çalışanlar nasıl diyet yapabilir

towerin

boy :1.70 kilo:71,5 hedef:60
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2015
609
439
arkadaşlar iyi akşamlar . aranızda çalışıp diyet uygulayabilen kimse var mı. nasıl yapabiliyorsunuz. öğlen yemeğini atlasak. akşam da az yesek ne yemek varsa.olmaz mı..yani kilo vermek için hep şu diyetisyenlerin verdiği(ben de gittim) öğlen sebze akşam et veya tavuk mu olacak illa. yardımcı olursanız çok sevinirim. 15 kilo fazlam var. psikolojim bozuldu..çünkü yıllardır hep diyet yapar bozarım

Akşam sadece çorba içip sonra evde egzersiz yapabilirsiniz. Öğle aralarında işyeriniz müsaitse 15 dakika yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Öğün atlarsanız, vücut savunmaya geçer, yağları yakmamak için önlem alır, kaslarınız erimeye başlar. Kilo verirsiniz ama yeniden normal yeme düzenine geçtiğinizde aynen geri alırsınız. Bu sırada hormonlarınız, metabolizmanız da bozulabilir. Gençliğimde kafama göre diyet yapayım dedim, saçlarım bile dökülmeye başladı. Cahillik işte. O yüzden evet, diyetisyenlerin dediği gibi öğün atlamadan, sık sık ama az porsiyonlar şeklinde yemek, hangi öğünde ne yediğine dikkat ederek beslenmek en sağlıklısı ve kalıcı kilo vermede en etkili yöntem. İnsanlar boşuna okulunu okumuyorlar herhalde bu işin. =)) Bir diyetisyene gidip, kilo vermenize mani bir rahatsızlığınız var mı yok mu ona baktırıp, hafif bir de sporla desteklerseniz, kilo verememeniz imkansız.

Ben 9-3 çalışırken aralıklı oruç tarzı besledim. Ilk ogunumu 4 gibi yapıyordum. 40 günde 7 kilo falan vermiştim. Şuan 8-2 çalışıyorum ve hamileyim o kadar uzun süre ac kalamadigim için yanimda yemeğimi götürüyorum. Yemek dediğimde zaten fazla yiyemedigim için işte sabah kahvaltı götürüyorum 9 gibi yiyorum 11 12 gibi meyve süt tüketiyorum. 2 3 gibi Eve geçince de yine evde ne varsa az az yiyorum. Akşam 6da yemek. Yani yemek taşıyacaksınız eğer saatiniz daha uzunsa.

Bol yeşillikli bir salata yapıyorum öğlen için. İçine haşlanmış baklagiller ( nohut, yeşil mercimek) , ton balığı, haşlanmış tavuk gibi gıdalar ekliyorum. Yulaf da koyulabilir. Bol limonla tüketiyorum: oldukça da doyurucu oluyor.

Çok zor değil aslında.

Akşamdan yemeğinizi hazırlayarak yanınızda götürebilirsiniz. Hazırlayamadığınız zamanlarda salata ve ton balığı öğlen öğününü karşılayacaktır.

Akşam ya sebze yemeği ya çorba.

Hatta fırına et ve sebzeyi fazla yağ kullanmadan atarsanız, eti öğlen salata ile sebzeyi akşam yoğurtla tüketebilirsiniz.

Ara öğünler zaten kolay. Yanınızda taşıyacağınız bir meyve, bir kaç badem ya da marketten alacağınız probiyotik yoğurt.

Su içmek önemli.

Bence yemekleri ayarlamak değil iradeli olabilmek, zor olan.

Haslanmis kuru bakliyatlarla salata yapiyorum ben yanina da yogurt koyuyorum. Veya zeyinyagli yemek+yogurt. Aksam da hafif yersiniz olur biter

Valla ben Restorantta calisiyorum Hergun salata corba kiloda veremiyorum neden bilmem psklojim bozuldu gari

bol bol su için, çaydan kahveden şekeri çıkartın.
öğle yemeği olarak evden zeytinyağlı koyun kaba götürün ya da salata hazırlayın bol yeşillikli içine de ızgara tavuk atın biraz.peynir atın ya da.başka bir menü olarak bir çorba için yanında da haşlanmış sebze yiyin.
sabah kahvaltılarında börek poğaça yemeyi bırakın zaten mide sağlığınız için de bırakın bunları içlerindeki yağ çok kötü.sandviç hazırlayın peynir domates salatalık zeytin ne isterseniz.ara öğün acıkırsanız activia yoğurt yiyorum ben mesela.ya da bir avuç badem, ceviz, kuru erik atıştırıyorum.
dışardan yemek yemeyi kesmek direkt bir kilo verimi sağlıyo bende.

İş yerinde mutfak var mı? Bizde var mesela,kahvaltımı rahatça hazırlıyorum . Ama sizde yoksa bir kavanoza dilimlenmiş domatesini rokani maydanozunu fesleğenli hıyarını biberini . Zeytinyağını sirkeni tuzunu da koy...
İş yerinde sabah kavanozu al kasene köy yap kahvaltıni. O seni tutar zaten.
Birkaç saat sonra bir elma ye
Öğlen yemeğini de corbayla geçiştir. Benim kilo problemim yok ama is yerinde yemek yemeyi hem gereksiz para olarak görüyorum her gün en az 20 lira,hem de her gün katı gıda ye ye nereye kadar yani. Bir yararı yok. Kaldı ki yıllardır hiç öğle yemeği yemezdim/neden mola var diye ağır yemek yemek zorunda hissedeyim ki? Bence sen de öğle yemeğinde çorba iç.
Öğleden sonra hafif aciktiginda yoğurt /aktivya ye. Gün icindede cebinde poşet olsun bol bol kuruyemiş/kurumeyve atıştır.
Hem elin boş durmaz devamlı birşeyler yemiş olursun hem de karnın doyar mis gibi:)
Aksam yemekleri için de ben sahibinden'den Ocak ızgarası aldım 70 liraya. Ocakta sıfır yag ile ızgara yapıyorsun.
Eve gel_onu ısıt. Üstünü başını değiştir. Sonra üstüne biberlerin at_haftasonundan hazırlayıp dolaba koydugun köftelerini ya da marine edip dolapta bıraktığın etlerini at... Al sana yemek işte. Yatmadan biraz daha yoğurt yersin .
Bence böyle bir plan yapabilirsin kendine. Hiç zor degil.ben diyet yapmadigim halde hemen hemen bu şekilde geçiriyorum günlerimi

Ben sabah sekiz gibi ekmeksiz şeker kullanmadan kahvaltı yapıyorum 10 gibi Yeşilçay içtim 11 de kahve içerim şekersiz.Öğlen de bir avuç kuruyemiş 5 hurma 1 yeşil elma yiyeceğim.çorba getiriyorum bazen de salata gayet rahat akşam 6-7 arası akşam yemeği yiyorum ve çay içersem akşam hiç bir şey yememen gerekiyor akşam yenilenler kilo aldırıyor yada vermeyi engelliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…