Burun estetiği sonrası pişmanlık

Benim de yolum bayağı uzun günler geçmek bilmiyor ve öğretmen olduğum için haftanın 5 günü insan icine çıkıyorum 😔😔😔 Severek yaptığım işime gitmek ölüm gibi geliyor. Keşke kadrolu olmasaydim da istifa edebilseydim diyorum
Benim doktorum kabul bile etmiyor. Bekleyince güzelleşecekmişim. Eski halimi gösterip şimdikinin ne kadar güzel olduğunu iddia ediyor. Gerçekten intiharın eşiğine geldim. Allah yardımcımız olsun

Benim doktorum kabul bile etmiyor. Bekleyince güzelleşecekmişim. Eski halimi gösterip şimdikinin ne kadar güzel olduğunu iddia ediyor. Gerçekten intiharın eşiğine geldim. Allah yardımcımız olsun
Gerçekten 1 aylık burnunuzu beğenmediğiniz için bu kadar sorun yaşıyorsanız ameliyat eden doktora gitmek yerine destek almalısınız. 24 saat ağlamak, intihar etmek istemek pek normal değil. En az 6 ay geçmeden yorum yapmayın. Ben 5 ay önce ameliyat olmuş olmama rağmen doktorum az da olsa ödemlerim olduğunu söyledi ki sizin daha sadece 1 ay olmuş. Biraz sabredin.

Ah sizi ne iyi anlıyorum. Bende hemşireyim kalabalık bir ekiple çalışıyorum acıyan gözleri görmek iatemiyorum. Eşimle kopma noktasına geldik çünkü 24 saat ağlıyorum baya bunalttım onuda. Benki özgüvenli insan şuan dünyanın en bitik insanına dönüştüm
Sizin burnunuzu gördüm. Kalkık değildi, gayet normal bir açısı vardı. Üstelik daha yeni ameliyat olmuşsunuz. İnanılmaz abartıyorsunuz.

Burda burnunda gerçekten deformasyon olan insanlar da var. Biraz empati yapın, kirlilik yaratıyorsunuz. Burnunuzda gerçekten bir sorun çıktığında yazın buraya. Ayrıca gerçekten yardım almanızı öneririm, belli ki ilişkinizi ve hayatınızdaki kişiyi de yıpratıyorsunuz.

Son düzenleme:
Amin ne diyim ama sakın bir burun için intihar falan demeyin . Çaresiz değil sonuçta, insan psikolojik olarak bitiyor . Sizi anlıyorum inanın hayattan zevk almıyorum ama çözümsüz değil diyorum. Elbet düzeltilir, sizin çok yeni ve emin olun değişecek zamanla

Sizin burnunuzu gördüm. Kalkık değildi, gayet normal bir açısı vardı. Üstelik daha yeni ameliyat olmuşsunuz. İnanılmaz abartıyorsunuz.

Burda burnunda gerçekten deformasyon olan insanlar da var. Biraz empati yapın, kirlilik yaratıyorsunuz. Burnunuzda gerçekten bir sorun çıktığında yazın buraya. Ayrıca gerçekten yardım almanızı öneririm, belli ki ilişkinizi ve hayatınızdaki kişiyi de yıpratıyorsunuz.
Kesinlikle katılıyorum. Benim burun askım tutmamış, burnum askı bölgesinde fazla iyileşme dokusu oluşturmuş ve kontrole erken gidemediğim için de artık kortizon müdahalesi de yapılsa fayda etmeyecekmiş. Fazla dokudan dolayı ameliyattan sonra burun boyum uzadı, ucu düştü ve önden de hoş değil. Yine de çok şükür deformasyon yok, sağlık sorunum yok diyorum artık. Evet üzüldüm ben de ağladım da ama bu kadar hayatımı etkilemedi.

