Çalışan bi insan hafta içi kayınvalidesine gitmek zorunda mi?

Nehirh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2018
2.426
2.171
Dertleşme postudur, şimdi bana ee biz ne yapalım, e gitme o zaman, yapma o zaman diyecekler olur. Okumadan geçebilirsiniz, ben içimi döküyorum, ortak olanla dertleşiyorum.

Sinir oluyorum ya. Eşim de ben de çalışıyorum. Pzts-cmrtesi olmak üzere. Çok yorgun oluyoruz evde bile olsak yemek yap, ye, topla saat 9 u buluyor çünkü saat 6 buçuk gibi evdeyim. İş bitince de az oturup pat 11 de uyuyorum. Bu saate bile zor dayanıyorum. Daha önceden ilk evlendiğimizde kv zoruyla her 2 günde bir giderdik yemek yemeden otururduk bazen, bazen ille gel burda yapıp yiyelim derdi sesimi çıkarmazdım yeni gelin. Şimdi eşimle konuştum haftada enfazla iki bu da nasıl oluyor. Hafta içi bir gün yemek yemeden geçiyoruz çünkü yemek yemek hem uzun sürüyor hem de ağırlık çöküyor. Gidince de kahve içelim diyoruz 5 dk oturmayalım diye 1 saat 1,5 saat oturup kalmıyoruz. Haftasonu da zaten geç kalkıyoruz pazar günü. Dışarı çıkıyoruz hem pazara hem de az gezmeye ya çıkmadan önce uğruyoruz yarim saat ya da eve gelince uğruyoruz. Her gidişimizde laf yiyoruz nereye, zaten buraya hava almaya geliyorsunuz zaten ev dip dibe ille bi temas oluyor yine de her seferinde laf. Uzu zamandır susuyordu hazirandan beri falan. Anahtar değiştirdik. Yine başladı dün geçtik aç aç aman gönülleri olsun diye, bi fe yeni hamileyim henüz söylemedik bir düşük olmuştu az gelişsin kalp atışını duyup sonra söylücez. Buna rağmen başım dönüyor midem kazınıyor. Gittik başladı konuşmaya (anahtardan dolmuş patlayacak yer arıyor) anne baba 10 yaşında da 100 yaşında da annedir. İki lafa değişilmez. Bilmem ne ben çok lafa sustum artık dayanamaz oldum strese giriyorum hemen. Yine sustum bi.şey demedim. Bende demir eksikliği var o mevzu açıldı falan bi 10 dk sonra da diyor bilmem komşuya gittik gelinleri 2 tepsi baklava yapmış cıvıl cıvıllar. Bizimkinin kanı düşer bi şey olur kendine bakamıyor ki bize bakacak, çocuğuna baksın. Az az da gülüyor güya şakaya vurur gibi eşimde ortam yumuşasın diye anne ben sana 2 tepsi alayım çok istiyorsan dedi. Kp de dedi Nehirh yapar misi baklava gülerek dedi. Ben de dedim alabilecekken neden yapayım yine gülümseyerek. Kv cins cins baktı. Onun söylediklerine tek kelime etmedim ama huzurum kaçtı kendi kendine konuştu durdu. Sonra eve geçtik dedim eşime annene laf söyletmek istemiyorsan cevabını sen vereceksin. Kendisi evlendiğinden beri hastanelerden çıkmıyor bana ettiği lafa bak kanım düşüyormuş, öksürüyormuşum 1 yıldır aynı laflar. Bi daha açarsa konuyu bu lafı yapıştırıcam bana orda boşver aşkım deme sakın, tamam söyle hakediyor dedi. Eğer benim laf söylememi istemiyorsan anneni konuşturup fırsat verme dedim. Sırf eşimin hatrına gidip geliyorum hala gelin sıfatı yapıştırmış ya gelin şöyle yapar gelinim var neden alayım. O kadar çok şey yaşattı ki günahımı kıyamıyorum.

Çok uzun oldu kusura bakmayın, okursanız şimdiden teşekkürler.

Mesafe şart,çünkü insanlar kötü!

Kusurabakma
Gitme etme
Diycekler yazmasin .demissin ama baska caren.yok ki

Zirt pirt gitme
Esini bu kadar dusunme
Aman esim kirilmasin..deme
Kirilsin
Ya da sen kirilacaksin madem esini bu kadat dusunuyorsun

Ya da gittiysen o laf sokunca sen de sokacaksin.

Onu da yapamam dersen sen yaz buraya rahatla arada
Baska yapacak birsry yok cunku

yaa arkadaşım inan ki hepsi aynı. bak taşındım apar topar yeni evdi ankastre kurulmamıştı doğal gaz gelmemişti kv allah rızası için bir kap yemek göndermedi ev sahibimiz yorulmuşsunuzdur deyip çay bisküvi getirdi.. bir akşam annemle kv kp temizliğe geldi kp yolda diyor ki gidin gelinlerce nin annesinde kalın. bize gelin demek yok. çocuklar işten çıkınca gelin yemek yer gidersiniz demek yok :) yani heeeepsi aynııı. bana her defasında laf sokuyorlar diye gitmeyi bıraktım sende gitme

ben dört yillik evliyim, ben evlendigimde ilk zamanlar senin gibiydim. kuzenim dedi ki samdan degismiyolar bosa canini sıkıyosun, daha yeni evli sayılırsin zamanla takmamayi ogrenceksin bunlara mi uzulmusum diceksin

hamileymissiniz allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin insallah. hic uzulup kafaniza takmayin. biraz zaman gecince hamileyim kaldiramiyorum yorgunlugu sen git dersiniz esinize siz de iki uc haftada bir gorursunuz yeter. bebeginize odaklanin onlar konusur, genelde erkek aileleri bos konusma konusunda uzman oluyolar

