Burun estetiği konusunu aileme açamıyorum

Bu asimetriği herkes fark ediyor mu yoksa sizin mi dikkatinizi çekiyor?
İnsanlar zaten simetrik değil ve kendimizi de fazla irdelediğimiz için göze batıyor. Ayrıca bazı psikolojik sorunlarla da kendindeki kusurları abartı görenler oluyor.

Dudak da dediğiniz için aklıma çene kemiğinde veya dişlerinizde sıkıntı olabileceği geldi. KBB'ye gitseniz o sizde nelerin sıkıntı olduğunu söyleyebilir.

Belki sadece dolgu ile de bunu atlatabilirsiniz.
Burnum gerçekten büyük olduğu için ilk burnuma odaklandım. Onu yaptırmak istiyorum. Ama dediğiniz gibi önce bir bu asimetri ile ilgili bilgi alayım.

Bu arada ben aynaya baktığımda çok az asimetri görüyorum ama fotoğraflarda felaket yamuk duruyor.

Gördüğüm örneklerden yola çıkarak, burun estetiği olmadan önce, çene normal boyutlarda mı diye düşünmek lazım.

yok ben de yaptırdım, iç kemik eğri idi
nefes alamıyordum geceleri
yaptırmışken estetik de olsun dedim
ama kalkık burkuk asla istemiyroum
doğal dümdüz insin dedim, ortada kemikte kemerlilik vardı ,onu düzledi sadece
dışardan bakan hiçbir şekilde estetik olduğunu anlamıyor
çok iyi bir doktordu doktorum ,kişi ne isterse ona göre yapıyordu
ameliyat olalı5 sene olacak, nefes açısında hayat kalitem yüzde yüz arttı
gece nefes alamayıp uyanırdım eskiden
bak valla hiçbiri yalan değil hee:))

Bu ben nefes almamak ne zor yaşayan bilir 😂😂

Bir arkadasim ailesinden gizli meme kucultme yaptirdi, 30 larinda falandi hatta, ama ailem anlamaz diyordu. Onda sorun olmadi, ailesi farketmemistir bile belki.

Siz de gizli yaptirabilirsiniz, fark edilir illa ki ama, olmusla olmuse care yok denip kabullebilir. Oncesinde tartismaya girmeyin gereksiz.

Ama bir yandan da yasiniz kucuk, biraz daha bekleyip oyle mi kesin karar verseniz. Belki zamanla begenirsiniz. Ben o yaslarda sorun olarak gordugum cogu seyi suan begeniyorum mesela. Acele karar vermeyin.

2 kez burun estetiği olan biri olarak söyleyebilirim ki burun ameliyatı gizli yaptırabileceğiniz bir şey değil. Özellikle sizinki gibi kemiğin küçültüleceği yani kırılacağı ameliyatlarda yanak çizgisine kadar göz altınız moraracak yaklaşık 2 hafta kadar. Burnunuzda tamponlar olacak, pansuman gerekecek ara ara. Sonrasında atel çıkınca burnunuzun oturması ilk etapta 6 ay sonra 1 yıl. 6 ay burnunuz dokunduğunuzda acıyacak, azalarak geçecek tabi. Yani ameliyat sonrası olarak saklanacak bir şey değil bundan emin olun.

Benim kuzenlerim de aileleri muhafazakar olmasına rağmen oldular burun ameliyatı.

Muhafazakar aileler de benim gözlemlediğim kadarıyla 2 ye ayrılıyor. Bir grup çocuklarına bir fikri dayatmıyor onları seçimlerinde özgür bırakıyor ama diğer grup malesef biraz manipülatif olabiliyor. Giyimine kuşamına, fiziksel değişimine vs müdahale edebiliyor.

Bu noktada ailenizi en iyi siz tanırsınız. Böyle bir olayda tepkilerini tahmin edemiyorsanız, bir kez olsun konuşmakta şansınızı denemekte fayda var. Ama eğer asla izin vermezler diyorsanız bu ameliyat saklanabilecek bir ameliyat değil bilmenizi isterim.

Merhaba,

Belirgin bir şekilde asimetrik bir yüzüm var. Kaşlarım ve dudaklarım asimetrik. Burnum ise hem asimetrik hem büyük. Kendimi bazen güzel hissediyorum ama çoğunlukla çirkin hissediyorum.

Ben burnuma estetik yaptırmak istiyorum. Ama muhafazakar bir ailem var ve estetiğe karşı bakış açıları olumsuz. Allahın verdiğini değiştirmek günah falan diye düşünüyorlar. Onların bu düşüncesini bildiğimden estetik yaptırmak istediğimi onlara açıklayamıyorum. Oldukça duygusal biriyim onların tepkileriyle karsılasmak istemiyorum. Ama bir şekilde de bu ameliyatı olmak istiyorum.

24 yaşındayım, çalışıyorum maddi olarak onlara bağımlı değilim.

