Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Ben sordum canim ortobedik ilk adim ayakkabisi olucak dedi bize

Ortapedia da iyi oluyor silacim ama taban ve bilegi sert oluyor ortapediklerin, su anda adimlarken yumusak rahat ayagin seklini alabilen birsey onermisti bize dr. Kizim ice basiyordu, pediped ilk adim patikler bu acidan cok iyi, magazasina yolun duserse indim de vardi bitmediyse...eski sezon urunlere tabii...

Evet seda, lale ecem 06 da yoklar... neredesiniz hanimlar?

Altta da killara son diye bir reklam cikiyor ya cok cirkin bi goruntu :-)

Bebislere ekmek veriyor musunuz kizlar? Ekmekte bulunan vitaminleri alabilmeleri icin verilmeliymis...

Bebislere ekmek veriyor musunuz kizlar? Ekmekte bulunan vitaminleri alabilmeleri icin verilmeliymis...

Ben tambuğday unlu ekmek veriyorum ekmeği de dedemiz yapıyo dilimleyip hergün 2dilim veriyo sağolsun ben de azar azar kahvaltıya ve çorbalara katıyorum. Anneannem geldi az önce veranın bezini değiştirirken öyle bir yapmışki kızım anneannem af edersiniz ama sıçak dedi , vera da arkasından dıdak dedi anneannem tekrarladı vera da tekrarladı sevinsemmi üzülsem mi bilemedim :))) hayır herkese de anlatamam söylediği kelimeden dolayı :))))

Ben tambuğday unlu ekmek veriyorum ekmeği de dedemiz yapıyo dilimleyip hergün 2dilim veriyo sağolsun ben de azar azar kahvaltıya ve çorbalara katıyorum. Anneannem geldi az önce veranın bezini değiştirirken öyle bir yapmışki kızım anneannem af edersiniz ama sıçak dedi , vera da arkasından dıdak dedi anneannem tekrarladı vera da tekrarladı sevinsemmi üzülsem mi bilemedim :))) hayır herkese de anlatamam söylediği kelimeden dolayı :))))

Tam bugday butun vitaminleri ihtiva ediyor bildigim kadariyla, bi deev yapimiymis daha ne olsun, dedenizin ellerine sagliik

Anneannen cok sekermis :-) vera ya masaallah , farkli bir anlam kazandirmis kelimeye :-) herkese anlatma nazar deger kuzuya... masaallah....

selamlar kızlar bebişler bizleri çok meşgul ediyor yazmaya fırsat bulamıyoruz çoğu zaman eee artık gündüz uykuları azaldı haliyle

Günaydın kızlar eymen pırasa yedi demiştim ya yavrum gece bi kustu pırasalar çıktı halbuki öğle sonu yemişti :KK43: ağır geldi demekki

kıyamam kuzucuğa neyse kusunca rahatlamıştır annesi geçmiş olsun

bugün hiç kaka yapmadı bakalım.yapıncada güzel dolduruyor yani ne yiyorki yapıyor diyorum.
benim kız dün gece kendini aştı,bizim mama masası hafif ikeadan aldık.
tut sen masanın bacaklarından masayı önden sürüyor arkasındanda kendi yürüyor
şaştım kaldım korktum düşecek diye,ama banamısın demedi
sonra başladım gülmeye,bu sefer ben yürüttüm masayla,bayağı bi gidiyor
yürümeye pek hevesli yakında yürür belki...
bak yine masaya gitmiş benimki ayakta gidiyor yine:KK16:

eşimde şimdi anneci büyüyünce babacı olacak en çok beni sevecek deyip duruyor adam
içine işlemiş garibimin :KK1:

suedayı kıskanıyormuş en çok beni seviyor diye..
beni sevsin istiyorum diyor :KK1:

o kıskançlığı biz de yaşıyoruz elifcim. babasıylada iyi anlaşıyor ama beni görünce iş değişiyor tabi
bazen beni öpmeye çalışıyor ısırıyor desem daha doğru olacak babası onuda öpsün diye sakallarını bile kesmişti bi ara ama yok :KK1:

şuan anneciler mecburen ama ilerde babacı oluyorlarmış bakalım yaşayıp görücez inş

