Çalışmak bir sabır işi ve patrona dayanmak ...

KaRaLaHaNa

YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı...
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
6.102
1
beni ve bu konuyu hatırlayanlarınız olursa mazur görün arkadaşlar.açtığım konum hopp diye uçup gitti.

gerçekten zor günler ve bazen inanılmaz zor zamnlar yaşıyorum.belki birinizin bir sözü bir önerisi yeniden doğrulmama,mantıklı biriyler yapmama sebep olur.

özel bir şirkette çalışıyorum kızlar.patronumla odamız aynı .yani ailemden bile çok onun suratını görüyorum.dört senedir bu iş yerindeyim.gerçekten zor zamnlar oldu,sabrımın taştığı vakitler oldu ama kolay dğil çalışmak yeni bir yerlere alışmak ,o yüzden bu günlere kadar geldim.ilk zamnlardan beri bir takıntısı var bu adamın bana.işimi çok kısa bir zamnda öğrendim,herşeyi tam takır idare etmeye başladım.yani anlayacağınız bel kemiği oldum onun.
ama ben onun yaptıklarına eziyet diyorum kısacası.psikolojik olarak çok yoruyor beni.sinirli bir insanım ve malesef bu onun farkında ve oralardan vurmaya çaılışıyor beni.ben böle zamnlarda nun yüzünü bile görmek istemiyorum.sadece işimi yapayım tek kelime bile etmesin sitiyorum benimle.ama malesefki patronum ve ben ona daha muhtacım.bişiy sormak,bilgi vermek mecburiyetindeyim.bide aynı odadayız düşünsenize.ağlayacak olsam,sinirim bozulsa şöle azıcık çekilip yatışacağım bir yerim yok.şimdi anlatırken ne kadar basit olaylar gibi gözüküyor değil mi?

gerçekte çok iyi olan bir insan ve bazı zamnalrda neden bana bu kadar çirkefleşiyor.psikolojik baskılarından örnek vereyim size.üç beş kişi var mesela çay sölenecek,beni ayırıyor.normalde yemek yiyoruz beraber.anlamadığım şekilde bana sinirlendiği zamnlarda kendine yemek söleyip önümde yiyor.sabahları beraber kahvaltı ederiz,kendisine iki tane poğaça alıp geliyor.yani kendimi bir leş gibi hissetmemi sağlıyor anlayacağınız.şöle düşünüyorum.canım istemesede düşünsenize bişiy yerken en yabancı insanların yanında bile en azından bir kere sizde yermisiniz diye teklif ediyoruz değil mi?kaç defa müşteriler aaa kızımızıda sölesene dedi benm yanımda.ben utanıyorum onun yerine.

dört sene oldu ayda yılda bir izin alırım.ondada gelince dört gün çektirir.ailemin ve yaşantımı göz önüne alınca bazen para için düştüğümüz şu durumlardan nefret ediyorum.ama nasip işte.

çok uzattım farkındayım ama böle bişiyle karşılaşsanız işten ayrıl dışındaki önerilerinizi bekliyorum.siz olsanı znasıl davranırdınız?

elbetteki işten ayrılma. 25 yaşındayım ve 25 senede öğrendiğim en önemli şey"hayat mücadele"dir. okul,iş,evlilik hepsi. yapacağın tek şey sabredip görmezden geleceksin. senin yaşadıklarına çok benzer şeyler yaşadım iş hayatındayken. hele hele birde patronundan daha bilgili, hızlı isen hayatı getirir burnundan biliyorum. umursama canım, bırak poçasını kendi yesin sende git kendine al, gelirken de hem kendine hem ona çay al. "umursamıyorum" de kısaca. senin kendine güvendiğini görünce inan sana karşı tutumu değişir. sen dik dur o senden çekinsin canım. kaydirigubbakcemile5