Kötü etkilediğim kişiler varsa özür dilerim. Fakat sana nolmuş diyen ve garip garip bakan insanlara sürekli maruz kalmak gerçekten bir yıkım oldu. Sonuçta hepimiz bir hayalle bu işlemi gerçekleştirdik. Pişmanlığını atamıyorum. Keşke daha fazla araştırıp olsaydım düzgün bir simülasyon bile görmeden oldum. Kendime kızgınlığım aslında. Tekrar özür dilerim

Kötü etkilediğim kişiler varsa özür dilerim. Fakat sana nolmuş diyen ve garip garip bakan insanlara sürekli maruz kalmak gerçekten bir yıkım oldu. Sonuçta hepimiz bir hayalle bu işlemi gerçekleştirdik. Pişmanlığını atamıyorum. Keşke daha fazla araştırıp olsaydım düzgün bir simülasyon bile görmeden oldum. Kendime kızgınlığım aslında. Tekrar özür dilerim
İnsanlar hep konuşur onları dikkate alarak hayatı devam ettirmek imkansız. Benim de burnum için sürekli eleştiri geliyor ama bu sosyal ilişkilerimi etkilemiyor ve etkilememeli de. Ben sizin iyiliğiniz için söylüyorum yanlış anlamayın ama sizin sosyal yaşamınızı etkiliyorsa ve en önemlisi intihar düşünüyorsanız lütfen bir uzmandan destek alın. Araştırmadığını için pişman olmanız normal ama araştırsaydınız da hiç memnun kalmayabilirdiniz. Ben ameliyattan çıktığımda burnum çok kalkıktı hatta ben kalkık olmasını istememiştim ama o haliyle kalsa bile benim için çok güzeldi. Hatta keşke doktorum daha kalkık yapsaydı da burnum düştüğünde hala kalkık kalmaya devam etseydi. Emin olun burnunuz düşük olsaydı hiç daha beğenmeyecektiniz. Benim burnumun eski burnumdan farkı kemerinin gitmesi oldu bu sonuçta. Kendinizi yıpratıp bu tip duyguların içine girmem için çok basit bir olay bu. Tekrarla söylediklerimi umarım yanlış anlamazsınız.

Burnunuzda bir sorun yok ki? Gerçekten bir problem olduğunu düşünüyorsanız farklı farklı açılardan düzgün fotoğraflar çekip paylaşın. Sadece yandan değil, önden, alttan da çekin. Yorumlayalım. Ama zaten daha yeni ameliyat olmuşsunuz, gerçekçi bir yorum yapamayız. Burnunuz ödemli, gerçek şeklini göremiyorsunuz şu an. Çook bariz bir sorun varsa görünür, ama öyle bir şey olduğunu sanmıyorum.

O etrafınızdaki insanların sorunu. Mantıklı düşünüp kulak asmayacaksınız. Herkes bir şeyler yaşıyor. Burnunda bariz deformasyon olanlar da var. Üstelik yıllar geçmiş, iyileşme süreci bitmiş. Ona rağmen her gün ağlayıp intihar etmeyi düşünmüyorlar. Sizin hissettikleriniz tamamen psikolojik şu anda, gerçek bir dayanağı yok.

En başta sizin iyiliğiniz için söylüyorum. Burnunuzda gerçek bir problem yokken bile intihar etmeyi düşünüyorsanız, gerçek bir deformasyon çıkarsa ne olur hayal etmek istemiyorum. Bence acilen kendinize gelin. Bir deformasyon çıksa bile bu dünyanın sonu değil, revizyon olursunuz. Ki öyle bir durum yok henüz.

Üzgünüm ama doktor kendine güvenci sıfır 2. ameliyatını olacaksan şansa bırakma gerçekten parana kıy işin ehline git bu sefer burnun çöker düzeltmeside zor olur

Kızlar sizce benimkisi nasıl ? 1 ay oldu

Eklentiler

• 8A8ADB9F-EC1A-4164-8593-0D1BA7F04D60.jpeg
    8A8ADB9F-EC1A-4164-8593-0D1BA7F04D60.jpeg
    101,4 KB · Görüntüleme: 197
  • E18027AC-F430-4B1C-BEA1-20C601B1DF7C.jpeg
    E18027AC-F430-4B1C-BEA1-20C601B1DF7C.jpeg
    102,8 KB · Görüntüleme: 178
Benim burnum yapıldığında serçe parmağım kadar yoktu, kalkıktı ve çok beğenmiştim. Sonradan burnum doku üretmiş ve uzadı kötü görünüyor ayrıca düştü. Muhtemelen tekrar ameliyat olacağım. 1 ay değerlendirmek için çok erken şimdiden kendinize hayatı zindan etmeyin.

