Burun ameliyatı oldu, iki bacağını kaybetti

H E

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
24.858
62.723
30
Burun ameliyatı oldu, iki bacağını kaybetti

Özel bir hastanede burun ameliyatı olduktan sonra 2 bacağı diz kapaklarından kesilen Sevinç Çelik, hem mahkemeden aldığı, hem de hastaneden aldığı haberlerle bir kez daha yıkıldı

Hastanenin Adli Tıp Kurumu'na 2 farklı rapor göndermesi nedeniyle ceza davasında soruşturmaya gerek görmeyen savcılık kararı ve hastanede lösemi teşhisi ile tedaviye başlayan küçük kızı, talihsiz kadını üzüntüye boğdu.

PROTEZ BACAĞININ SEVİNCİNİ YAŞAYAMADI

Geçtiğimiz yıl özel bir hastanede, burnundaki eti aldırmak için ameliyat olan ve virüs kaptığı için 2 ayağı kesilerek ölümden dönen Sevinç Çelik, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na protez bacağı ile geldi. İlk kez protez bacaklarını kullanan Sevinç Çelik, 3. Tüketici Mahkemesi'ndeki duruşmaya girdi. Çıkışta soruları yanıtlayan Çelik'in avukatı Fulya İnce, 'Bugün tazminat davamızın duruşmasına girdik. Temmuz ayına bırakıldı dosyamız. Bir konseyden yeniden rapor alınacak' dedi.
AYNI HASTANEDEN 2 FARKLI RAPOR SORUŞTURMAYI İPTAL ETTİRDİ

Yaşadığı talihsiz olayın ardından büyük bir mücadele içine giren Sevinç Çelik'in davalarında ise ilginç detaylar ortaya çıktı. Olayın ardından Çelik'in avukatı önce ameliyatı yapan hastane ile ilgili suç duyurusunda bulunup ceza davası açmak için adım atmış, aynı anda da Tüketici Mahkemesi'ne tazminat davası açmıştı. Ceza davasında Adli Tıp Kurumu'nun raporunun ardından soruşturmaya gerek olmadığına karar verildi.
Adli Tıp Kurumu'nun bu kararı vermesine ise hastaneden gönderilen 2 farklı raporun neden olduğu anlaşıldı. Sevinç Çelik de yapılan tahliller sonucu 18.06.2014 tarihinde alınan ilk raporda, Lupus Antikoaglan isimli eklem hastalığının olmadığı yani sonucun negatif olduğu görülürken, 20.06.2014 günü alınan raporda ise aynı hastalığın pozitif olduğu görülüyor. İşte Adli Tıp'a gönderilen bu rapor nedeni ile savcılık hastane hakkında soruşturmaya gerek olmadığı yönünde karar verdi. Bu kararın ardından Sevinç Çelik'n başka hastanelerden aldığı raporlar da ise yine böyle bir hastalığının olmadığı da açıkça görülüyor.
Avukat Fulya İnce, 'Bildiğiniz gibi savcılık suç duyurumuz vardı, soruşturmaya yer olmadığına dair bir karar çıktı. Adli Tıp Kurumu raporunda müvekkilde bulunan bir hastalık sebebiyle 2 ayağının kesildiği şeklinde bir sonuç çıktı. Fakat Adli Tıp Kurumu bu raporu verirken müvekkilimin üzerinde herhangi bir inceleme yapmadı. Biz kurumun bu raporuna karşı itiraz ederken, savcılık tarafından dosya kapatıldı. Yaptığımız incelemelerde Medeniyet üniversitesinde müvekkilimin kan testlerinde bir oynama yapıldığı, müvekkilimde olmayan bir hastalığın negatif olan sonuçlarının pozitif olarak değiştirildiği tespit edildi. Şüpheler hakkında tekrardan suç duyurusunda bulunduk' şeklinde konuştu.
ÖNCE HUKUKİ KARAR, ŞİMDİ DE LÖSEMİ OLAN KIZI YIKTI

Sevinç Çelik, 'Açıkçası benim bu süre zarfında başından beri güvenim biraz sarsıldı diyebilirim. Yani ben mağdurum. Mağdur yine mağdur ediliyor. Yani mağdur üzerinden bir şekilde aklanmaya çalışılan durumlar var. Tabi ki bu beni üzüyor. Hala mağdurum ve mağdur ediliyorum. Hakkımı bir türlü ispatlayamıyorum, alamıyorum' dedi.

