Çalışmak bir sabır işi ve patrona dayanmak ...

hani derler ya el kapısı kanla yoğrulmuş diye gerçekten doğru.ben 4 senedir çalışma hayatının içindeyim daha önceki çalıştığım yerlerde sabah işe giderken ayaklarım hep geri geri giderdi.şimdi bir emlak şirketinde çalışıyorum işe ilk başladığım patronumu mayısta kaybettim çok seviyordum Allah mekanını cennet etsin.şimdi yerine ağabeyi geçti gerçekten altın gibi insanlar sanki o değil ben patronum Rabbim herkesi iyilerle karşılaştırsın.

ah çalışma hayatı ahh şimdi çok sinirlenince sigorta günümü doldurup eve çıkıcam diyorum ama 12 yıldır aynı noktadayım. bazen arkama bakmadan gidesim var.. söylediklerinizin bir çoğunu bende yaşıyorum o yüzden sizi anlıyorum. bencil bir yapısı var bende buna katlanamıyorum. üstelik ailesi 5 vakit namazında ama bizimkinin yanında dinden bahsetme.. düşüncelerimi bile rahat söyliyemiyorum. aslında burada olmamam lazım ama yinede başka şansım şimdilik yok. arkadaşların yorumlarını okudum bundan sonra uygulayacağım.

6 yıldır calisma hayatindayim, gercekten surekli bir mucedele bu calisma hayati ve ozellikle bayanlar icin agir olabiliyor psikolojik yonden...calismamayi istiyorum bazen bazen de isimi seviyorum zaman zaman degisiyor...ama patronlar heryerde aynidir, birtek o degil bunu kesin soyluyorum yani...nadiren iyi patronlar olabilir ama ozellikle kendi kurdugu is ise patron hic cekilmez

:) yani az çok herkesin böyle olduğunu tahmin edebiliyorum
ben hem patrondan hemde sekreterden çekiyorum yaklaşık 3 senedir
patronumun el şakaları, misafir yanında yerli yersiz lafları, azarlamaları

sekreter desen ayrı dert zaten, girdiğimden beri bi yıldızımız barışamadı gitti üstüne kuma gelmişim gibi davranıyor ki ben burda çizimciyim

yaram deşildi sanki

Çok zor şartlarda çok gereksiz insanlarla çalıştım şu andaki konumuma gelene kadar.
Bende hep uzun zamandır çalışıyorum bu kadar emeğim boşa gitmesin dedim durdum ama sonunda reflü oldum.Eski patronumun hakaretlerine dayanamayıp bir gecede bütün vücudumu iltihap kaplamıştı ki ses tellerime kadar.Bir hafta konuşamamıştır.

İnsanın rızkını Yüce Yaradan veriyor arkadaşım.Bu hayata bi defa geliyoruz.Şimdiki aklım olsa hiçbirisini çekmezdim.Tabiki sabrın sonunda Selamet vardır ama bu insanları çekme.Sen alttan aldıkça bütün iğrençliklerine eziyetlerine devam edicekleridir.

Çalışırken iş ara.İyi bi yerde bulunca bas tekmeyi.

off arkadaşlar ya.okudukça hepiniz için bol bol dua ediyorum.kimse zevk olsun diye çalışmıyor bu hayatta.babam bana ay sonu maaşım kadar parayı elime koymuyor malesef.çalışmak para kazanmak kazandığını harcamak bir öz güven.ölesiye mecbur değilim ama,rabbim gerçekten çalışmak zorunda lanlara yardım etsin.çok tepen atarsa en azından çekip gitme şansım var ,bu şansı olmayan arkadaşlarda var.

çoğunluk böyle tamam kabul.ama bizde işimizi yapıyoruz ve emeğimizin karşılığını alıyoruz.kimsenin kapısında köpeği değiliz yani.

işte böle bişiy.diyorum ya kızlar bazen davranışlara hareketlere o kadar sinirm bozuluyor ki bişiy olacak diye korkuyorum.ne gelirse üzüntüden ve sıkıntıdan geliyor başımıza. sonrasında bir hiç sayılacağım zaten,yine ay biizm için böle oldu,biz böle yaptık denilcek mi?herkez ettiğiyle kalacak.

