesini bekliycez dediler

O sirada serum ve damar yolumu actilar orda cektigim acılarla bambaska biriydim sanki düşündükçe inanamıyorum epiduralim olmadan 10cm acilmam olmus,ignesiz dogumu yapmam gerektigini soyluyolardi oysaki o sirada o kadar cok agrim vardiki hemsirelerde hem yanimda olan esimde sakinlesmem icin benimle ilgileniyolardi nefes bile alamazken ikinmam gerektigini bebegi gorduklerini soylediler.

Hemşireler sureklu sakinlesmemi herseyin ilk dogum icin cok hizli gectigini sancilarimin cok yuksek oldugunu yapabilcegimi soyluyolardi , o anda tek bebegime birsey olmasindan korkuyordum

Agrilarim ne kadar surdu ne kadar kaldim bilmiyorum ama nefes bile alamazken dogumumu yapamadim.

8.30ta epiduralim yapildi 10a kadar bebegim ve benim dinlenmem icin bekleyişin ardindan 10da doguma basladik
Canim o kadar acimisti o kadar yorulmustumki bebegimin nasil oldugunu onu biran once görmeyi düşünüyodum, cok yorulmus ve korkmustum doktorda doguma geldi gozleri kapattım ve sadece doktoru dinledim doktorumunda yardimiyla 2 -3 ikinmada bebegimi vakumlu dogumla dunyaya getirdim .

Onun dogdugu an o kadr şaşkındimki hala kucagima aldigim an onu gordugum an simdi gibi agliyim mi guliyim mi beynim resmen sasirmisti , daha kordonu bile kesilmeden kucagima koyduklari ogluma o an asik oldum benim bebegim benim canimdan bi parca kollarimdaydi

Acilarim bagirislarim sabirsizligim hepsi bitmisti , dikislerim atilip oğlumla yatagimizda uzanirken sanki az once olanlari ben yaşamamistim.

Benim icin zor ama dogum ekibine gore cabuk bi dogum gecirdim .

25 nisan sabahi 10.38de can parcama kavustum ❤❤ onu koklamalara bakmalara hala doyamiyorum her ani benim icin paha bicilemez.

X