Benimde çok kalkık ve çok kavisli 😭

işlem şöyle burun kanatlarımı kesip dikecek yani kanatlar küçülmüş olacak. ben bir anlık öfkeyle hem buraya hem doktortakvimine doktor hakkında yorum yazdım ama sonradan aklıma geldi acelemi ettim acaba bir yıl dolunca görüşsem mi diye. sizin tam olarak sorununuz neydi

Asla yaklaşmayın sonra inanılmaz doku hasarı bırakıp sizin düzeltilme imkanınızı elinizden alabilir. Kesinlikle güvenmeyin

Kesinlikle katılıyorum. Benim burun askım tutmamış, burnum askı bölgesinde fazla iyileşme dokusu oluşturmuş ve kontrole erken gidemediğim için de artık kortizon müdahalesi de yapılsa fayda etmeyecekmiş. Fazla dokudan dolayı ameliyattan sonra burun boyum uzadı, ucu düştü ve önden de hoş değil. Yine de çok şükür deformasyon yok, sağlık sorunum yok diyorum artık. Evet üzüldüm ben de ağladım da ama bu kadar hayatımı etkilemedi.
burun askısı dediğiniz şey nedir?

1 yıldan önce kortizon yapmayı pek istemezler diye biliyorum zaten kortizon iltihabı azaltır ama kemik erimesi yapan bi ilaç.

Arkadaşlar ben yeni bir rinoplasti olmuş hala ödem olmasına rağmen yeni burnuna aşık ve aynalarla barışmış bir kadın olarak yazıyorum. Çok araştırın lütfen Ben izmirde Murat Songu beyefendiye oldum. Lütfen gerçekten araştırın, ameliyat olan hastalarla görüşün, yapılan ameliyatlara bakın. Sonra pişman olmak geri dönüşü olmayan durumlara sebep oluyor

Merhaba, uzun zamandır kötü burun estetiği geçirmiş insanların yazılarını okuyordum sonunda bende yaşadıklarımı yazma kararı verdim.

10 ay önce devlet hastanesinde burun estetiği oldum
Ameliyat öncesi muayenelerde doktorun ilgisi normaldi. İlk görüşmede neler yapılacağını konuştuk, ikinci görüşmede tomografi çekindim, tekrar burnuma neler yapılacağını konuştuk sonra ameliyat günü aldım. Ben bu görüşmelerde burnumun neyinden şikayetçi olduğumu gayet net anlattığımı düşünüyorum.
İkinci görüşmeden sonra yaklaşık 3-4 ay sonrasına ameliyat günü verdi.
Ameliyat oldum..
Ameliyattan sonra ağrım biraz fazlaydı ağrı kesiciler çok etki etmemişti. Fazla morarma şişme olmadı.
3.Gün tampon çıktı 7. Günde atel ve bantlar çıktı
Bundan sonraki randevularda memnun olmadığım yerleri düzgün bir şekilde söyledim kendisine.
Ben defalarca burun ucumdan deliklerin büyüklüğünden memnun olmadığımı dile getirdiğim halde oraya resmen hiç dokunmamış.
Neden istediğim şeyleri yapmadığını sorduğumda ilk baş iyi yaklaşmıştı diyebilirim. Bu senin hayatın bu burnu ömrün boyunca kullanacaksın o yüzden senin beğenmen önemli demişti ve 6 ay dolunca küçük bir işlem yapıp düzeltelim diye geçiştirdi. 4. Ayda gittiğimde burun bir yılda iyileşir işlemi bir yılda yapalım dedi ve farklı bir şehirde özel hastaneye geçeceğini söyledi. Ben sesimi yükseltmediğim halde bağırarak konuştu, beni suçladı. İlk başlarda ikinci ameliyat olma hakkın var demişti, bende ikinci kez ameliyat olmak istediğimi söylediğimde ameliyatı yapmamak için beni burnun çok güzel vs diyerek vazgeçirmeye çalıştı resmen. Ameliyat esnasında çektiği resimlerde yetersiz.
Ameliyat öncesi her şey gayet iyiyken ameliyat olduktan sonra tavrı tamamen değişti. Yeterli bilgilendirme yapmadı.

Şu an burnum şeklinden hiç memnun değilim ve mutsuzum, geçirdiğim bu süreç yüzünden tekrar farklı bir doktora ameliyat olmaya korkuyorum.
Yaptığı işin ve hastasının arkasında durmayan bir doktor. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Pişmanım ve çok kötü bir süreç geçirdim. Çektiğim acıya harcadığım paraya değmeyen bir sonuç çıktı ortaya.
Lütfen doktorunuzu seçerken çok dikkatli olun.

X