çalışan hamileler

nickminkenari

sıkı sıkı tutun
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.397
21
arkadaşlar ben 14 haftalık hamileyim ve başım yemeklerle dertte bana bir akıl verin çalıştıgım yerde yemek ısıtmak yada evden getirdiğim herhangi bir yemegi yiyecegim yer yok tek çarem dışarda yemek başka alternatifim yok.artık ezo gelin çorbası, mercimek çorbası pialv yemekden inanın bıkdım arada da hamburger kaçıyorum...yada yanıma yogurt alıyorum galete ile yiyiyorum salata yemiyorum drum yeşillik yasak dedi.ben ne yapıcam ne yiyecem hergün bu dert offfffff offfffff

canım bende sabah kalhvaltımı tam anlamıyla yapamıyorum ...öğretmenim ve sabahçıyım...yanımda bişiler götürüp yiyemiyorum...ama eve gelince telafi etmeye çalışıyorum....

Bende de hergün ne yiyeceğim derdi var. ışyerinde her türlü olanağımız var neyse ki. Mikrodalga, buzdolabı hatta ocak. Belki bunlar yoksa zeytinyağlı yemekler çözüm olabilir. Isıtmaya da gerek olmaz.

sorun yemegi yapmak götürmek degil sorun yemek yiyecek bile yer yok :KK43: offff offff çok büyük sorun gibi görünmesede benim için büyük sorun çünkü zaten hamile kalmadan öncede kilo problemi olan biriydim bu yemekleri yiyinnce kilo alıcam diyede çok korkuyorum eşimde tutturdu işden çık diyee bi yemek yüzünden işdenmi çıkılır yaaa ..:KK43:

niye salata yiyemiyorsun ben öğretmenim tam gün dersim var ama okulumuzda öğle yemeklerini bir bayan yapıyor ben her öğlen salata yiyorum sana neden yeme dedi merak ettim:)

canım ya ben tam anlamadım, yani işyerinde sana ait bir masan, oturacak bir yerin de mi yok, düzenli olarak öğle yemeklerini yemekhanede yediğim gibi evden getirdiğim atıştırmalıklarımı masamda yiyorum ben. bu dönemde hiçbirşeyden ya da hiçkimseden çekinme, iyi beslenmen gerek senin

canım evden kaşar peynir götürüp öğlen arası peynirli simit yanındada bir ayran mis gibi olur.hem kiloda aldırmaz bunlar hemde faydalı sonrada 1 elma yersin.....yada bisküvi götürüp onunla idare edebilirsin..bencede her öğlen yemek rahatsız eder fazlası seni..çünkü yemek yiyip oturmakta bir sorun bence..Simit tok tutuyor ve kalorisi az.

ben sabah kahvaltımı tam yapıyorum,sabah 7 de kalkıyorum 9 da evden çıkıyorum zaten..yetiştirebiliyorum çok şükür... öğle yemeğinide ofiste bir bayan var her yemeği yapabiliyor.. akşama çok kötü işte eve gelince yorgun oluyorum bide akşam 19 da felan evde oluyorun o saatten sonra yemek yapacak gücü blamıyorum yapsamda çok geç oluyor hep meyve felan yiyorum,annemlerle aynı ehirde değiliz onlarada gidemiyorum,kayınvalidem yakın ama onun yemekleri de bana uymuyor.. akşamlar hep ufak tefek şeylerle geçişiyor benim..

masam var ama yasak...::::::KK43:
zaten simitle ayranda olmasa ben napardım bilmiyorum bebek ayran ve süt içmekden bembeyaz olucak ..:KK70:

ben kendimden çok öğrenciler nasıl yiyiyor kim yedi kim yemedi derdine düşüyorum:)anaokulu öğretmeniyim.şayet sağlıklıysa 4-5 haftalık hamileyim.

yaaa ama onun beslenmesi lazım yazık kuzucuğa ben bu yüzden işten çıktım düzgün bişey yiyemiyodum kendim zaten zayıfım bebişin benden alacak bişeysi yok 40 kiloydum hamile kaldığımda sonra işten çıktım hamileliğimin başından beri heeer gün hafta sonu hariç yumurta yemeye dikkat ediyorum bir gün düzgün yemesem rahatsız oluyorum ama bak şimdi 36 haftalığım 56 kilo oldum bebiş şimdiden 3 kilo :CüvCüv:yeme o dışarıdaki neolduğu belirsiz şeyleri :1no2:ki senin toksoplazma gibi bi sorunun varmış yazık değilmi o kuzuya sen yiyeceksin o büyüyecek iyi beslenme senin hamilelikteki tek görevin başka elinden bişi gelmiyoki zatenkaydirigubbakcemile5

şaka gibi ama yani sen karnındaki bir canlı ben sınıf öğretmeniyim o yüzden sorunum yok sabah 9 akşam 3 çalışıyorum cok yoruluyorum diyordum ama şu anda seni düşünemiyorum ne kadar yorulduğunu

şaka gibi ama yani sen karnındaki bir canlı ben sınıf öğretmeniyim o yüzden sorunum yok sabah 9 akşam 3 çalışıyorum cok yoruluyorum diyordum ama şu anda seni düşünemiyorum ne kadar yorulduğunu :1shok:

X