Çalışmak istiyorum ailem izin vermiyor

Nilufer_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2023
10
3
30
Selamlar aile evinin buyuk kiziyim bekarim maddi olarak ozgur olmak icin kasiyer falan olmak istiyorum fakat babamin gururuna dokunuyor izin vermiyor ne yapmaliyim, hayir bir de gelirimiz de fazla degil benim calismam sart

Ayy en sinir olduğum hem geliri yetmiyor hem de zorla evde tutar.
Sizin için sigorta yapacak, cebinize paranızı koyacakti o zaman en kötü ihtimalle. Öyle kuru kuru gurur olmaz.
Ne yapın edin bir şekilde iş hayatına girin ilerisi için. Neye gurur yapıyormuş onu da anlamadım yani.
Ömür boyu sizin sorumlulugunuzu alabiliyormuymuş sorun. Evlenip gider diye bakıyor herhalde.
Sonra boşanmak istesen gelme der.

Babanızı ikna etmeye çalışın
Buradaki kilit genelde anne olur
Annenizi araya sokun
Çalışmanın kötü birşey olmadığını .... anlatır gibi anlatın

Bu devirde kalmamalı artık böyle babalar ya ..Hem ekonomik sıkıntılar ,hem kadının kendi ayakları üzerinde durabilmesi( ekonomik ihtiyaci olmasa bile) adına mutlaka çalışılmalı .Trilyonluk olsanız bile sgk si olmayana kredi bile vermiyorlar, yok sayıyorlar.Ileride babanıza beddua etmemek için lütfen ikna edin.Cok sıkıntı çekersiniz sonra.

Selamlar aile evinin buyuk kiziyim bekarim maddi olarak ozgur olmak icin kasiyer falan olmak istiyorum fakat babamin gururuna dokunuyor izin vermiyor ne yapmaliyim, hayir bir de gelirimiz de fazla degil benim calismam sart
Ne yap et ikna et. He çalışırken de burnundan gelir bilirim ben bu olayları. Vay niye geç çıktın vay iznin niye böyle oldu. Para mı istedik senden. Ben sana para vermiyor muyum falan.. böyle bı kısır döngü...

Ama hayatın boyunca ailen olmuyor bı yerden sonra insan kendi parasını kazanmak zorunda kalıyor körelmene sebep olmalarına izin verme lütfen.

Bir mesleğiniz var mı?

Çalışmak ayıp değil utanacağı çekineceği ne var anlamıyorum.

Sigortanız ne kadar erken başlarsa o kadar avantajlısınız. Bunu anlatın.

Babanızı ikna etmeye çalışın
Buradaki kilit genelde anne olur
Annenizi araya sokun
Çalışmanın kötü birşey olmadığını .... anlatır gibi anlatın
Bu mantıkta olanları anne pek ikna edemiyor. Etse bile olası bı aksilikte günah kesici anne ilan ediliyor.

Mantıklı dusunseler bu kız bugün yarın belki evlenecek elinde bı mesleği bı çalışma geçmişi olsun diye düşünürler. Onu geçtim anne babaya bişey olsa bu kız tek kalacak belki yaşı geçince nasıl iş bulsun kime siginsin..

Bı insanin zihniyetini değişmek kadar zor bısey yok sanırım.. umarım işi yokuşa sürmeden ikna olur..

Ne kafalar var ya.çalış çalış derler normalde

Ben üniversite okurken ilk senemde çalışmak istemiştim. Annem izin vermemişti. Keşke çalışsaymışım. 22 de çalışmaya başladım, insanın kendi parasını iyi kötü kazanması çok harika bir şey. Nap et çalı.

Mantık hani nerede mantık mı var böyle insanlarda
Elimizdekileri en mantıklı nasıl olumluya lehimize çevirmedir söykediklerimiz
Nasıl anlatacaksın namusun sadece kadın bacaklarının arasında olmadığı
Anlamıyorlar
Kızının çalışmasını istememe sebebi
Olurda biriyle görüşür adımızı çıkarır rezil eder
Yoksa kızını sevdiğinden çalışmak yorulmasını istemiyordan değil

Ne saçma bir düşünce tarzı insan sadece para için çalışmaz sosyal psikolojik olarak bir gerekliliktir ayrıca SGK guvencesi önemli ayrıca hayat standardını yükseltmek için çalışir eli kolu olmayan kişiler tekerlikli sandalyede satıcılık yapıyor

Başvurularını yap dönüş olursa iş kesinleşirse gitmek için ikna edersin olmuyorlarsa da git alışırlar.

Gurur murur yok, elin para görürse laf dinlemezsin, gösterdiği adama varmazsın diye çalışmana izin vermiyor.

Kendilerince birçok bahaneler olabilir tabii ki ama namus sadece kadınla alakalı değil bunu hala kavrayamıyorlar..

Ben de bugün kızını zorla döve döve çalıştırıp zorla parasını elinden alan, kızının üstüne kredi çektirip oğluna ev aldıran babanın hikayesini dinledim.

Aynı coğrafyada iki farkli yaklaşım, ikisi de b*k çukuru.

Benim de annemin gururuna dokunuyordu. Babam çat diye ölünce kimse bi tas su vermedi. Yani gurur karın doyurmuyormuş tıpış tıpış gidip çalıştım

Acaba babaniz kızının markette kasiyer olma fikrine mi karşı ? Hani insanlar sizi orada görünce onu kinar diye mi korkuyor? Daha masabasi işler bulsanız, mesela bir iş haninin girişteki danismasinda falan , güzel giyinip gitseniz daha yumuşak olur mu? Ya da anaokulunda kreşte yardımcı abla olsaniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…