Bu konuyu onlara nasıl açmalıyım? Acaba onların haberi olmadan bir arkadaşımın refakatçi olması ile ameliyat mı olsam diye düşünüyorum bazen.

Ispanaklı

Hayatta 2 tür insan var.

Baştan düşünenler ve sondan düşünenler.

Sen bu sefer sorumluluğu al. Sondan düşünen ol.

Ameliyat ol. Ayılınca aileni ara.

“Aman Tanrım ben neredeyim” diye. Hemen gelsinler. Sonrası kaos.

İçinde kalmasın.

Burun önemli. Kişiliğini serer ortaya. Yeni burnunla bu hayatta sorumluluğu al sonra. Mesela dik burun küstah gerektiğinde. Aaaaa küçük dünyaları ben yarattım sorumluluğunu al.

İçinde kalmasın.

🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

Ispanaklı

Hayatta 2 tür insan var.

Baştan düşünenler ve sondan düşünenler.

Sen bu sefer sorumluluğu al. Sondan düşünen ol.

Ameliyat ol. Ayılınca aileni ara.

“Aman Tanrım ben neredeyim” diye. Hemen gelsinler. Sonrası kaos.

İçinde kalmasın.

Burun önemli. Kişiliğini serer ortaya. Yeni burnunla bu hayatta sorumluluğu al sonra. Mesela dik burun küstah gerektiğinde. Aaaaa küçük dünyaları ben yarattım sorumluluğunu al.

İçinde kalmasın.

🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈
Tesekkür ederim 🫶🫶

2 kez burun estetiği olan biri olarak söyleyebilirim ki burun ameliyatı gizli yaptırabileceğiniz bir şey değil. Özellikle sizinki gibi kemiğin küçültüleceği yani kırılacağı ameliyatlarda yanak çizgisine kadar göz altınız moraracak yaklaşık 2 hafta kadar. Burnunuzda tamponlar olacak, pansuman gerekecek ara ara. Sonrasında atel çıkınca burnunuzun oturması ilk etapta 6 ay sonra 1 yıl. 6 ay burnunuz dokunduğunuzda acıyacak, azalarak geçecek tabi. Yani ameliyat sonrası olarak saklanacak bir şey değil bundan emin olun.

Benim kuzenlerim de aileleri muhafazakar olmasına rağmen oldular burun ameliyatı.

Muhafazakar aileler de benim gözlemlediğim kadarıyla 2 ye ayrılıyor. Bir grup çocuklarına bir fikri dayatmıyor onları seçimlerinde özgür bırakıyor ama diğer grup malesef biraz manipülatif olabiliyor. Giyimine kuşamına, fiziksel değişimine vs müdahale edebiliyor.

Bu noktada ailenizi en iyi siz tanırsınız. Böyle bir olayda tepkilerini tahmin edemiyorsanız, bir kez olsun konuşmakta şansınızı denemekte fayda var. Ama eğer asla izin vermezler diyorsanız bu ameliyat saklanabilecek bir ameliyat değil bilmenizi isterim.
Amacım ameliyat sonrası süreci saklamak değil yüzümde belirgin bir değişiklik olacak tabiki fark ederler sadece ameliyat olana kadar saklasam mı diye düşünmüştüm ama bu fikirden vazgeçtim zaten. Evlatlıktan reddedecek halleri yok:))

B
Merhaba,

Belirgin bir şekilde asimetrik bir yüzüm var. Kaşlarım ve dudaklarım asimetrik. Burnum ise hem asimetrik hem büyük. Kendimi bazen güzel hissediyorum ama çoğunlukla çirkin hissediyorum.

Ben burnuma estetik yaptırmak istiyorum. Ama muhafazakar bir ailem var ve estetiğe karşı bakış açıları olumsuz. Allahın verdiğini değiştirmek günah falan diye düşünüyorlar. Onların bu düşüncesini bildiğimden estetik yaptırmak istediğimi onlara açıklayamıyorum. Oldukça duygusal biriyim onların tepkileriyle karsılasmak istemiyorum. Ama bir şekilde de bu ameliyatı olmak istiyorum.

Bu konuyu onlara nasıl açmalıyım? Acaba onların haberi olmadan bir arkadaşımın refakatçi olması ile ameliyat mı olsam diye düşünüyorum bazen.
Ben haberleri olmadan yaptırdım. Başka bir şehirde çalışıyordum, yanıma tatile geldiklerinde farkettiler:) Sorun yaşamadık tabii ki. 18 yaşından küçük olsanız neyse de 24 yaşındaymışsınız ne diyebilirler ki.

Merhaba,

Bi yerde kabuğunu kırmalısın.
Ben ameliyat olmak istiyorum diye söyle bence.
Bi iki söylenip kabul edecekler sonuçta.
Evlatlıktan red edecek halleri yok bunun için.

X