aklıma geldi ya;
ben normalde saat yedide çıkıyorum.burada olsada tam yediye vurmadan asla çıkarmıyor.ya anlayamıyorum ki bana acaip eziyetleri var bu adamın.bende ona muhtaç olmamak için kesinlikle ay çıkayım falan demiyorum.bazen yediye on varken falan hadi sen erken çık demez mi.bide böbürlene böbürlene.gerizekalı çok büyük iş yaptın sanki.hay Allahım ya

Son düzenleme:
O lafları söyleyebildiğine göre fazla yüz göz olmuşsun sende, benden sana abla tavsiyesi bundan sonraki işyerlerinde özellikle patrona karşı mesafeli olmakta fayda var.........

basindan beri soylemek istemedim vazgectim ama bence patronundan beklentilerin cok fazla
bir kere niye onunla arkadasinmis gibi davranip beklenti icine giriyorsun kiklava:
tamam bir kere iki kere olur da her gun sana pogaca almasini cay ismarlamasini beklemen sence de tuhaf degil miCADIARZU
tamam seni sinir ediyo olabilir ama buna yol acan senin tavirlarin olmus gibi
sen eger is disinda tek kelime konusmayan birisi olsaydin eminim ki seni sinir edemizdi degil mi
sen sadece isini yaparsan onu da duzgun yaparsan kimseyle yuzgoz olmazsan seni sinir edemezler
ama belli cok laubali oldugun seni de direkt suclamiyorum cunku
maalesef Turk sirketlerinde ozellikle kucuk ve orta olcekli sirketlerde insanlar maalesef is hayatinda profesyonel davaranamiyor
patronlarimiz cok profesyonel degil ve balik bastan kokuyor
illa laubali olacagiz degil mi cunku ortam oyle uyum saglamak adina hep laubalilik oluyor
sonra da patrondan nefret geliyor
zamaninda cok cekmis ve artik kurtulmus birisi olarak:Saruboceq:
Turk patronlarin yonetim seklini hic sevmiyorum

Sabır cnm bnm sadece sabır et ama şuanda sakın işten çıkayım deme yarının ne olacağı belli deil ve ciddi anlamda kriz var......şu kriz biraz durulsun tanıdığın bildiğin sağlam bi firma mutlaka çıkar karşına acele karar verip zarar verme kendine,hepimiz çalışmak zorundayız hayat zor geçim zor

ne anlamda düşündün bilmiyorum ama hiç bir beklentim yok patronumdan.sadece işine gelince iyi işine gelince kötü olmasını değiştirmek beklentim.sebepsiz çıkışlarını,anlam veremediğim davranışlarını anlamaya çalışmak.sadece bütün bir haftamın ve günümün hemen hepsini geçirdiğim iş ortamımda nasıl daha sabırlı labilirim bu işte beklentim.
sanırım anlatımımı yanlış anlamışsın;ben onun bana hergün çay yada poğaça almasını istemiyorum ki.düzenli giden belirli zamnlardan sonra beni sadece yaralamak adına yaptığı davranışlardan bahsediyorum.ben çoğu zamn onun altında kalmamak adına bir çok beraber yediğimiz yemekleri kendim alıyorum ,yada kahvaltıları.
bazı davranışlarında biliyorum ki bir çok insandan daha iyi.hakkını yiyemme.ama benim bu konuyu açmamda ki sebep onun bu tarz davranışlarına karşı nasıl bir tavır takınmalıyım bunu sorgulamak istemiştim.ama yorumun için sağol canım.haklı olabilirsin ne diyeyim

seni sevmesin canim, sevmesin arkadasim, nedir yani sevince nufusuna mi gecirecek cok mu maas verecek
sevse ne olur pacozun baskani:roflol:
boyle laubali davranmasina izin verme, sevmesin nedir yani
nefret etsin, sen isini yaptiktan sonra cok da fifi
ama bence ipleri elden birakmissin su saatten sonra o firmada mesafeli davranman zor gozukuyorCADIARZU

