ca 125 değeri folikül kisti olanlarda da yüksek çıkar mı ?

çaxgxla27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
228
1
42
mrb arkadaşlar...sizlerle bi sorunumu paylaşmak istiyorum ne olur yardımcı olun...2 ay önce bende çikolata kisti teşhisi konmuştu.vajinal ultrason ile .sonra hormon tahlili yapıldı ca 125 değerim 43 çıktı.normali 35 i geçmemeli.doktorum kistlerin küçük şu an için zararsız dedi.ben 2 ay sonra başka bi doktora gittim.hem vajinal muayene hem ayrıntılı ultrason hem de hormon testleri yapıldı doktorum ve radyoloji uzmanı yani ayrıntılı ultrasonu çeken doktor ikisi de kesinlikle çikolata kistin yok folikül kistin var dedi.bu kistler de zaten adetle atılırmış.arkadaşlar ca 125 değerim neden yüksek çıktı ilk doktorumda o zaman.acaba folikül kistlerinde de mi yüksek çıkar bu belirteç.

canım benım bıldıgım tek basına ca testelerı bır anlam ıfade etmıyor.benımde ca19_9 bıraz yuksektı bagırsaklarla ılgılı bır ca markırı bırsey cıkmadı.ca ların hepsının de yuksek cıkması lazım.

canım bende bundan iki ay önce ca testim 36.22 çıktı çok korkmuştum doktorum iltihaptanda kaynaklabileceğini söylemişti ve testi bir ay sonra tekrar yaptırmamı istedi bir ay sonra yaptırdığımda 24 e düştü sakın korkma

canım bende bundan iki ay önce ca testim 36.22 çıktı çok korkmuştum doktorum iltihaptanda kaynaklabileceğini söylemişti ve testi bir ay sonra tekrar yaptırmamı istedi bir ay sonra yaptırdığımda 24 e düştü sakın korkma

çok sağol ya canım benim içimi rahatlattın çünkü ben de çikolata kisti teşhisini koyan doktor iltihap olduğunu da sölemişti.1 ay ilaç kullandım ama 1 ay sonra tekrar test yapmadım.için rahatladı valla.

kızlar benimde CA-125 49 çıktı.sol overde 2,5 cm kist çıktı.çok korkuyorum.CA-125 kanserle ilgili bir şey mi?adetin son günü yaptırmıştım tahlili,adetliyken farklı çıkabiliyor dedi doktor.

mrb arkadaşlar...sizlerle bi sorunumu paylaşmak istiyorum ne olur yardımcı olun...2 ay önce bende çikolata kisti teşhisi konmuştu.vajinal ultrason ile .sonra hormon tahlili yapıldı ca 125 değerim 43 çıktı.normali 35 i geçmemeli.doktorum kistlerin küçük şu an için zararsız dedi.ben 2 ay sonra başka bi doktora gittim.hem vajinal muayene hem ayrıntılı ultrason hem de hormon testleri yapıldı doktorum ve radyoloji uzmanı yani ayrıntılı ultrasonu çeken doktor ikisi de kesinlikle çikolata kistin yok folikül kistin var dedi.bu kistler de zaten adetle atılırmış.arkadaşlar ca 125 değerim neden yüksek çıktı ilk doktorumda o zaman.acaba folikül kistlerinde de mi yüksek çıkar bu belirteç.

senin 43 çıkmış..benim en düşüğü 90..140ları bulduğu bile oldu..yumurtalık kanseri için yapılan bi test o.ama sadece CA125 tanı için yeterli değilmiş doktorum öyle söyledi.daha dün gittim bugün sonuçlarımı alıcam çok korkuyorum :KK43:

merhaba arkadaşlar, ca 125 değerini yüksek olması tek başına hçbir anlam ifade etmiyormuş.özellikle çikolata kisti olnalarda ve birde adet dönemindeyseniz bu değer yüksek çıkabiliyormuş.benimde çikolata kistim olduğu anlaşıldığında ca 125 değerim 163 çıkmıştı.aynı korkuları bende fazlasıyla yaşamıştım.ama bu değer tek başına asla kanser belirteci değildir.moralinizi bozmayın.ama lütfen hiçbir şekilde tedbiride elden bırakmayın,kontrollerinizi ihmal etmeyin.hepimize geçmiş olsun.

