Kekler - Pastalar Buzluk Pastasi Tarifi Ariyorum

yasevmin

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2008
130
1
45
Arkadaslar bır arkadasımda bır pasta yedım inanılmaz guzeldı. krem santının içinde meyve parcacıkları ve bıskuvı falan vardı buzlıkta dondurmus bunu. acayıp lezzetlı bırseydı. Dondurma gıbı ama cok cok hafıftı. böyle bır tarıf bılen var mı?

yaa ben de tarifi yazdın sandım sevinmiştim.. yarın akşam misafirim gelcek bana da öyle yazlık bir tatlı lazım... hafif bişeyler. bisküvili olabilir...

kızlar size çikolata soslu parfe tarifi önerebilirim.malzemeler:2 paket kremşanti,3,5kaşık kakao,3,5 kaşık şeker,2su bardağı süt,2pk kakaolu petibör bisküvi,ceviz yapılışı:bu malzemelerin hepsini karıştırıp çukur bir kaseye poşet koyup bu karışımı dökün düzleyip buzluğa koyun 1 gece buzlukta bekletin ertesi gün ters çevirip üstüne hazır çikolata sosu dökün AFİYET OLSUN

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=63900

Ben bu tarifi vermiştim canım yukardaki linkte..Aşağıda da yine yazdım sana..Ben yapıyorum çok güzel oluyor..

KAKAOLU BİSKÜVİLİ_VİŞNELİ PARFE
ARKADASLAR BU SICAK YAZ GÜNLERİNDE SERİN SERİN YİYEBİLECEĞİNİZ BİR TARİF VERMEK İSTEDİM ÜSTELİK DERİN DONDURUCUDA BİTENE KADAR SAKLANABİLİYOR TIPKI DONDURMA GİBİ.....

Malzemeler
• 1 poşet krem şanti
• 1 su bardağı süt
• 10 adet sade ya da kakaolu petibör bisküvi
• 1 yemek kaşığı hindistan cevizi
• 1 paket vanilya
• Taze ya da dondurulmuş vişne(başka taze meyve de olabilir mesela çilek,muz)
Muhallebi İçin
• 1,5 su bardağı şeker
• 2 yemek kaşığı un
• 2,5 su bardağı süt
Yapılışı
1.Öncelikle şeker, un ve sütü bir tencereye koyarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin. Ayrı bir kapta krem şantiyi hazırlayın. Kram şantinin kıvamının güzel olması için sütün soğuk olmasına dikkat edin, sonucu gerçekten etkiliyor.
2.Pişen muhallebiyi soğumaya bırakın. Soğuyan muhallebinin içine krem şantiyi ekleyip karıştırın, ama çok fazla değil.
3.Hazırlanan kremanın içine bisküvileri kırın.
4.Bisküvilerin üzerine vanilyayı ve hindistan cevizini ekleyip karıştırın.
5.Parfeyi koyacağınız kalıbın içini vişnelerle döşeyin. Taze vişe çok daha lezzetli olurdu. 6.Vişnelerin üzerine bisküvili kremayı dökün, üzerini düzleyin. Derin dondurucuda dondurun. Donan parfeyi ters çevirip dilimleyerek servis edin.

ben de yeni bir tarif öğrendim bugün. çok pratik ve lezzetli...15-20 dakikada hazır..

malzemeler:
1 paket kremşanti
1 paket çikolata sosu
1 paket bebe bisküvisi

hazırlanışı:
çikolata sosunu hazırlayıp soğumaya bırakıyosun..(dışarda bir miktar soğusa yeterli)
krem şantiyi hazırlıyorsun
bebe bisküvilerini (dilerseniz ılık süte batırın) tepsiye dizin.. üstüne ılık çikolata sosu ve en üste de kremşantiyi düzgünce yayıp, dolapta bekletiyosunuz.. dilimleyerek servis yapabilirsiniz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…