Aynı şeyi bende yaşadım arkadaşım.İlk işimdi tecrübesizdim ve tecrübesizliğimin acısını fazlasıyla çıkardılar patronum olıcak o hayvandan çalışanlarına sekreterlik yapıyordum sözde tabiki sekreter olarak başladığım işte hergün temizlik yapıyodum hemde kontrol edıyodu toz kalmış diyip bida sildirıyodu bende ööle bööle deıl evde yapmadığım işi orda yapıyodum yanı sonra çay mutfak hepsı bana bakıyodu.bide aynı şekılde patronla aramda bı duvar vardı sadece bıde arkamda benı gözetleyen bı kamera o oda oturduğu yerden izliyodu bunları kimseye bişi demedım sabredım olur rayına oturur iş kolay bulunmuyo dedım ama bıgün yıne temızlık yaptırdı bana heryerı sonra çay istedi çayı götürdm ve bana dediği laf mıkrop herif hatırladıkça öldüresım gelıyo nası sinirlendım şimdi bu ne nası kızsın leş gibi ter kokuyosun gıt izin verıyorum naparsan yap hallet şunu dedı neye uğradımı şaşırdım ordan bı çıktım ağla ağla dolandım dolandım eve gıttım aileme anlattım babam dururmu aradı ağzına gelenı saydı ve o pislik benden özür dileyip işe gelmemı istedı lanet olsun gelırmıyım bidaa hakkımı helal etmedım ona ve ayrıldım tabi işten ama o an babmla gurur duydum ve onun benden ve ailemden özür dilemesı içimi buz gibi yaptı

canim ben tamamen iyi niyetle ve yardimci olmak icin yazdim
eger uzdu veya kirdiysam inan uzgunumfisfisfis
cunku inan senin yasadiklarin tarzi seyleri bende yasadim zamaninda
ama o zamanlar kendime kizardim simdi donup bakiyorum ne yuz vermisim o pacozlara diyorum nedir yani soguk nevale olursun olur biter bu adamlara karsi

canim pogaca yerken insan bir sorar kendine 2 pogaca almis artik baskalari diyor su kiza da ismarlasaydin diye tarzi sozlerin gecti onun uzerine soyledim
seni cok iyi anliyorum ama bu tarz adamlarla muhattap olma is konusu disinda
teklif etse bile sen kabul etme yiyecegini,
ben olsam yeme icme olayini tumden keserdim,
oglen cikma onunla yemege ne muhattap olacan zaten sevmedigin adam bir saat kafani dinle,
7 ye 10 kala cikabilirsin mi dedi siritarak, tesekkur et, gir tuvalete makyajini tazele, oyalan, sen yine 7 de cik ona en guzel cevap iste yuz goz olmadan
bunun manasi nedir al 10 dakikayi basina cal demek
10 dakika erken ciksan ne olacak, erken cikma beklentin olmasin zaten

inan bu tur patronlardan kurtuldugun zaman olaylara objektif bakiyorsun
profesyonel dusunmeye bak
o sadece is ortaminda katlanmak zorunda oldugun bir birey
sen isini yap bence gerisi bos
napican adamin huyu duzelmez adamda profesyonellik yoneticilik vasfi olsa zaten yapmaz

kırılmadım canım.bütün yorumları tek tek okuyup düşünüyorum.

bence yapabilirsin sonra da artik senin patrondan konu bekliyoruz
calisanim benim esprilerime gulmuyor
benimle birlikte yemek de yemiyor
hep is hep is tikir tikir calisiyor ugrasamiyorum onunla
bir sey de diyemiyorum
:içelim:cok bunaldim tarzinda:roflol::roflol:

ama zaten böleyim ben.iş yerinde suratımı görsen korkarsın.çünkü ne yapsam kendine pay çıkardığı için ters ters davranıyorum hep.

ara ara konuştukça aklıma geliyor.geçen bayram 9 gün tatil yaptık.çok uzun gelmiş beyefendiye.tamma olabilir.devlet kurumu değiliz.hiç yapmayada bilirdik buna bişiy demiyorum zaten.bu sefer tam bayram tatili kadar yapacakmışız ya.bunu insanlara gelen gidene bir söyleyişi var ki anlatamam.sanki on kişinin içinde sadece ben dkuz gün tatil yapmışım.hiç umursamıyorum buna daha çok deli oluyor.üzüleyim,zırlayayım istiyr önünde.bunuda bulamayınca beni sinir edecek yollar arıyor demkki kendi kendine