çikolata kistinden kurtulabildiniz mi hamile kalmaya engel mi sanırım bende de var ca125----54 çıktı

ay kıslar valla içime su septiniz geçen yıl 6 yıldan sonra boş gebelik yaşamıştım bi aydr tık yok bidaha dr gideyim derken ca 19 um 50 üzeri özel hastanede dr bi ay sobnra yapalım tekrarını dedi biraz daha yükselmiş ama o dünemde hayatım ın en kötü dönemlerini yaşıyodum dr beni korkuttu bide özel hastane tıp fakültesine gönderdi yol iz bilmem bursada tıp fakültesine giitim dr arastrdı intihap var bide küçük kistin var dedi 200 tl yide cebe attı okadar gittiğime geldiğimemi yanayım salak dr beni korkutmasıyla bi hafta hasta modda evde yattığımamı hayata küstüğümemi neyse bi sürü bişi verdi beni oda dahiliyeye gönderdi mr için oda bozukmuş hazirana gün verdiler neyseki burdaki devlet hastanesi ne dahiliyeye gittim adam beni rahatlattı herşey temiz iki tarafımda folükül kistim varmış alahım büyük korkular yaşadım bi hafta sonra tekrar yapılcak bakalım testim hayırlısı bende soğan suyyu içiyorum reglim çok kahve rengi hayırdırrrrrrr inşşlahh

ben doktora gittim doktor baktı 5cm kist vr çikolata kisti oalbilir ama emin olamayız dedi bi doppler ultrasound bide kan testi verdi bi sürü tüm değerlerim normal aralıkta ca125te 16.5 gibi bişi çıktı tam aralıkta. Bu durumda bir gairplik yokmu sizce 5cm çikolata kisti için saçma değilmi.

Çağlacım geçmiş olsun... öncelikle değerin okadarda yüksek değil yani korkulacak bir değer değil doktorununda dediği gibi kistlerden kaynaklanıyor olabilir normal, sorunu olmayan insanlarda bile sigara, fazla et tüketimi v.b. etkenler ca değererinde yükselmeye neden olabiliyor tabi bu yükselme aşırı olmuyor .Kesinle önemseme demiyorum fakat için rahat olsun Tavsiyem testlerini tekrarlamandan yana k.i.b.

çikolata kisti ve folikül kist arasındaki fark ne yani tanısı nasıl konuluyor doktor cikolata kisti olabilir dedi ca125 testi istedi şimdi bu degerim 16,5 cıktı yani aralıkta doktr bişiler dedi ama tam anlayamadım folikül kist olma ihtimali varmıdır acaba? çünkü çikolata kisti olan birinde yüksek olması gerekir diye biliyorum. Diğer tahlillerimde normal. tanısı nasıl konuluyor çikolatamı folikülmü?

BENİM KİST 22.78 3MM boyunda.dokotrum önemsiz diyor ama ilaç kullandırıyor.bebek istiyorum 7 aydır olmuyor hamileleiğe engel değil diyorlar ilacı bıraktım au ay yeniden denicem hayırlısı

çikolata kisti ca 125 değerini yükseltir benimki ameliyattan önce 384 leri vurdu doktorlar kanser olduğumu düşünüyorlardı ama çikolata kisti çıktı.işallak folikül kisttir seninki çünkü çikolata kisti adetle atılmıyor.sen yinede başka doktora danış en azından kistin türünü öğren

