Çalisan bayanlardan öneri bekliyorum

yorgunbitkin88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
72
20
Merhaba Hanimlar,

Ben 3 sene önce yeni bir ise basladim. Ozamanlar patronumla cok iyi anlasiyordum, isimi cok begeniyordu. Aradan 1 sene gecti ne oldugunu anlamadan azarlamaya basladi, kötü davranmalar, isimi begenmemeler, beni kucuk görmeler, iftiralar Ben sesiz sakin biriyim ama patladim ve tartistik o gun eve aglaya aglaya gittim ve depresyona girdim ise gidemedim uzun bir sure ve kendime gelmem zor oldu cunku guvendigim sevdigim biriydi aldatilmis gibi hisettim ve bunu hak etmedim.

Sonradan sirketin sahibi bana ulasti, herseyi biliyodu ve bana cözüm olarak baska bir subeye gondermeyi teklif etti. Cok mutlu oldum ve hemen kabul ettim.

Simdi bu yeni subede 1 yildir calisiyorum ve hic bir sorunum yok herkezle iyi anlasiyorum.

Burda baska bir departmanda adam eksikligi vardi ve o buraya gelmek istedi. Maas olarak daha iyi bir yer. Ve ben bunu hergun görüyorum selamlasmiyoruz ama bana usten bakiyor yanimda is arkadaslarimla gülüyor ve malesef arkamdan konusuyor. Beni yeni patronuma kötülüyor. Sanki bilerek. Benden daha yuksek mevkide.

Görmezden gelsemde benim icin calismak cok zor oldu hergun gormek sesini duymak ayni odada bile olmasak. Ne tavsiye verirsiniz bana? Isime odaklanamiyorum.

Bana kizgin cunku sesiz biri oldugum icin ona karsi gelemicem sandi ve ben o gunden sonra oraya gitmedigim icin onu yari yolda biraktim o benim islerimi yapmak zorunda kaldi.

Ama onu görmeye tahamul edemiyorum, ise de ihtiyacim var…

Simdiden tesekkurler

Merhaba Hanimlar,

Ben 3 sene önce yeni bir ise basladim. Ozamanlar patronumla cok iyi anlasiyordum, isimi cok begeniyordu. Aradan 1 sene gecti ne oldugunu anlamadan azarlamaya basladi, kötü davranmalar, isimi begenmemeler, beni kucuk görmeler, iftiralar Ben sesiz sakin biriyim ama patladim ve tartistik o gun eve aglaya aglaya gittim ve depresyona girdim ise gidemedim uzun bir sure ve kendime gelmem zor oldu cunku guvendigim sevdigim biriydi aldatilmis gibi hisettim ve bunu hak etmedim.

Sonradan sirketin sahibi bana ulasti, herseyi biliyodu ve bana cözüm olarak baska bir subeye gondermeyi teklif etti. Cok mutlu oldum ve hemen kabul ettim.

Simdi bu yeni subede 1 yildir calisiyorum ve hic bir sorunum yok herkezle iyi anlasiyorum.

Burda baska bir departmanda adam eksikligi vardi ve o buraya gelmek istedi. Maas olarak daha iyi bir yer. Ve ben bunu hergun görüyorum selamlasmiyoruz ama bana usten bakiyor yanimda is arkadaslarimla gülüyor ve malesef arkamdan konusuyor. Beni yeni patronuma kötülüyor. Sanki bilerek. Benden daha yuksek mevkide.

Görmezden gelsemde benim icin calismak cok zor oldu hergun gormek sesini duymak ayni odada bile olmasak. Ne tavsiye verirsiniz bana? Isime odaklanamiyorum.

Bana kizgin cunku sesiz biri oldugum icin ona karsi gelemicem sandi ve ben o gunden sonra oraya gitmedigim icin onu yari yolda biraktim o benim islerimi yapmak zorunda kaldi.

Simdiden tesekkurler
sanki seni rakip gibi görmüş.

Malesef eski yere gecme durumum yok. Peki nasil degistiniz boyle?
Oturdum düşündüm. İş yerindeki insanlar akrabalar gibi. Ben seçerek hayatıma almadım. Belli bir ailede doğma sonucu edinilen tanışıklık gibi işe girmem sonucu muhattap olmak zorunda kaldığım insanlar. Hiçbiriyle dışarıda oturup bir kahve içmem, hiçbiriyle oturup karşılıklı muhabbet etmem. Yolda görsem selam vermeyeceğim insanlar da vardı. Sonra dedim bunları neden takıyorsun ki. Saçma sapan espirilere, hakaretlere gülüp geçtim. Sonra baktılar sallamıyorum bu sefer beni sevmeye karar verdiler. Hiç umursamıyorum şahsıma hakaret edilmedikçe. Yaptığım işten ben eminsem kimsenin düşüncesini takmıyorum çünkü bakıyorum ben de hiçbirinin yaptığı işi beğenmiyorum. Ben buraya eğlenmek için ya da zaman öldürmek için değil para kazanmak için geliyorum. Kalıcı olarakta görmüyorum kendimi daha iyi yerleri hakediyorum. O yüzden 8-6 işte olanı işte bırakıp paramı kazanıp eve dönüyorum.

