Çalışan bi insan hafta içi kayınvalidesine gitmek zorunda mi?

Çalışmayan bir insanda gitmek zorunda değil çalışan veya çalışmayan da ziyade istemeyen bir insan olarak ayırt edildiğinde istenmiyorsa gidilmemeli.
Eşiniz istiyorsa koşa koşa gitsin siz canınız ne zaman isterse o zaman gidin hem yüklüsünüz hemde evde rahat rahat uzancağınıza onların yanında kös kös oturmak zorunda değilsiniz.

Lafını şöyle.
Yemeğe gidin boşver.
Annne balık yapınca çağır de.
Ya da sevdiğin şeyleri şöyle o zaman çağır de.
Bunların hepsi böyle.

Su kv gitme gelme konularini okuyunca iyiki gurbetteyim diyorum. Senede bir kere 1 hafta goruyorum :) yetiyor da artiyor bile. Allah size sabir versin.

Hafta içi bir gün seç esine de şu gün gidelim haftasonu kendimize ayıralım de. O günden başka da gitme.

Çalışmadığım ve yakin olduğu halde ayda bir yada iki ayda bir anca gideriz her gittiğimizde nerelerdesiniz neden gelmediniz derler duymamazlıktan gelir lafı degistiririm. Çalışsaydım bu daha da az olurdu sanırım. Bence hic duymamazlıktan gelmek en iyisi. Başka gelinlerle kiyasliyorsa da ah Annecim bulamadın öyle gelin napalim senin de kaderin boyleymis diye şaka yollu gül geç.
Hamileliğini kullan yada evde rahat ediyorum midem bulanıyor evler bile kokuyo falan hele çocuk olsun hasta olur evden cikarmadim falan dersin çocukla bahane daha cok

Evimiz yan yana daireler. O zaman neler çıkartacak çok merak ediyorum. Bi anahtar mevzum vardı onu zortlacak daha neler neler. Yakın uzak kime anlatsam yaka silkeledi bende peygamber sabri var sanırım. Hâlâ dayanmaya devam...

Hafta içi bir gün seç esine de şu gün gidelim haftasonu kendimize ayıralım de. O günden başka da gitme.

Onu yaptım mesela o gün Bi şey oldu diyelim geçemedik ya da az geçtik bi kaç gün sonra geliyor bu akşam bi uğrayalım her şey darmadağın oluyor.

Nasil bu kadar sessiz olabiliyorsunuz ya, yaratilis herhalde.. yani bilmem kimin gelini cok guzel baklava acar dediginde “ben de cok guzel yerim akliniz durur” desenize.. kendine bakamiyor cocuga nasil bakacak dediginde “valla anne butun gun kimin gelini ne yapiyor diye takilacagina torununa bakarsin mis gibi” de.. yani bu kadar sinir olacak bir durum yok, ezdirmeyin ya kendinizi bu kadar..

Dediğin gibi yaratılış. Kişiliğime uymayacak o kadar şey yaşadık ki 1 yılda artık şaşırıyorum bu kadın hala nasıl ağzını açıyor diye. Geçen seferki gibi bir.konuşup pir Konuşucam benim kişiliğim böyle. O zaman da diyor seni çok sessiz sakin sanmıştım seni ailen başından atmış meğer balaymışsın.

Ya peki esiniz mecburiyetten mi gitmek istiyor, yoksa gercekten isteyerek mi?

Boyle zorunlu hissederek istemedigimiz seyler yapiyoruz, sonra bi bakiyoruz genclik gecmis bitmis.

Yeni evlisiniZ, her hafta kv ye gideceginize sinemaya tiyatroya gidin, qksam evinizde romantik takilin, yasitiniz arkadaslarla gece gezmesi yapin...

Aile ile de elbette zaman gecirilir ama onu da kalitelisi makbul. Boyle gittin ac karna, bir guzel laflari yedin geldin, yazik cidden.

ay çok sinirlendim, gelecek gitmende beraber gidelim mi

Yazık da işte acımıyor ki. Anneyim ben sana emek verdim diye oğlunun başının etini yiyor. Susturamıyorlar yani çok değişik biri. Kendi istediği olmayınca ağzına geleni söylüyor. Ev almış sürekli onu başına kakıyor biz yamadık içmedik ev yaptık yani başımıza ama kapımızı çalan yok diye. Her hafta ordayız. Yanyana diye her gün orda olmamız lazım o kafayla...

Madem burnunun dibinden oğluna ev almış
E gelini de çalışıyor.
Akşam olup senden bekleyeceğine
İki kap yemek yapsın da oğluna gelinine faydası olsun ya hu.
Milletin baklava açan gelinin övüyor üstüne bir de

Benim anlamadığım aç aç neden oturuyorsunuz. Akşam iş çıkışı gittiniz. Yemek saati gittiniz niye masa hazır değil. Sizden mi hazırlamanızi bekliyorlar. O zaman telefon edin pizza söyleyin benim aç kalmamam lazım diyin. Ya da ayip olur diyorsaniz giderken bir restorana ugrayip siparis verin. Sonra oturun hep birlikte afiyet ile yiyin.

Eğer maddi gücüm kısıtlı diyorsanız oraya kahve içmeye gidiyorsanız önce eşinizle dışarıda baş başa yemeğinizi yiyin sonra oraya kahve içmeye geçin. Bebek geldikten sonra boyle basbasa anlariniz kalmayacak cunku. Kv evinde kahvenizi için açın sevdiğiniz diziyi izleyin. Kimseyi reklamlarda da mutfağa geçer meyve falan yıkarsıniz dizi baslayinca tekrar yerinize donersiniz. Karnınız tok olursa bu lafları da bence umursamazsıniz. Ben de aç aç birilerinin gönlü olsun diye zaman geçirsem sinirimden kopururdum.

Bütün gün çalışmış gelinden saçma sapan baklava açmasını beklemek de başka bir kafa oluyor gerçekten.

Anlatamazsın kendi kaynanasından ne çektiyse aynısını bana da çektirmeye uğraşıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…