çalışan anne adayları raporlarınızı ne zaman alıcaksınız.

ebrizm

Prenses Beril in annesi
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
2.133
14
Arkadaşlar ben şu an 27+4 günlük hamileyim cumartesi günü dr um 30. haftada raporunu yazalım ve artık evde dinlenmeye başla dedi ben hep çalışabildiğim zamana kadar çalışmak istiyordum.31. hafta çalışabilir raporu alıp dayanabildiğim kadar kalıcaktım ama malesef olmıycak sanırım. sizler ne yapıcaksınız?

canım doktorlar 27 haftada 30 haftaya rapor yazabiliyormu.. eger öyleyse bende ayın 20 sinde gittiğimde yazdırayım raporumu..bende 27+2 haftalık hamileyim bayram dönüşüne ekimin 6 sından itibaren çıkmayı düşünüyorum bakalım belki daha erken olabilir..

canım bendede aynı durum var. şu an 26 haftalığım ama doktorum 30. haftada raporunu yazalım dedi. bende ikiz bekliyorumda. aslında çalışabildiğim kadar çalışmayı düşünüyordum ama doktor ne derse o.
bide yıllık iznimden 15 günüm kaldı.onu hesaba katarsak 32. haftadan sonra alırım raporu.

27. Haftada rapor yazmadı canım 30. hafta gel raporunu verelim artık izne çık o tarihten sonra riske atmayalım dedi. aslında ben 30. hafta 37. haftaya kadar çalışabilir raporu alarak izinlerimi doğum sonrasına saklamak istiyordum açıkçası. bayram sonrası raporum başlıycak bu durumda o yüzden çok panik oldum. Benimde bebeklerim ikiz bakımında izine daha çok ihtiyacım olucak aslında.hakkımızda hayırlısı.

benim 32 hafta da doktorum grş demişti.bende çalışabilir raporu alıp izinlerimi doğum sonrasına aktarmayı düşünüyorumm.Allah tan bi aksilik cıkmazsa tabiii...

bende bi şey merak ediyorum doğumdan önceki 8 haftalık iznimin sadece 3haftasını kullanıp 5 haftayı doğumdan sonraya aktarmayı planlıyorum ama ben doğumdan önceki iznimin hepsini kullanmadan doğum gerçekleşirse o 3 haftadan kalanda doğumdan sonraya aktarılır mı yoksa yanar mı?

Kizlar doğum raporu 30. Haftadeğilde 32. Haftada olmuyor mu. Ben 28 haftalik hamileim benim doktorum 10 ekim gibi gel dedi

arkadaslar çoğumuz özle dr agidiyoruz mesela benım gittiğim drun ssk anlasmasıda yok onun bana yazdığı rapor geçerli olucakmı yoksa ssk dan para falan alıcaz ya illaki bi hastane dru mu olması gerk bilgisi olan varsa paylaşabilirmi acaba

bildiğim kadarıyla özel dr ların yazdığı rapor geçerli değil ssk yada bağlı olunan sosyal sağlık kurumundan alınması gerekiyor. Benim dr um aynı zamanda ssk dr u olduğu için işim biraz daha rahat olucak. ama anlıyamadığım 31. haftaya girdiğimizdemi rapor alınıyor onu bir türlü bilemiyorum şu an 28+4 günlük hamileyim.

canım bende ekim sonu çıkmayı istiyorum ama doktorum karar verecek yani 34 haftada düşünüyorum kısmet doğum sonuna atmak için izinlerimi:CüvCüv:

rapor illaki 32, haftadamı yazılmalı kızlar ben özel sektörde çalısıyorum 32, haftada eğerki bi problemim yoksa bana git bidaha gelme derler vallaha yani raporu 32 de alıp çalışmaya devam edebilirmiyim ki off yaa aklım karıştı bilen varmı acep

ceyremcim sen 32. haftanda doktorundan 37. haftaya kadar çalışabilir raporu alırsın.. fazladan çalıştığın 5 haftayıda doğumdan sonra kullanırsın 8+5:13 hafta doğum sonrası iznin olur..

benim doğum öncesi 10 haftaymış iznim yani 30. haftada izine çıkmam gerekiyor ama ben çıkmak istemiyorum açıkçası doğum sonrası çok daha fazla izine ihtiyacım olucak.birde merak ettiğim raporu 29 . haftadamı gidip yazdırmamız gerekiyor.

bende bi şey merak ediyorum doğumdan önceki 8 haftalık iznimin sadece 3haftasını kullanıp 5 haftayı doğumdan sonraya aktarmayı planlıyorum ama ben doğumdan önceki iznimin hepsini kullanmadan doğum gerçekleşirse o 3 haftadan kalanda doğumdan sonraya aktarılır mı yoksa yanar mı?

canım 32. haftada dr rapor veriyor çalışabilir diye. yani doğuma 8 hafta kala. sen raporlar douma 3 hafta kalana kadar çalışıyorsun. ama doğum daha erken gerçekleşirse kalan günler sonraya aktarılmıyor. benim bildiği böyle.

Son 3 hafta hiçbir şekilde aktarılamıyor.
İznin aktarılması için o kadar süreyi çalışmış olman lazım zaten.
Yanar bu durumda iznin.

Kizlar doğum raporu 30. Haftadeğilde 32. Haftada olmuyor mu. Ben 28 haftalik hamileim benim doktorum 10 ekim gibi gel dedi
Evet canım 32. haftada gidip rapor alıyoruz.İster girer girmez gidin,ister haftayı tamamlayın.
Ben 31+1 de gittim hemen aldım.
Zaten şimdi doğumlar 40 haftayı tamamlamıyor çoğunlukla.
30.haftada ikiz bekleyen anneler gidip izin alacak sanrıım.Ebrizm ikiz bebek beklyior.
Onların doğum öncesi 10 hafta ya.İzni ondan 30. haftada alacaklar.

benim doğum öncesi 10 haftaymış iznim yani 30. haftada izine çıkmam gerekiyor ama ben çıkmak istemiyorum açıkçası doğum sonrası çok daha fazla izine ihtiyacım olucak.birde merak ettiğim raporu 29 . haftadamı gidip yazdırmamız gerekiyor.
29+1 den itibaren gidebilirsin.
az daha çalışmak istiyorsan tam 30+0 olsun öyle git.Yada 30+... larda felan da gidebilirsin.
Ama doktorun sözünden çıkma sen yine.:eek:klava:

kızlar ssk anlaşması olmayan drların raporları geçerli olmuyomus neyseki drumuz ben ssk dan falan tanıdığım dr arkadasıma yazdrırım raporunu dedi ve seni mağdur etmeyiz dedi..32.haftada raporumu 37 ye kadar çalışabilir şeklinde yazıcak mış ööle dedi

günaydın arkadaşlar eşim şu an hastanede dr um 5 hafta daha çalışmama izin vermemiş. bu gün itibariyle itibariyle raporluyum bu durumda. Hayırlısı olsun inşallah sağlıkla bebeklerimi kucağıma alırım.

günaydın arkadaşlar eşim şu an hastanede dr um 5 hafta daha çalışmama izin vermemiş. bu gün itibariyle itibariyle raporluyum bu durumda. Hayırlısı olsun inşallah sağlıkla bebeklerimi kucağıma alırım.

Hayırlısı olsun canım.E tabi ikiz annesi olunca bizden daha hızlı ağırlaşıyorsundur.Evde bol bol dinlenerek geçirirsin zamanını benim gibi.Kendin planlayabilirsin bütün gününü.Bence iyi olmuş doktorunun rapor vermesia.s
Hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alalım inşallah:emir_bebek:

X