mrb herkese.cok kotu durumdayim suan bilgisi olanlara danismak istiyorum ne yapacagmi bilemiyorum.Bugun yaptirdigim kan tahlillerinde ca 125'im 559.8 cikti.cikolata kistimde var ve o panikle hemen kadin dogum doktoruna kostum.kistlerim baya buyumus bir sene de 9,5cm olmus.amaliyattan baska bir caresi yok dedi.ama cok korkuyorum.evli degilim.otuz yasindayim.bu ameliyattan sonra cocuk olma durumu ne dir acaba.bide bu kistler ca 125 i bukadr cok yukseltirmi yoksa baska bise olma ihtimali varmi kanser gibi.doktora hic bise soramadim o anki şokla konusamadim bile olece kalakaldim dilm tutuldu hic beklemedigim bi anda baska bi soktora gidip ole bide ca 125ime baktitayim demistim bi anda bu sonucla karsilasinca yikildim.aglamaktan konusamadim doktorlada yardimci olursaniz sevinirim.

mrb herkese.cok kotu durumdayim suan bilgisi olanlara danismak istiyorum ne yapacagmi bilemiyorum.Bugun yaptirdigim kan tahlillerinde ca 125'im 559.8 cikti.cikolata kistimde var ve o panikle hemen kadin dogum doktoruna kostum.kistlerim baya buyumus bir sene de 9,5cm olmus.amaliyattan baska bir caresi yok dedi.ama cok korkuyorum.evli degilim.otuz yasindayim.bu ameliyattan sonra cocuk olma durumu ne dir acaba.bide bu kistler ca 125 i bukadr cok yukseltirmi yoksa baska bise olma ihtimali varmi kanser gibi.doktora hic bise soramadim o anki şokla konusamadim bile olece kalakaldim dilm tutuldu hic beklemedigim bi anda baska bi soktora gidip ole bide ca 125ime baktitayim demistim bi anda bu sonucla karsilasinca yikildim.aglamaktan konusamadim doktorlada yardimci olursaniz sevinirim.

canım öncelikle geçmiş olsun değerin yüksek diye bu kadar korkuya kapılıp kendini yıpratma. bende çok korkular yaşamıştım...benim ca değerimde çok yüksek çıkmıştı ameliyat olmadan önce. ben bilmiyorum kaç çıktığını ama sonra ameliyatıma giren asistanlar odama geldi ca 125 i yüksek çıkan arkadaş senmiydin diye espri vari konuştu:44: bende çok mu yüksek falan gibi paniklere kapılınca bu değerin yüksek çıkması kötü anlamına gelmez çıksın efendimmm diye bağırmıştı hatta okadar rahatlatmıştıki pozitif tavrı beni derin bir ohh çektim:KK14:yani demek istediğim ben başkent ünv"de ne ca 125 i yüksek arkadaşlar gördüm 2 günde.. bende bu kanser korkusunu yaşamış biri olarak söylüyorum, korkuya kapılmayın bunlar çikolata kistinde bi hayli yükselebiliyor..

canım senin ca değerin çok az sınıırı geçmiş insanların değerleri nasıl tavan yapıyor bir bilsen.. hiç korkmamalısın bence sigara tüketimi, enfeksiyon durumu, ve regli dönemindeysen yüksek çıkması normal ki seninki bariz bir yükseklikte değil

oo benimki ca 19 9 175 çıktı ben neler yaşadım neler hala yaşıorum şu an ameliyatttan döndüm korkudam ameliyat masasından kalktım ca 125 değeri normal kolonoskopi yaptrdım bir iey çıkmadı kistten olduğunu benimde kanserden şüphe ettiler şimdi ne yapacağımı şardım iyi bir doktor tavsiyesi olan varmı ilaçla küçültecek

oo benimki ca 19 9 175 çıktı ben neler yaşadım neler hala yaşıorum şu an ameliyatttan döndüm korkudam ameliyat masasından kalktım ca 125 değeri normal kolonoskopi yaptrdım bir iey çıkmadı kistten olduğunu benimde kanserden şüphe ettiler şimdi ne yapacağımı şardım iyi bir doktor tavsiyesi olan varmı ilaçla küçültecek

Canim anlamadim ameliyat olmadin mi? Ben de seni merak ediyodum, ameliyati nasil geçti acaba diyodum???

X