mecburiyet bazen insanları, böyle durumlara sokuyor işte...sokakta görsen slm vermeyeceğin insanlarla aynı ortamı paylaşmak, onlara mecbur olmak bir şekilde insanı yoruyor, yıpratıyor.....bu noktada sana söyleyebileceğim tek şey, kendine önce şunu zor? ne olmasını ve neyin değişmesini istiyorsun? onun sana karşı olan tavırlarının mı yoksa onun bu tavırlarından daha az zarar görmek mi? onun değişmesini bekliyorsan ne yazık ki bu şekilde katlanmaya çalışacaksın..bundan daha az zarar görmek istiyorsan ki bence bu yolu seç...onun yapmadığı şeyleri ondan beklememeye ve bunu kabul etmeye ve onu olduğu gibi kabul etmeye çalış....örneğin, sana çay söylemiyor mu söylemesin....onların çayı geldiğinde çayı getiren kişiye ben de bir çay alabilir miyim de....yemek söylemedi mi, sen de çantandan önceden hazırladığın tostunu çıkar ve ara elemanı kendine bir kola ya da ayran söyle....ben birşeyler içeceğim de, siz de ister miydiniz de.....birgün size yemek söylediğinde benim canım başka birşey istiyor de...pizzacıyı ara....onunla ortak yemek zorunda değilsin ki....onu sadece iş olarak gör ve hayatına genelleme..işin bittiği anda, işin kapısından dışarı adım atarken onu işyerinde bırak....neyi hakettiyse o kadarını ver....saygı çerçevesi içinde......aklıma bunlar geldi...en azından ben olsam öyle yapardım....

Güzel bir mesleğiniz var..
Başka iş başvuruları yapmadınız mı hiç?
Yani şu anda malum kriz var ama bu adam hep böyleymiş 4 yıldan beri anladığım kadarı ile..
Siz el altından iş arayın derim,uygun bir iş çıkarsa akşamüstü görüşmeye gider anlaşırsanız buradan ayrılırsınız..
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah:teselli:

bende patronla aynı mekandayım...çok sinir bozucu bi durum..hiç rahat değilim ve bıktım..

bende farkındayım bunun ama gelin görün ki korkuyorum.eğer tanıdığınız birinin vasıtasıyla olmuyorsa iş bulmak gerçekten zor.aynı zamndada bulduğunuz ortama alışmak.kardeşim maaşını alamıyordu iş yerinden.beş sene falanda hiç düzelme olmadı.birde akrabamızdı sözde.artık yeter çık dedik kıza.en azından evde oturursun.şimdi iki ay bitti sanırım hala iş bulamadı.o kötü yerden başka yer ykmuymuş diyor bazen.işte rabbimin açacağı yollar hiç belli olmuoyr.bende şöle dua ediyorum.yüce yaradn değil mi kısmetimizi veren ,eğer burada çalışma zamnım dolmuşsa bana öle kapılar açar ki burasımı orasımı diye vesvese yapmadan o kapıdan geçerim.tek duam rabbim zorluklar karşısında dayanma gücü ve sabır versin.hepimize

Bunlarin hepsi ayni bacim al birini vur ötekine
en iyi patron ölü patron hihoyyyt
bu kaynanalar içindi ama patrona daha bi yakisti sanki:icecream:

Hazımsız insanlar şakkıdıbunların çoğuda böyle iyileride vardır ama bize böyleleri çatmaz.......

işte ben çok sinirliyim ya.bazen böle bir mutluluk hapı olsa diyorum.yada sakinleştirici.o sölese ben duymasam.o sölese ben umursamasam.boşverrr diyorum bazen ama bir öle bir böle olmasına dayanamıyorum.bide demez mi evlenene kadar buradasın hiç bir yere gidemezsin.aslında biliyorum ki bu bilmişliğime,hazır cevaplığıma uyuz olduğu için üzerime geliyor.hep salak birilerini bekliyorlar karşılarında dişe diş görüncede böle nerdne vuracaklarını şaşırıyorlar.

aklıma geldi geçen ne oldu;şimdi bu herşeyi a dan z ye karısına anlatan bir adam.bir geliyor kadın bişiy diyor mesela aaa diyorum yav bunudamı biliyor.tam yanımızda börekçi var bizim.kadın adamın herşeyine karışıyr ya her zamn çay içtiğimiz börekçiyi kötülemeye başladı bir gün.kadın alışverişten gelmiş buraya uğramış.çay söle dedi bana.tam kalktım kadın dedi ben içmeyeceğim.o öle dedi ya bu da başladı 'ay zaten çok kötü,sevmiyorum o adamları falan' şu karılarının yanında değişmiyorlarmı deli oluyorm.sanki içini bilmiyorum ben senin.neyse ben de tam ayaktayım .ama sinirlerim geldi tepeme.dedim'inanamıyorum ya şu işinize gelmeyinde böle şeyler demeniz deli ediyor beni,her zamn içiyoruz ya ordan dedim.herkez buz oldu.kadın önüne bakıyor.tutamadım kendimi.bari benim yanımda yapma değil mi.işte sus otur yerine .sanane ne derse desin.duramıyorum ya.durduramıyorum kendimikaydirigubbakcemile3