Kafaya takmamayi ogrenmeye calissaniz zor biliyorum ama siz hic umursamazsaniz o ne yaparsa yapsin konusmaniz gerekirse ozguvenli bir sekilde gereken sekilde konusun illaki sammi olduklariniz vardir onlara durumu anlatabilirsiniz gormezden gelin ve takmayin yani is ilerlerse ustlerinize durumu anlatabilirsiniz

Başta zorlanabilirsiniz ama görmezden gelmeye çalışın, zaten bir süre sonra gerçekten görmeyeceksiniz. siz sadece işinize odaklanın. Hiç kimseye de o kişiyle yaşadığınız sorunu anlatmayın,. Ha o sizinle ilgili dedikodu yapar bu da kulağınıza gelirse, herkes kendi tarafından anlatıyor ama önemli bir konu değil benim için, benim içim rahat diyin ve geçiştirin. Oraya sadece para kazanmak için gidiyorsunuz. Hedefinize odaklanın yeter.

Simdi sirket sahibi size ne kadar hak verdi ilk mevzuda ona gore o kisiyle yeniden gorusup bu durumun sizi yine kotu etkiledigini soyleyebilirsiniz.

bu tabi ki yoneticinizin ne kadar empati yapabildigine gore degisir. Neticede iftira da var konunun icinde, oyle kolayca ustu ortulecek bir durum degil bana kalirsa. Ama tabi ki sirketin kurumsal yapisina gore degisiyor calisan haklari da malum.
Yani diyemiyorum ki ortaligi ayaga kaldirin.
Ise de ihtiyacim var dediginize gore oyle istifayla falan blof de yapamazsiniz.

Sanirim en guzeli durumu acikligi ile kendi yoneticinizle paylasmak, paylasirken de takmamaya calistiginizi, isinize konsantre olmaya calistiginizi belirtmek gerekir. Hani sey dersiniz, ben elimden geleni yapicam, ama siz de durumun farkinda olun. Boylece uyumlu bir calisan oldugunuzu, profesyonel oldugunuzu gosterirsiniz hem de ayni zamanda kendi mental sagliginizi boyle seylere feda etmeyeceginizi belirtmis olursunuz.

Yok sayın. Taktığınızı fark ettikçe daha da şiddetlenir.

Başta çok takıyordum bende. Zamanla değiştim. Hak edene hak ettiği gibi davranıyorum, gerisi önemli değil...

Bu sorunlar hemen hemen her yerde var ben de çok yaşadım takmayın ne derlerse desinler evet zor insanın siniri bozuluyor modu düşüyor ama inanın yaşamayan yok işinize adapte olun öyle insanlara da mesafe gösterin çok ciddi olun takılmayın aman ne derlerse kimin arkasından konuşmuyorlar ki

Merhaba Hanimlar,

Simdiden tesekkurler
Daha ilk başta neden boyle davranmaya başladın ? Sorun ne ? Diye sorman lazımdı.Bence yinede sor belki farketmeden bişey yaptın ve intikam istiyor

Valla bu nasıl iş iliskisi.Hic profosyenel değil.Fazla samimi olunmuş.Sanki farklı şeylere sinirlenilnis .Kusura bakmayın birşey ima etmiyorum ama konunuzu okursanız dışarıdan garip yanı.Niye gölge gibi sizin peşinizden geliyor ve siz ağlayacak kadar niye önem veriyorsunuz.Ayrica şirkette üst düzey biri herşeyi bilip sizin yerinizi degistirdiyse bu kişi niye gene sizin olduğunuz yere gönderildi.Yani takıntılı saplantılı manyak değilse normalmi bu.Degilki.Siz iki cevap verip iş yeri şubeyi değiştirdiniz diye bu kin çok anlamsız geldi okurken bana oturmadı kafamda.Yani o zaman ilk hareketini ilk yanlisini arkanızdan dediği ilk sözü rapor edeceksiniz korkmadan işten attiracaksiniz hepsi bu.Kimse iş iliskilerini sevmediği yada sevdiği insanları iş ortamında huzuru bozacak derecede cekistiremez mesela.İs yapmak yerine benimle uğraşıyor bu durumun incelenmesini talep ediyorum diyebilirsiniz.O sizin ayağınızı kaydirmadan niye böyle olmuş onu hiç anlamadım.Hamle yapmalısınız oyar yoksa altinizi.Kazdigi çukura düşsün istiyorsaniz dik durmalisiniz.Duymazdan gelmekle duracak biri gibi değil fikrim bu

X