Devlet büyüklerine de seslenen Çelik, 'Hiçbir şekilde haklı olduğumuz halde hakkımızı bir türlü ispat edemiyoruz. Bu bizi yıpratan bir süreç. Zaten bizim durumumuz ortada. Zaten çektiğimiz sıkıntı ortada. Sürekli sıkıntı çekmek istemiyoruz. Yani devlet büyüklerimizin de bu tür şeylere el atıp biz bu mağduriyetlerden kurtarmasını istiyorum' diye konuştu.
Protez bacaklarının sevincini yaşayamadığını ifade eden Çelik, 'Protezlere alıştım ama şunu da belirtmek isterim ki hiçbir yapay bir şey insanın kendi orijinal uzvunun yerine geçmez. Bunu dışarıdaki gören insanlar diyor ki, hayatına devam ediyor. Hayır ben hayatıma devam edemiyorum. Ben şuan çok büyük sıkıntılar çekiyorum. Benim ayağıma iki protez takıldı diye ben hayatıma devam edemiyorum, çok zorluklar çekiyorum. Maddi yönden olsun, manevi yönden olsun, psikolojik yönden olsun, benim kendim etkilendiğim gibi ailem de etkileniyor. Kim bu şekilde orijinal olmayan kendi canından bedeninden olmayan bir şeyle ne kadar hayata bağlanabilir ki. Ne kadar hayatını devam ettirebilir' ifadelerini kullandı.
http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/12/21/burun-ameliyati-oldu-iki-bacagini-kaybetti?paging=6

çok çok zor MEVLAM yardımcıları olsun. çok acı bir durum dün bende alışveriş yaparken suriyeli bir kız çocuğunun ellerinin yanmış olduğunu gördüm.. yanlış anlamayın dilenmiyordu babası ile alışveriş yapıyordu.. çok çok üzücü durumlar..

Halimize binlerce kez şükürler olsun
Rabbım bu olayı yaşayanlara sabırlar versın

Allah yardım etsin çok zor bir imtihan.
Ama neden kesilmiş?
Burun ameliyatıyla bağlantılı değil sanırım.

Ameliyat esnasında virüs kapmış.

Allah’ım nasıl bir sağlık skandalıdır bu. Organ nakillerinin yapıldığı bir dönemde ameliyat esnasında virüs kapıp bacaklarını kaybetmesi açıklanamaz bir durum.

Valla artık insan hasta olunca hastaneye gitmese daha uzun yaşayacak neredeyse.

Özel hastaneler paradan kısdıkları için hastane mikrobundan çok sayıda ölen insan var , temizlik personelinde denetlenmesi gerekir tembellik mi yapıyor , temizlik ilacını eve mi götürüyor , veya masraf fazla olmasın diye haftada bir mi siliniyor yada kalitesi düşük temizlik ilacı mı alınıyor bence özel hastaneden uzak durmak lazım
Allah yardım etsin çok zor bir imtihan.
Ama neden kesilmiş?
Burun ameliyatıyla bağlantılı değil sanırım.

devlete bağlı hastanelerin de çok iç açıcı olduğu söylenemez.
hijyenden öte bir şey bu olaydaki bence.
yoksa bir çok vakanın böyle sonuçlanması lazım.

Hastane mikrıbundan bebeklerde ölmüştü , sıkı denetim şart ölüm vakası çoğalıyorsa
devlete bağlı hastanelerin de çok iç açıcı olduğu söylenemez.
hijyenden öte bir şey bu olaydaki bence.
yoksa bir çok vakanın böyle sonuçlanması lazım.

Hastane mikrıbundan bebeklerde ölmüştü , sıkı denetim şart ölüm vakası çoğalıyorsa
Hangi hastane mikrobu?
Yani özele gidilecekse de ona göre seçilecek.
Ben Acıbadem'e gidiyorum her şey son derece güzel, hijyen desen 4*4. Alaka desen aynı. Tek şikayetim özel olmasına rağmen dünya para ödememe rağmen 1 saatten fazla bekliyorum.

Ama anlamadimki.
Bi burun ameliyatinda nasil bacak virus kapar? Bacaginda yara yok hastalik yok bisy yok. Ne isleri varmis doktorlarin bacaginin orda? Hem galiba resme bakinca burnuna hic dokunulmamis. Bence baska bi hastanin raporuyla bu kizimizin raporu karisti. Ve gittiler saglam bacaklari kestiler. Allah kat kat sabir versin. Akil almaz bi olay.

Gecenlerde haberlerde burun ameliyati olmak isteyn bi adamda kalkamadi masadan. Adamin kalbi durmus ameliyatta. Hadi yine bu olasi bisy( cok az gorunsede) kalbin durmasi. Ama ayak diyince ihmalden baska bisy gelmiyor aklima.

Allah yardımcıları olsun.
Türkiyeden başka bir ülkede acaba burun ameliyatı için hastaneye gidip ayağını kaybeden insanlar varmıdır.

Böyle diyerek butun özel hastanelerı zan altında bırakıyorsunuz ama.
Eşim medikacal park hastanesınde biyomedical uzmanı göevınde çalışıyor ve temızlığe nasıl özen gosterdıklerını hep anlatır.
Özel hastanelerın hepsi bir değil ..

İyi en azından önemseyen var insan korkuyor nede olsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…