Büro personelinden başka ünvana geçiş?

visnetozu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2021
515
967
Merhaba, yaklaşık 8-9 ay önce büro personeli olarak bir üniversiteye atandım. Kendi lisansım olan mesleğe geçme hakkım var mı? Başka bir kuruma geçiş nasıl yapabilirim? Bu konularda bilgim çok az Google’a baktığım zaman her yerde farklı bir bilgiyle karşılaşıyorum.

Unvan değişikliği sinavi ile geçiş yapabilirsiniz. Bende devlet kurumunda çalışıyorum kendi lisans bölümüme geçtim unvan değişikliği ile.

Sanırım 2022 puanıyla atandiniz.
Puanınızı kulanacaksaniz son günler yakında yeni sınav olacak.
Sağlık bakanlığı alımı ile kendi bilumunuze atanabilirsiniz, unvaniniz değişik olacağından burdan istifa edip direk orada işe başlayabilirsiniz.
Ama bu 1-2 ay içinde sağlık alımı olmayacak sanırım. Yeni sinava girip puan almanız gerekecek.

Sanırım 2022 puanıyla atandiniz.
Puanınızı kulanacaksaniz son günler yakında yeni sınav olacak.
Sağlık bakanlığı alımı ile kendi bilumunuze atanabilirsiniz, unvaniniz değişik olacağından burdan istifa edip direk orada işe başlayabilirsiniz.
Ama bu 1-2 ay içinde sağlık alımı olmayacak sanırım. Yeni sinava girip puan almanız gerekecek.
Evet 2022 ama sözleşmeli olarak atandım, sözleşmeliden sözleşmeliye geçiş olmuyor diyorlar, sağlık bakanlığı da genelde sözleşmeli alım yapıyor bu sorun olmaz mı?

X