Çalışan veya çalışmayan fark etmez
Sürekli kv ye gitmek zorunda değil kimse
Oğlu çok istiyorsa gitsin annesinin gönlünü alsın gelsin
Bunları memnun etmek imkansız canım

Benim kv geldi 4 gün kaldı
İçim şişti resmen
Son iki gün eşim işe gidince odadan bile çıkmadım

Ben hamileyim ama kadın benden hizmet bekliyor
Ben acıktım yoruldum dedikçe o benden daha çok acıktım yoruldum diyor

Biz ilcedeyiz o ilde
Aramızda 80 km var
Eşim haftanın 6 günü çalışıyor
Ona rağmen hala gelmednz gitmediniz muhabbeti yapıyor

Yeni hamilesin
Takma kendini de bebeği de strese sokma
İyi de olsak kötü de olsak kötü diyecekleri için bari kötü olalım da haklı yere kötü desinler

Bu yaz bizim de tayinimiz çıktı ev taşıdık
Eşyalar gelene kadar kaynanamda kaldık
En son evimize giderken bir kap yemek vereceği yerde benim konservelerime göz dikti
Zaten orda kalırken her gün açtı yemek yaptı yedi
Sona kalan iki konservenin birini de bana bırak giderken dedi
Hayatımda gördüğüm en bencil anne

Gitme demeyin demişsin ama GITME bence.yumurta kır,makarna yap dışarıdan söyle yada pratik seyler yap yemek yapmak zor birsey degil o kadar laf duyup yemek yiyeceğime eve gelir yarim saatte birseyler yaparim daha iyi birilerine bağımlı yaşamayı alıskanlık haline getiriyorsanız laf yemeyi göze alacaksınız çünkü karşınızdaki kaynana maalesef

Araya bir kez soğukluk girdi mi insan her laftan alınıyor gülüp geçmek zorlaşıyor.

Haftada bir gün izniniz varmış onda da kv ye gidilmez ki. Madem yakınmışsınız eşiniz gitsin kahve içip dönsün sonra eşiniz ile başbaşa dışarı çıkın tatilinizde. Haftaiçi de yemek yaptım derse aaa çok iyi olmuş benim de evde çok işim vardı ben ve geçer işimi yaparım eşim uğrasın yemeği alsın diyip teşekkür et. Ona fırsat tanıma. Hatta sen ara anne bugün çok iş var evde yemek yapmış mıydın diye sen sor. Oraya gelirsek işler kalıyor en iyisi alalım evde yiyelim dersin. (Eviniz yakın demişsiniz)

Ayda bir kez kek börek artık ne yapabiliyorsanız bolca yapın kv götürün çay kahve içip çıkın.

Bence arkadaşın dediği doğru canım
Müsait oldukça buzluguna yemek yap at
İşten gelince pratik olur
Ben çalışırken buzlugum doluydu
İnan çok büyük kolaylık oluyordu

Karnıyarık yap
Kabak kavurması yap
Mantı, köfte, sarma yap at

Annem dolmaliklari oyup hazırlamıştı buzluğa, ben de dolma içini yapıp koymuştum
Dolma gibi zahmetli bir yemek bile çok pratik oluyordu

Yaptığın yemekler fazla gelirse fazlasını buzluk kabına koy at buzluğa

Hepsi kolaylık oluyor bunların

Hepsini okuyamadım. Ama anladığım kadarıyla gelsin hizmet etsin diye bekliyor. İşten sonra da gidip yemeği orda yapıyorsunuz herhalde. Gitmeyin gerçekten. Sizin aileniz nerede? Ben kendi annemi görmüyorum seni gördüğüm kadar hala yaranamıyoruz derdim. Şu iyi gelin olma arzusu nedir bilmiyorum, ben kötü gelin olmaktan hiç de gocunmam. Kafam rahat olsun da iyilik onlara kalsın. Erkeklerin iyi damat olmak gibi bir dertleri var mı? Yok.

Konuyu okumaya üşendim başlığa göre cevap vereyim dedim bende
Haftaiçi kayınvalideye gitmek haftasonu gitmekten iyidir bence
Yemek hazırdır en çok bir salata yapar bir masa hazırlar yersiniz toplar gider yatarsınız evinize en çok oturun 3-4 saat oturursunuz
Haftasonu da size kalır

Zaten kaynanaya sen yemeği ver biz evde yiyelim derse kaynana bir daha aramaz bence
Kaynananlar hizmet edilmesini sever
Gelin kendinden hizmet bekleyince hemen geri çekerler kendilerini

Konu sahibi her şeyi ondan bekle söyle sürekli
Bir süre sonra nasılsınız demek için bile aramaz
Benimki öyle yaptı en son

Bizde en son benzer şeyler yaşadık şuan tamamıyla küsüz. Martta doğum yapıcam o zaman barışırız artık,aslında fena kadın değil ama bu aralar tahammül edemiyorum,ilişkimize ara verdik biz de

Ben olsam benimle bi küsüp bi barışan gelinle konuşmam mesela bigün o da bana küser diye bakıyorum,kısmet artık :)

Size tavsiyem bigün zaten kötü olacaksınız hiç idare etmeye gerek yok koyun mesafeyi gitsin,belli ki gıcık oluyor size bu aradaki negatiflik de muhtemelen hiç bitmeyecek.

Ya o kadar çok üstüme geldi ki en sonunda aileler araya girdi ben şuan kendimi tutuyorum ama bu dediğinizi yapıcam teşekkürler :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…