Saç Bakım Ürünleri Camterebentin ile Hintyağını Birlikte Kullanmayın

fullya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2007
161
1
saç bakımı konusunda pek çok başlıkta sizinle bilgilerimi paylaşmıştım. yararını gördüklerim fazlaydı ve yazdım enteleden çam terebentine kadar.

nisandan beri entele ve çamterebentini kullanıyorum. ilk kullanımımda şampuanıma çamterebentin ve aktardan aldığım bakım yağı katmıştım sonuç süperdi.
şampuanım bitince hint yağı aldım hintyağı ve çamterebentini karıştırıp kullandım sonuç: berbat
yani bendeki etkisi kötü oldu saçlarım sertleşti ve çok dökülmeye başladı önceleri önemsemedim ama devam edince o şampuanımı attım.
şimdi yeniden bir şampuan alıp içine sadece çamterebentin koydum sonuç gene süper dökülme bitti ve saçlarım yumuşacık

diyeceğim şu dur ki çamterebentin kullanırken hintyağı ile karıştırmayın.

çamterbentinle yıkadıktan sonra benim saçlarım kazık gibi oluyo nedendir acaba :s

Ben ilk defa çamterebentinle yıkadım saçımı..eskiden kıvır kıvır ve gür saçlarım vardı zaman içerisinde dökülmelerle kıvrıklıgım gitti ne ama dümdüzde olmadı sürekli yataktan yeni kalkmış gibi karmakarış saçlarımla gezerdim ve krem kullanmadan saçlarım berbat tülerik olurdu..akşam çamterebentinle yıkayıp yattım sabah saçlarım kıvır kıvır ve yumuşacıktı sanırım her keste farklı etki yapıyor..:uhm::uhm:

bir kapak koydum acaba şampuanmı yetersiz ama 250 miligramdı şampuanda bu normali deilmi :1shok:

ben ikisini karıştırmamıştım hint yağını sürüyorum saçlarıma biraz beklettikten sonra çam terebentin kattığım şampuanla yıkıyorum..ama ben de dökülme falan olmadı biraz sertleşiyor saçlarım ama ben soğuk suyla yıkıyorum ondan galiba.

elidorun hindistan cevizi bide c ile başlayan bişi karışmlı şampuanı mavi kapta kepeğe karşı etkili olanı fazla kimyasal falan var diye çamtrebentinn etkisni öldüren bi şampuanmı?öleyse deiştiririm yani..

arkadaslar siz hangi sampuanın içine koydunuz

ben TRESAN PAPATYA ÖZLÜ şampuanın içine koydum 500 ml. lik şampuana 50cc.lik çamterebentinin yarısından fazlasını döktüm..aldıgım aktarın dedigine göre bitki özlü şampuanlarla kullanılırsa daha faydalı olurmuş piyasadaki şampuanlarda çok fazla katkı bulundugu için etki göstermeyebilir yada etkisi çabuk farkedilmez dedi..bende bitki şampuanı aldım içine karıştırdım..normal kremli şampuanla bile saçlarım kazık gibi olurdu bununla hiç kreme gerek duymadım...

elidorun hindistan cevizi bide c ile başlayan bişi karışmlı şampuanı mavi kapta kepeğe karşı etkili olanı fazla kimyasal falan var diye çamtrebentinn etkisni öldüren bi şampuanmı?öleyse deiştiririm yani..

bence öyle bu şampuanların içindeki katkı ve kimyasallar çamterebentinin etkisini yok ediyomuş..

kızlar ben 1 yılı aşkın süredir çam terebentin kullanıyorum saçlarımın dibinde kıvırcık saçlar bitmeye başladı,saç dökülmesi yok,eskidenm fare kuyruğu gibi ince duran saçlarım resmen hacimli gözüküyor...hatta gürleşti.herhangi bir şampuanın içine katılabilir,fakat bitki özlüleri tercih edin.aktardan aldığım şişenin yarısını büyük boy şampuana katıyorum.birkaç gün bekliyorum yoksa terebentin şişenin içine karışmadan zeytinyağı gibi üstte kalıyor.çalkalamakta lazım...şimdiye kadar duyduğum herkese iyi geldi.şu entele nasıl birşey birde onu merak ediyorum açıkçası:uhm:

Slm kizlar.nolur yardim edin.ben cam terebentinin ne oldugunu tam anlayamadim ben azeriyim baska bir dile cevirmesinide bulamadim,enteleninde ne oldugunu anlayamadim.su an elimde sadece hint yagi var bunula saclarim uzasin diye nasil uygulaya bilirim???????burda Azerbaycanda susam,yilan,findik filan yaglari pek bulunamiyor hint yagi bol ama kolay bulunuyo bademde zorda olsa bula bilirim hint yagiyla ne yapa bilirim??????????????????? :sm_confused:

hintyağı elinde varsa bademyağını da bulabilirsen bunları karıştır, bir de zeytinyağı ekle. Bunu haftada 1 kez falan(ben 4 güne bi yapıyorum, bazıları hergün yapıyomuş) bi kaç saatliğine saçında beklet. Ben çok yararını gördüm, saç tellerini kalınlaştırıyor. Çam terebentini düşündüm başta ama saçı çok kuru olanlarda(benim öyle de) daha çok kurutuyo diye biliyorum. Yani yağlı saçlarda daha ii sonuç veriyo galiba:uhm::uhm::uhm: Emin olamadığım için ben de hintyağı karışımını uyguladım, çok da memnun kaldım.

Ya benim cildim kuru oldugu için bende hiç sivilce falan çıkmazdı çıkarsada çok nadir bir tane alnımda çıkardı ama bu çam terebentini kullanmaya başladıktan sonra ki iki ay oluyor alnımda küçük küçük nokta kadar sivilceler çıkmaya başladı bir anlam veremedim çam terebentinden olabilir mi acaba?

Kizlar cam terebentini fazla koymayin icine...:)

hmm garip bende bi sac bakim yagi war icin de ise hem hintyagi hemde camterebentin war ve sacimi güzel yapyio. sanirim gercekten de miktari önemli...

arkadaşlar ben defne garlı şampuan kullanıorum 450 ml. içine 3 kapak çam terebentin 1 şişeye yakın da hint yaı kattım we saçlarım gayet yumuşak oluo we ööle abartı saç dökülmesi de yaşamıorum bence saçın yapısına göre deişio yaptıımıs bakımların etkisi..

arkadaşlar ben defne garlı şampuan kullanıorum 450 ml. içine 3 kapak çam terebentin 1 şişeye yakın da hint yaı kattım we saçlarım gayet yumuşak oluo we ööle abartı saç dökülmesi de yaşamıorum bence saçın yapısına göre deişio yaptıımıs bakımların etkisi..

3 kapak cok degil mi ya ben bir cok kisinin damla damla kattigini okudum

bi de icine cu bepanten evigen ampuller kirilsa nasil olur
bal katan da varmis CADIARZU

Saç derine sürsende olur cnm ama Badem yağıyla karıştırıp sürmen lazım diplerine ßende kullanıyorum Çok memnunum bir kapak Koyuyorum Yumusacık oluo Saçlar !

bende elidor kullnıyorum onun içine döküyorumm
ama ne entele ne çam terebentin dökülmeyi kesmedi

X