Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Mervecim;
Yazdımya sorun değil hoşuma bile gitti.Desene senin tablet benim ismimi farklı gördü :)) Ayy ne hoşuma gitti....

Anlaştık o zaman canım, yok ben alındığını düşünmedim de yine de detaylı anlatmak istedim; detaylı yazmayı seviyorum,
Bir de bazen şey oluyor; düşündüğün bişeyi yazıyorsun, kestirme kelimelerle.. sonra bir okuyorsun ;söylemek istediğin şeyle alakası yok ...yazı dili beden dilinden farklı oluyor işte ..
Evet şık bir elbise ile çok hoş olur ecren , kardeşi ile de ahenkli yaparsın gelin damat gibi olurlar :123:

Son düzenleme:
Mervecim;
Yazdımya sorun değil hoşuma bile gitti.Desene senin tablet benim ismimi farklı gördü :)) Ayy ne hoşuma gitti....

Evet senin ismini Gül zannediyor olmalı ki den i ek olarak algılayıp ayırıyor kendi kendine

ben sweetütü diye bi blogtan aldım fıyatı ne kadar pahalı demıs yaa zaten klasik tütülerede 80 tl dedi

Abartmışlar fiyatları ya 80 tl ye az birşey daha katıp şık bir bebek gelinliği bile alırsın yani..

zaten işaretlere falanda çok dikkat ediyosun farkettim bunu canım geçen gün yazicaktım yanlış anlarsın diye yazmamıştım

Gunaydin kizlaaaar :) nasilsiniz bebecikler nasil? Biz iyiyiz cok sukur, Ece uyudu bu gecede, sadece 5 gibi kalkti onda da basucumda beklettigim termostaki suyla hemen sutunu hazirlayip verdim sonra aramiza yatirdim. Uydu cok sukur yine. Bir ara sanirim 6'ydi uyandim ki bizim kiz yatagin basucu ayakucu kavramini yitirmis yanlamasina yatiyor. Kafasi benim koltukaltimda ayaklari babasinin sirtinda :)))) biz gariban anne-baba yatagin uclarinda dusmek uzereyiz. EEe yuh be kizim dedim ufacik boyunla bizi atacak nerdeyse yataktan :) duzeltip yatirdim tekrar ama yine geldi ustume yapisti, ayakta ustume atildi :))) ana baba deli yatarsa o cocukta oyle yatar dimi :)

Herkes gecici bir dıonem diyor Guldencim, bir yandan alisir mi diyorum bir yandan da alisirsa alissin zaten birkac sene sonra istemeyecek bizi. O gune kadar tadini cikarayim kizimin diyorum. Eger abartirsa senin yontemi denerim ama etkğli duruyor :)
Ama tabi anne-babanin sakat bir aninda odaya girmesi dusunceside aklimi kurcalamiyor degil :) neyse bakacaz gidisata gore.

Kizlar sizin esler yardimci oluyor mu size? Mesela bu sabah Ece salonda babayla oynuyordu bende banyoda yuzumu temizle,, lens tak vs. standart isleri yapiyorum. Esim seslendi 'laleeee cikiyor musun, kaka yapmis kizin' heee dedim marketten aldim benim kizim sadece :) cikiyorum getir odasina dedim, getirdi ve ben altini acar acmaz 'iyyyy napmis boyle yaa' dedi kacti odadan :))) yaw bana hic igrenc gelmiyor alistim ama babalar alisamiyo. ama baksan cocukken kizlarin midesini bulandirmak icin herseyi yaparlar. sizde durumlar nasil?

Gel teyzesi Recel'i de Ece'yi de yiyebilirsin :) bazen monolog oluyor bazen karsilikli duet yapiyorlar :) Recel sabahlari yas mama yer mutfakta. Ece'de gider garibimin kuyrugunu cekip heeeeee diye pis pis siritir :)) o anda mama askina Recel sesini pek cikarmiyor ama mama bittiginde donup bir bagirir ve cakar eline Ece'nin :) surekli Recel'i taciz halinde valla aciyorum buyuk kizima. Dun aksamdan birkac kare :)

cok tesekkur ederim canim dusunmen yeter, yapacak birini buldum, arkadasimin sevgilisi yapacak saolsun :)
olsun annesi birak isirsin azicik nasil olsa hatirlamayacaksin ilerde o anlari :) dogumdan sonra cektigim acilari unuttum ben mesela. hepsi unutuluyor. ama emzirmenin verdigi huzur ve mutluluk unutulmuyor. emsinler bosver yemesinler yemegi, sutun yetmese Allah boyle bir sistem yaratir miydi onu dusun. kilolari da iyi tontislerin nasil olsa. dis cikarirken doktorlar zorlamayin anne sutu veya bebek sutu yeter onlara diyor.