bak çiçem buna birazda yüz göz olmak diyorlar tabiri cahizse yani 4 yıl uuzn bir süre.. ve bişekilde patronun saygı olayını yitirmiş bu karşılıklıda olabilir tek taraflıda onuda bilmiyorum ha ne yapabilirim diyorsan saygıyı kazanmak gerek ve direk konuşucaksın mademkide işini iyi yapıyorsu belkemiğiyim diyorsun e 4 yıllıkta elemansın tazminatı falan cart diede çıkaramaz o yüzden geçicen karşısına x.bey durum bu bu şu şekilde saygı görmek istiyorum işinize geliosa sonuşça haklarında var yani ve bizim insanımız çok kuzu ya konuşmaktan herşeyden eçkinip ezilme modunda yaşıolar.. Derdini olduğu gibi sölicen ağlamayan bebeğe meme vermezler mademki yıpranıosun psikolojin bozuluo ki çok iyi anlıyorum seni e sağlık bu güzelim be yeri dolmicak bi konu deymez anlat derdini çalışmak istediğin koşulları hakettiğin saygını geri al..

Arkadaşım al benden de o kadar..İnan o kadar mutsuzum ki burada..Yorucu bir yoğunluğum da yok ama bu adam beni deli edecek.Psikolojik eziyet yapıyor.Burda 5 kişiyiz.Taşımacılık sektöründe çalışıyorum ben..Çok yoğun günler atlattık,şirket iyce küçüldü.20lerden 5kişiye düştük.Ben burda h.ilişkiler paz.müdürüyüm sözde müdürcülük oynuyoruz işte.hiç çay getiren telefona bakan müdür olur mu?onlarıda geç burada ne iş yaptığım belli değil.Muhasebein operasyonun ıvırın zıvırın işini bana soruyor.Bişey kaybolsun bişey lazım olsun bama soruyor.Hele birde kükremesi.sesini duyunca telde konuşamaıyorum.sinirden ayaklarını yerlere vuruyor.Küfür desen gani.onca işe koşturuyorum bir kere takdir ettiğini görmedim.Şimdi muh.yeni bir ark.başladı.Çok zor bir insan.İnanın aynı odadadız dua ediyorum benimle hiç konuşmasın diye.patron içinde öyle..750 ytl maaş alıyorum 3 taksitte alabiliyorum.Daha ssk aile yardımlarımı hiç almadım.5dak geç gelsen göze batar.ama biraz fazla çalış niye burdasın hala demez.ctsileride geliyoruz erkenden kenndsii 12de teşrif ediyor.toplantıyı başlatana kadar eziyet çekiyoruz boş boş otur.demiyorki bugün ctsi toplantıyı yapalımda vakitli gitsinler.sürekli bir lafı var ben size maaş veriyorum yemeğinizi yiyorsunuz çayınızı içiyorsunuz.Deli olucam ya.kaloriferleri bile 10 dak.yaktırıp kapattırıyor.sıcak su kullanamıyoruz.Buz gibi oda.her şey gözüne batıyor.Her taraf kamera dolu.mutfakta bile var.Birinin elinde kağıt görse evrakmı çalıyor diyor.insanları hırsızlıkla suçluyor ve çok ağır hakaretleri var.Şahsıma hiç hakaret etmesi ama öyle bir şey heralde son noktam olurdu.içeride alacağım var çıkamıyorumda.Evime yakın olduğu için birde sigorta için idere ediyorum birazyoksa durulacak gibi değil ya.her sabah dua ederek geliyorum bugün bir olumsuzluk yaşamayalım diye.gelenler beddua ederek gidiyor.Aldığım parada ah var.inanın bereketi bile olmuyor.Zaten verirkende eli titriyordur.Ben 1,5 senedir burdayım.buranın belkemiği gibi oldum.Her konuya vakıf oldum nerdeyse o da domuzdan ne kıl koparsam kardır diye bakıyor.benimde bir kapasitem var anlamıyor ya.kırk yılın başında izin istiyorum.sürekli laf sokuşturuyor.Hasta olsam doktora gidemiyorum aklım işte kalıyor yerime idare edecek kimse yok..yeni evliyim vallahi borçlarım olmasa bugün basıp gidicem.ama iş bulmak kolay olmuyor işte.benden sonra girenler benden fazla alıyor.tüm bu sıkıntıya rağmen bari maaşımı düzgün alsam o da yok.İnşallah bir yerden hayırlı bir kapı açılır.O kadar çok cv gönderdim ki.Ben başörtülü olduğum için iş bulmam biraz daha zor oluyor.Nasıl dolmuşum ya sayfayı bile doldurmuşum farketmesem daha da yazıcam..Kızlar bizim için dua edin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…