Burun estetigi sonrasi yamukluk ve tek tarafta sertlik

Guseff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2016
141
129
33
Merhaba hanımlar. Bundan tam 3 hafta önce burun estetigi oldum. Egiklik , kemer , her iki profilden farklı görünüm ne ararsanız vardı burnumda. Konkalar büyümüştü ve sprey bağımlısıydim. Ani bir kararla ameliyat olmaya karar verdim. Doktorum tanınmış bir doktor değil, sosyal medyasında yaptığı burunları beğendiğim için seçtim. Doktorum en baştan yüzümün asimetrik olduğunu, burnu tam ortaya alamayacağını fakat olabildiğince orta hatta çekeceğini söyledi. Ameliyattan çıktığımda yamuklil belli oluyordu ama geçer dedim takmadım. Alçı alındığında gördüm ki burnum hala yamuk , deliklerim eşit değil. Doktorum nostril retainer kullanmami söyledi. 2 hafta kadar kullandım delikler eşitlendi. Fakat şu an burnumun sağ tarafında şişlik ve gerginlik var , sol tarafı yumuşak. Ve burnum hala eğri. Doktor eskisinden iyi olacağını söylüyor.Önden görüntüsünden hiç memnun değilim. Yandan ise inanılmaz güzel duruyor. Ameliyat öncesi doktora gösterdiğim şekilde.Doktorum henüz çok erken olduğunu, burnumun oturacagini daha iyi olacağını söylüyor. Göz pınarlarımda baya şişlik var.

Özetle anlattığım sorunlar geçici mi? Kalıcı mı? Tecrhbelerinize ihtiyacım var.

Benzer sorunlar bende de var. Ben de 6 hafta önce ameliyat oldum. Yandan cok seviyorum ama önden hiç güzel deyil. Bir de burun ucum inanilmaz yuvarlak. Doktor kikirlak eklemis ama bana cok fazla yuvarlak geliyor. Göze cok batiyor o yuvarlak. Sizin burun ucunuz nasil?

Benim kanatlar açılmamış. O sebeple sanırım bana farklı gelmiyor. Eski burnum nasilsa öyle. Sadece orta kısmında şişlik var , ödem sanırım.

Fotoğraf ekledim

Eklentiler

• 20220509_172108.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 4.247
yaklaşık 10 hafta önce ameliyat oldum ben de, aynı şekilde ileri derece eğrilik, etlerde şişlik, burun sırtı şişliği ve burun ucunda hafif düşüklük vardı. Benim de atel varken ve çıktıktan sonra bir süre yamuk durdu, iki yan taraftaki şişlik sizinki gibi eşitsiz, epey farklıydı. şişlik olduğu anlaşılıyordu. benim yüzüm de epey asimetrik fakat doktorun verdiği nostril retainerı her gece taktım. burnun üzerini her duştan sonra temizledim hafif hafif ve hiç yan yatmadım ilk 7 hafta. doktora gittiğimde şaşırdı, süper simetrik olduğunu söyledi. ara ara yamuk şişip iniyor hala, ama şişlik olduğu belli. merak etmeyin sizinki de aynı şekilde, epey düzelecek. yamuk olduğuna emin olduğum çok gün oldu, öyle düşün.. 2 ay sonra toparlıyor, ki 10.haftada hala ucu şiş, zaman zaman yanlar şişiyor.
Ya öyle mi diyorsunuz , çok sevindim bunu duyduğuma

Benim burnum da boyle. Cok garip duruyor gercekten cok uzuluyorum. Sizce daha şiş diye mi böyle?

Eklentiler

• 20220509_170827.jpg
    156,5 KB · Görüntüleme: 3.987
bu arada doktorum simetriyi kaybetmeyelim, takmaya devam et dedi retainerı birkaç ay daha

Benim sol tarafın içi nasır gibi olduğu için nostrili 3 gündür takmıyorum. 6 Ay gece devam etmemi söylemişti doktorum. Biraz kendimi toparlayınca devam edeceğim. Eğilimin tersine yan yatıyorum onun haricinde düz yatıyorum. Doktor bana mesaj vermemişti ama yamuklugu takıyorum diye ters yöne baskı yapabilirsin dedi. Size masaj vermiş miydi? Söyledikleriniz içime su serpti hepsini uygulayacağım

masaj vermedi, yapmasanız daha iyi olur sanırım. yamuk geldiği dönemlerde araştırmıştım size de ödemi dağıtmak için verilmiş anlaşılan, ben de kafasına takan biriyim böyle şeylerde epey, eşit baskı yapamama ihtimalim ve yanlış bir şey oluşma ihtimaline karşı hiç düşünmedim masajı, şikayetçi olmayınca ödemden doktor da vermedi zaten. ters tarafa yatmak ya da masaj yapmak yerine mutlaka retainerı t

akmanızı olabildiğince ve burnu duş sonrası hafif hafif temizleyip bitki çayları içip şeker ve glutenli besinlerden biraz daha uzak durarak rahatça indirebilirsiniz ödemi. ödemi besinlerle gerçekten çok ilgili. bu arada ilk 4 hafta burun içim ekstra şişti, epey zor takıyordum retainerı fakat doktor zorlanacaksın başlarda yavaş yavaş tak ama mutlaka tak dedi, takın lütfen, evde boş dururken de takıyorum bazen

Doktor sanırım sorun görmediği buruna masaj vermiyor. Kendisi zaten tamamen duzelmeyecegini söylediği için rahat. Beni rahatlatmak için masaj verdi sanırım. Ben alçı alındıktan sonra gece gündüz taktım nostrili perşembeye kadar , dediğinizi yapacağım bugünden itibaren aksatmadan takacağım.

Burun şekliniz çok güzel.Ödemler gittikçe daha da güzelleşir.Çöküntü yok girinti çıkıntı yok.Benimkini görseniz bu güzelliğe şükredersiniz:)

Burun şekliniz çok güzel.Ödemler gittikçe daha da güzelleşir.Çöküntü yok girinti çıkıntı yok.Benimkini görseniz bu güzelliğe şükredersiniz:)
Bizim burunları görse 40 gün davullu zurnalı eğlence yapar bence

Teşekkür ederim. Fotoğrafta belki net çıkmadı, sağ sol oldukça farklı. Düzelir diye umuyorum. Siz ne zaman ameliyat oldunuz.

Teşekkür ederim. Fotoğrafta belki net çıkmadı, sağ sol oldukça farklı. Düzelir diye umuyorum. Siz ne zaman ameliyat oldunuz.
2020 ve 2021 de ameliyat oldum.En son 7 ay önce.Sizinki çok büyük olasılıkla düzelebilir diye düşünüyorum. Hiç takılmayın dokundukça başka yerleri bozuluyor çünkü.

Sizin burnunuzdaki sıkıntı nedir ?
Benim konum bu, fotoğrafları da paylaştım. Buradan bakıp yorum yapabilirsiniz.

Benim burnum da boyle. Cok garip duruyor gercekten cok uzuluyorum. Sizce daha şiş diye mi böyle?
Burun şişliği gözüme batmadı güzel bence ,gözüme batan kısım "kolumella" yani burun bağı çok ince geldi bana.. umarim ilerde çökmez,yapay bir durusu var,burnun hacmine gore küçük gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…