Canim biz gecen ay c&a ya girdik oylesine ve gezerken kizima siyah ustune beyaz kurukafa tayt ile pembe ustune siyah kurukafa tshirt aldim :) bir ara ugra istersen. biz esimle heavy metal ve rock muzik dinleriz, ebay den body bulmustum ben, oraya da bakabilirsin. cok enteresan seyler bulabilirsin, kendimize bile ordan aliyorum ben. gecenlerde unnado da super tshirtler vardi. batman'deki joker'in "why so serious" tshirlerden aldim kizime gelsin giydirip cekerim fotosunu size.

Ayyy alemsin Elifim yaa baligi alip eline sevdin mi :)))) ben korkuyorum baliga dokunmaya, acaip hassas duruyor zarar veririm diye dokunamam. yedigimiz baliklarada dokunamam bu arada, o yuzden evde yaptirmam pek
ya bu kadar sevdigin biseye esin niye karsi cikiyo, sanki kendi ugrasicak temizligiyle. valla hamilelik doneminde recel'in tuvalet kabini temizlemeyi doktor yasaklamisti, 12-13 ay falan hep esim temizledi, hatta odasini bile fircayla supururdu(kumlarini) is yeterki eve girsin bir kedi o zaman esin de sever. ama eve almak kismi biraz zorlar tabi :) gel bize sev bizim tuy torbasini :)
nikahta bos anina mi geldi acaba hahahahaha sen cok yasa emi cok guldurdun beni:))))
pazar gunu bir kacamak yapip peynirli pide yedim ve peynirlerin yarisini kizim yedi, esimde kusbasili yiyordu ondan da otlandi. sekerler haric ne yersek veriyorum ben yaa alissin bosver iyi yapmissin

Sibelcim gecici heralde ama bu donemin tadini cikarmaya karar verdik kari koca. Esim zaten cok gec geliyor eve ve bazen Ece'yi gunlerce goremiyor. uyurken gidip karanlikta yataginin basinda izliyor. O yuzden yataga getirince cok mutlu oluyor. baba kiz hasret gideriyorlar.

vuuu guzelmis bu yaw :)

Hmm merak ettim.Şöyle bişey mi yoksa :)

Eki Görüntüle 682305

Ben bu defa elbise şeklinde düşünüyorum farklı olsun diyorum :)