ah bu patronların bitmek bilmez egoları
el işi böyle zor işte
benim başımdada var bitane o yüzden seni anlıyorum
sıkma canını altdan altdan yeni bir iş ara
sonuçta ekmek davası kimse kimseye nafaka vermiyor
çokta gururunu ayaklar altına alıyorsa ayrılırsın..

hepsi aynı canım bunların benimkide öyle başkalarının yanında azarlayıp, bağırmaya bayılır...
bende tuvaletlerde çoookk ağladım...gururum kırıldı,kalbim kırıldı,rencide edildim...güzel günlerimizde var tabiki ama ne yaparsan yap yaranamazsın patron milletine...
hele bigün yaptığını asla unutmuyorum
bankacı kadın geldi ..şımarık kadının teki ..bizimkide ona hava atıcakya.. bunlar tabakta çikolatayı yediler beni çağırdı ''şu tabağı al bunlarıda sana ayırdık ''dedi tabağın içinde çikolata kırıntıları vardı..aklısıra espri yaptı bide güldüler benim o kadar sinirim bozulduki şeytan dedi tabağı kel kafasına fırlat...ama neyapayımki mecburum eşimin düzenli işi yok ...öbür dünyada hesaplaşıcam patroncuğumla...

O lafları söyleyebildiğine göre fazla yüz göz olmuşsun sende, benden sana abla tavsiyesi bundan sonraki işyerlerinde özellikle patrona karşı mesafeli olmakta fayda var.........

ayy bi an benimkini anlatıyon sandım karalahana

tek kendim çekiyorum sanıyordum.nix in dediği gibi ahh evet öbür dünya.kul hakkı öyle ince bir şey ki öle ikide bir ağlattığınız, başkalarının yanında rencide ettiğiniz,onlarında kendilerine kıyamayan annelerinin babalarının olduğunu unuttuğunuz insanların hakları nasıl ödenecek.

Off kızlar ne zor şartlar altında çalışıyoruz böyle, yani birde bayanız, erkek yöneticiler nasıl böyle davranabiliyorlar bir bayana.
Bende kötü şartlar altında çalışıyorum ama rabbime hep dua ediyorum, benim gücüm yetmiyor, sen ver bu adamın cezasını diye.

O lafları söyleyebildiğine göre fazla yüz göz olmuşsun sende, benden sana abla tavsiyesi bundan sonraki işyerlerinde özellikle patrona karşı mesafeli olmakta fayda var.........

katılıyorum canım.ilk iki sene gerçekten mesafeliydim.ama aramızda uçurumlar vardı öle geliyordu bana.bazen benden nefret eden bakışlarını yakalıyordum.ama öle olsa neden çalıştırsın dıki beni.artık zamn uzadıkça belli şeyler değişiyor.yine onun hareketleriyle belkide başladı bu samimiyet.yoksa ben yerimi ve nasıl davranmam gerektiğini bilmeyen biri değilim.sustuğun zamn dahaa çok üzerine gelmeleri vede salak yerine koymaları çıldırtıyor beni.bu yüzden susamıyorum bazen.

allah allah biz aynı yerdemi çalışıyoruzzzzz yoksa:1shok:
bende öyle düşünüyordum acaba benden nefretmi ediyor diye
hatta bi patlama anımda söylemiştim

maalesef çoğu insan senin yaşadıklarını yaşıyor.belki aynısını belki biraz farklısını ama yaşıyor
benden sizlere tavsiye ,kolay kolay işyerinizdeki kişilere güvenmeyin
açık vermeyin,zayıf yönlerinizi göstermeyin
birde umurunuzda değilmiş gibi davranın
yoksa çokkkkkkkkkkkkk ezilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…