Bütün aşk hayatım koskoca bir külden ibaret.

FortunaDred

“These violent delights have violent ends.”
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2018
295
615
İyi akşamlar hanımlar, uzun zamandır sizleri takip ediyorum. Bir de ben konuşmak istedim. Biraz uzun gelebilir, vakit ayırıp okuyanlara teşekkür ederim.
Öncelikle 25 yaşında, eğitimli, kendine güvenen ve güçlü bir kadın olarak tanımlıyorum kendimi. Bütün bu niteliklerime rağmen hayatıma aldığım insanlar konusunda asla başarılı olamadım. O kadar yorgun, bitkin ve tükenmiş hissediyorum ki... Daha çok yoran şey ise bütün bu bitikliği maskeleyip güçlü olmaya devam etmeye çalışmak.
Uzatmadan sadede geleyim. Son ilişkim bir buçuk sene sürdü ve evliliğe doğru gidiyorduk. Aileler de tanışmıştı. 7 Temmuz’da beni terketti. Terketme nedeni şu; Genital bölgesinde siğil çıkmış ve bu hastalığı benden kaptığını iddia etti. Fakat hanımlar, böyle bir şeyin imkanı yok çünkü o tarz bir ilişki yaşadığım tek insan kendisi idi. Bu arada bende de herhangi bir lezyon, enfektif durum yok. Yine de mâkul davranıp bende var ise de bana ancak ondan bulaşmış olabileceğini söyledim. Doktora gitmiş, doktor bunun ancak cinsel yol ile buluşabileceğini söylemiş. Bana da senden başka geçme ihtimali yok dedi. Doğru düzgün konuşup detayları öğrenemedim bile tartışmaktan, seviyesiz hakaretler ve karşılıklı suçlamalardan. Her neyse, olayın şokunu atlatır atlatmaz bir doktora gidip tarama testleri ve smear yaptırdım. Çok şükür ki ters bir durum çıkmadı. Tabiki benim sonuçlar çıkana kadar bir hafta geçti o süreçte bu insan müsveddesi, haysiyet yoksunu kişi beni engellemiş. Eski sevgilisini takip etmiş ve dahi yolda görseniz selam vermeyeceğiniz türden başka başka kadınları...
Ben de kendimi aklamak adına instagram üzerinden bu sonuçları alıp yüzüne çarptım. O, “Bu hastalık cinsel yol dışında bulaşamıyor.” diyen adam, “Demek ki ben dışardan kaptım.” demeye başladı -yerseniz-. Cevap vermedim, verseydim söyleyecek dünya kadar sözüm vardı ama inanın ki eşeğe okuma yazma öğretmeye çalışmak bile daha daha verimli olurdu.
Bu şekilde bu ruh hastası insan ile ilişkim bitti fakat hepimiz gibi stalklamaya devam ettim. Instagramda son takipleştiği kadınların normal çevresindeki kadınlar olmadığını anlayınca Tinder tarzı bir uygulama kullandığından şüphelendim. O tarz uygulamalarda görülebilecek türden kadınlardı zira. Boş bir profil açıp kontrol ettim. Gerçekten de açmış, oraya kadar düşmüş.
Aynı zamanda fitness ile ilgileniyordu. Kaslarını sergilediği üstsüz fotoğraflar koymuş bir sürü, neredeyse giyinik fotoğrafı yok.
Şuan bunları böyle anlattığıma bakmayın, her gün yüreğim ağzıma geliyordu o story çemberini görünce ve takip ettikleri sayısı arttıkça. Fakat zaman gerçekten her şeyin ilacıymış. Şuan bu tarz bir insanla aylarımı harcadığım için kendime öfkeliyim.
Sizin görüşünüzü merak ettiğim konu şu ki; Bu olay benim ilk aşktaki şanssızlığım değil. Sanki olaylar ve kişiler değişiyor ama yaşananlar hep aynı.
Gelelim soruma; Sizce tamam, demek ki ben bu işleri beceremiyorum diyerek sadece işime gücüme mi odaklanmalıyım? Kendimi korumak adına yaptığım bu manevranın bir özgül ağırlığı var mıdır?
Yaşam tarzımı eleştirmeden verdiğiniz her öneri için teşekkür ederim.

Bence o kişi ayrılmak icin bahane aramış ve boyle iğrenç bi iftira atmis. Gerçekten karaktersizmiş. Iyi ki onunla evlenmemissiniz bence. Benim tavsiyem işinize gücünüze odaklanin. Bir yandan sosyallesin. Spor yapın kurslara gidin belki oralarda karşınıza düzgün birisi çıkar.

Neden hep aynı şeyler başıma geliyor diye düsünüyorsan eski bir şaman öğretisi der ki: "ders sen öğrenene kadar devam eder." Belki de yaşadığınız insanlardan öğrenmeniz gereken şeyler vardı. Belki hep aynı tarz insanları alıyorsunuzdur hayatınıza, artık farkli secimler yapma zamanı gelmiştir. Bu arada eski sevgiliniz gercekten tam bir hödük. Bahane etmis rahatsizligi da. Gercek sevgiler zaten hastalık durumunda da bitmez. Umarım kalbi güzel insanlarla karsilasırsiniz. Sevgiler.

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Haklısınız artık ben de böyle düşünüyorum.

Bahtsızlığın böylesi, akışına bırak su akar yatağını bulur

Bu harika cevap ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz her cümleye kemiklerime kadar katılıyorum. Umarım siz de güzel insanlarla karşılaşın. Sevgiler.

Bu kadar seviyesiz ve kalitesiz birinden kurtulduğunuz için tebrik ediyorum sizi. Her erkek aynı kişilikte değil elbet. Umarım karşınıza sizi hakeden biri çıkar.

Gülseren budayıcıoğlu’nun kader motifi isimli video serilerini izlemeni tavsiye ederim. Aynı yapıda insanları hayatımıza biz çekiyoruz. Önlemek için neler yapmalıyız? Yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bakacağım, teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…