cok tesekkur ederim Mervemmmm . ben babama cekmisim canim, hayvanlar icin öluyorum. Ece'den once sokak hayvanlarina harcadigimiz paranin haddi hesabi yoktu. cebimdeki yol parasiyla sokaktaki kediye mama alip yuruyerek ise gittigimi bilirim :) olsun onlar ac kalmasin yeter ki...
bir hayvana baglanmanin kotu yani o iste, kaybedince bosluk icine dusuyorsun...
2009'da evimize hirsiz girdi. aksam eve geldim anahtar deligi kirik, cok korktum tabi hemen asagi inip gorevliyi cagirdim. icerde adam var mi yok mu bilemedim ama ilk aklima gelen Recel'di. ya ona bisey yaptiysalar diye delirdim.olis cagirdik ve cilingir gelene kadar kapiya omuz atmaya basladim ben cunku sesleniyorum icerden ses gelmiyor. dedim oldurduler kizimi cilingir acti kapiyi hisimla girdim iceri cagiriyorum yok yok yok. aglamaya basladim nerde kizim diye. babam agbim esim kostura kostura geldiler. polise derdimizi anlattik parmak izi almaya geldiler, bu arada babamla agbim de sokakta recel'i ariyor ama bulamadilar. Recel iran kedisi ve talihsizligimiz ertesi gun veterinere birakicaktik ve kisirlastirma ameliyati olacakti. "caldilar kizimi dogurtup dogurtup saticaklar" diye deliriyorum. saatlerce sokaklari aradik bulamadik, gece geldik eve ve esimin ilk defa agladigini gordum serefsiz herifler hem fotograf makinesini hem laptopu goturmusler ve tabi resimlerimiz gitti. telefonlardaki resimleri ilanlara bastirip her yere astik gunlerce. her gun internetteki satilik ilanlarina baktim. 23. gun bir ilanda iran kedisi bulundugunu resmin temsili oldugu yaziyordu. icim bir tuhaf oldu. bizim civardan biri ama uzak yine de. biz goztepe de oturuyoruz ilani veren kozyatagindan. esime soyleyemedim hemen heveslenipte husrana ugramasin diye. babami aradim anlattim durumu. "ben tek basima gidemem tanimadigim insanlarin evine benimle gelir misin" dedim. sonra dayanamadm esimi de aradim anlattim "ama hemen heveslenmeyelim recel olmayabilir"dedim. gittik ve elimizdeki ilani gosterdik once bayana. "bizdeki kedi boyle degil" dedi ama biz yine de gormek istedik. iceri bir girdik ki Recel ama vucudunun1/3'unu kaybetmis. bir deri bir kemik olmus. agzi burnu yara icinde, sesi cikmiyo miyavlayamiyo (( nasil bir aglama krizine girdigimi anlatamam. yavrum mahvolmus sokkata kalinca. gunlerce ac susuz kalmis diger kedilerden dayak yemis( psikolojisi bozulmus sabit bir noktaya bakiyor sesleniyorsun bakmiyor bile. ay size tarif edemem halimizi. ben agladikca bulan kadincagizda agladi. esim desen utaniyor aglayamiyor. neyse aldik kizimizi hemen veterinere kostuk. gerekli ilaclari verdi doktorumuz vitaminler antibiyotikler, agzi ve bogazi icin ilaclar. boynundaki yaralar sarildi. gozler sismis mikrop kapmis temizlendi. eve geldik direk gitti mama kabinin oraya. kaldiramamistik hic onlari, Recel hep eve donecekmis gibiydi. iyiki kaldirmamisiz. gitti bekledi mama vermemizi ama yiyemedi kuru mamasini agzindaki yaralardan. konserve mamayla beslendi 1 hafta. 1 ay icinde de kendine geldi cok sukur. simdi evin buyuk kralicesi ama tacini kucugune kaptirmamak icin ugrasiyo :)) bu arada haziran ayinda kayboldu buldugumuzda 9 temmuz'du ve ertesi gun esimin dogumgunuydu ve en guzel hediye oldu :) cok cenem dustu susuyorum
onlar o kadar masum ve beklentisiz seviyorlar ki nefesleri bile yetiyor insana, yine alin eve canim sabah onlarin sesiyle uyanirsiniz iciniz mutluluk dolar :)
haklisin canim butun gun bizi gormuyor ve 2 ay sonra sut iznim bitince beni daha da az gorucek o yuzden yatsin bizimle huzurlu hissediyor kendini ve gulerek uyaniyor :) bu sabah esim kalkmis hazirlaniyor, biz de uyuyoruz kizimla. izliyordum sizi dedi. Ece gozlerini acmis, bi 5 saniye bakinmis.sonra "anneeeeeeee" diye gulerek seslenmis :))) bende zaten duyar duymaz cekip kendime sarildim daha da bi kikirdamaya basladi:)) omre bedel o gulmeleri yaaa. bide bizimki 2 aydir falan dabim dabim deyip duruyordu. biz de acaba ne diyor diyorduk. megerse geldim geldim diyormus :)))) simdi geldim geldim diyoruz o da hemen kus gibi dabim dabim diye tekrarliyo karikatur gibi benim kizim :)))

canim asagidaki linkten bir baksana cok daha ucuza bulabilirsin istedigin elbiseyi, 150tl cidden cokmus

tutu | eBay

Eki Görüntüle 682338

iste bu kızlar bunun uçuk pembesini hayal edin bide fiyatını yazayım 150 tl sizce değer mi?

kizlar hani gecen gun diyordum ya ben baston puset istiyorum diye; oto koltugunu aldigimiz cybex callist'yu cok begendim. videosunu asagidan izleyebilirsiniz. caddevostan damutlubebe de satiliyormus. e-bebek'te de var ama stokta yok. esimi de aradim ama fiyatini soylemedim gidince bi karmasaya getirip aldiricam sanirim hehe. bizimkini de satarim sahibinden.com'da. bakin bakalim begencek misiniz? kske dogumda bundan alsaymisiz ama bilmiyordum bu markayi bile o zaman

Cybex Callisto

Guldenciiim inan bana kizsan yeden goge haklisin, eve girince 2 tane cocukla ugrasiyorum ve unuttum adim adim i sana getirmeyi simdi telefonun alarmini kurucam unutmayayim diye, yarina getiricem

Guldenciiim inan bana kizsan yeden goge haklisin, eve girince 2 tane cocukla ugrasiyorum ve unuttum adim adim i sana getirmeyi simdi telefonun alarmini kurucam unutmayayim diye, yarina getiricem

Aşk olsun kızarmıyım anlıyorum canım seni unutman gayet normal takılıyorum sadece :))

Tüh muhabbeti kaçırmışım
Eymeni uyutup verayı da mama sandalyesine banyonun önüne koyup duş almıştım çıktım saçımı kuruturken saç kurutma makinesinin sesiyle vera sandalyesinde uyuyakalmış :)) bana da hazır uyumuş bebeği yatağa koymak kaldı :)). Eymende de yararsa bu taktik duş vakitlerim bebeler uyuyunca değil uykuları gelince olacak :)

Hoşgeldin canımm...
Bende mi denesem ne. Hep uyuyunca yapıyorum banyoyu ama hızlı hızlı ha şimdi uyancak aman aman diye diye..Eee mama sandalyesinde mızıldamadımı? Duşakabin açık mı yaptın hani görmeden seni nasıl durdu merak ettim yöntemi paylaşırsan sevinirim canım..

merhaba arkadaşlar bi kaç gündür yazamıyorum. bel ağrısıyla uğrasıyorum. dayanamayıp doktora gittim. ilk başta incitmişsin dedi gecmeyince tekrar gittim röntgen çekildi megersem doğustan bel açıklıgı ve minik bi eğrilik varmıs. şaşırdım bu zamana kadar hiç bi şikayetim olmamıstı. furkan sürekli ellerinden tutulup yürümek istiyodu bende onu yürütüyodum birden bi ağrı girdi hala çekiyorum. neyse oğlumunda dişi patladı bu arada. bardaktan su içirirken çıt çıt ses geldi bi baktım diş patlamış. bizde haberler böyle..:)

Pırasa seven tek erkek tanıdım o da eymen :) dün akşam bayıla bayıla yedi, anlamıyorum bu bebeği pırasayı hiç geri göndermiyor acaba damağında nasıl bir tat bırakıyorki :)) Allah'ın nimetlerini küçümsemem de pırasa yani en nihayetinde :)
Vera hanım da yoğurt un yumurta ve kıymadan yaptığım enteresan çorbayı yedi. İlk defa gözümün içine bakarak ağzını kaşığa açtı damak zevklerini anlayabilmiş değilim.
Annem ben ikizler kadarken tek öğünde hem yemek hem yoğurt verirmiş bizimkiler birini yese öpüp başıma koyuyorum

Duşkabin açıktı canım

Zeynep geçmiş olsun benim de kolum ağrıyo dobişleri kaldırmaktan
Dişiniz de hayırlı uğurlu olsun

yaaa kacirirsin tabi, yok oyle dus mus :)) yahu nasil uyudu, bebekler sac kurutma sesine uyur derler ama Ece artik agliyor ben sacimi kuruturken. surekli icat cikariyor :)

Hosgeldin Zeynep. Aynisi 7 aylik bebegi olan arkadasimin basina geldi. dogustan sendeki prıoblemler onda da varmis ama bebekten sonra ortaya cikti. Bir sure Furkan'i baskasinin yurutmesi gerekecek, gecmis olsun canim. Inciniz hayirli olsuuuun, darisi digerlerinin basina :)

hahahha cocuklarin damak zevki boyle demek ki :)) baskalarinin yemedikleri seyleri yiyip marjinal olmak istiyorlar cok cooolllll

hahahha cocuklarin damak zevki boyle demek ki :)) baskalarinin yemedikleri seyleri yiyip marjinal olmak istiyorlar cok cooolllll

Sağolsunlar yaratıcılığımı arttırıyorlar sürekli beyin jimnastiği yapıyorum acaba bugün neyle neyi karıştırıp önlerine getirsem diye :)

Ya bir de ikizler çok farklı şimdi nasıl anlatsam mesela vera al diye uzatınca alır ver deyince elindekini uzatır, kucağımdayken burun derim burnumu tutar Allah bir derim işaret parmağıyla bir yapar ama eymen hiçbirini yapmıyor üzülüyorum ama ikiz de olsalar onlar ayrı birer insan olabilir diyorum ama ne bileyim işte

Duşkabin açıktı canım

Zeynep geçmiş olsun benim de kolum ağrıyo dobişleri kaldırmaktan
Dişiniz de hayırlı uğurlu olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…