Bebişlere ayakkabı giydiriyomusunuz kızlar? Bizim doktor yürümeyi öğrenene kadar yasak dedi ama sanki daha sağlam basıyorlar yere ayakkabı ile

ben dışarı çıkarken giydiriyorum bazen .süsü tamamlansın diye
zaten patik ayakkabılardan
bakalım yürümeye başlayınca uygun bişeyler alırız artık
ayakkabıda çok çabuk küçülüyor ilk ayakkabısını bayramada almıştım çok süslü dantelli bişeydi çok az giyebildi hemen küçülüverdi

havaya nazar değdirdim kaçgündür harikaydık bugün şakır şakır yağmur yağıyor rüzgarda var of hiç sevmem böyle havaları haftasonu sıcaklıklar düşecekmiş
Allahım yaz gelsin artık :KK43:

aynen canım bende gıcık oluyorum o tarz reklamlara

ben arada veriyorum çorbasına filan

evet ya diğer arkadaşlar nerelerde umarım hastalık falan yoktur

Az önce ayakkabı için Dr ile konuştum yürümeyen bebeğe ayakkabı giydirilmez dedi ayak kasları gelişimi için giydirmeyin dedi

Tam bugday butun vitaminleri ihtiva ediyor bildigim kadariyla, bi deev yapimiymis daha ne olsun, dedenizin ellerine sagliik

Anneannen cok sekermis :-) vera ya masaallah , farkli bir anlam kazandirmis kelimeye :-) herkese anlatma nazar deger kuzuya... masaallah....

Anlatsam ne dicem kızım ...... mı dedi dicem :)))

Selam kızlar bir kaç gündür sizleri okudum ama yazamadım annemler burada fırsat bulamadım. Bebek ayakkabısından bahsedilmiş dr. sormadım ama bildiğim kadarıyla yürümeye başlamadan giydirmemek gerektiği kas gelişimi açısından. sizler içtiği suyu kaynatıyormusunuz ben kaynatıyorum fakat herkes mineralleri yok oluyor kaynatma diyor dr. sormadım daha birde hayat'ın bebek suyunu kullananlar var sizler ne düşünüyorsunuz

Selam kızlar bir kaç gündür sizleri okudum ama yazamadım annemler burada fırsat bulamadım. Bebek ayakkabısından bahsedilmiş dr. sormadım ama bildiğim kadarıyla yürümeye başlamadan giydirmemek gerektiği kas gelişimi açısından. sizler içtiği suyu kaynatıyormusunuz ben kaynatıyorum fakat herkes mineralleri yok oluyor kaynatma diyor dr. sormadım daha birde hayat'ın bebek suyunu kullananlar var sizler ne düşünüyorsunuz

Doktorumuz özellikle sırma marka suyu kaynatarak vereceksin dedi neden sırma sormadım komisyon mu alıyo acep :)) komisyon alıyorsa bizden kazanamaz çünkü ikizler 20cc su içmiyorlar günde :)

Son düzenleme:
Az önce ayakkabı için Dr ile konuştum yürümeyen bebeğe ayakkabı giydirilmez dedi ayak kasları gelişimi için giydirmeyin dedi

Evet canim benim dr de oyle demisti yavas yavas adim atmaya yurumeye baslayinca alin demisti ama vurgulayarak ilk adim ayakkabisi olucak ortopedik olucak dedi yanliz annemler siz adim atmaya baslayinca biz alti sert ortopedik ayakkabi alirdik diyo biz oyle biliyoduk drlar oyle diyodu dedi birde heryerde satilmazmis o ortopedik ayakkabilar nerelere giderlermisde bulurlarmiss demekki eskiden farklimis ayakkabi konusu

Ben veriyorum canim ama dr uma sormadim niye sormadimki acaba

Doktorumuz özellikle sırma marka suyu kaynatarak vereceksin dedi neden sırma sormadım komisyon mu alıyo acep :)) komisyon alıyorsa bizden kazanamaz çünkü ikizler 20cc su içmiyorlar günde :)[/QUOT
esimin bir arkadasini dr uda sirma su kullanin demis niye acaba bi ozelligimi var gerci biz evde sirma su kullaniyoruz corbalarini mamalarini onu kaynatarak yapiyorum ama icmek icin hayat su bebekler icin olanini kullaniyorum

Evet canim benim dr de oyle demisti yavas yavas adim atmaya yurumeye baslayinca alin demisti ama vurgulayarak ilk adim ayakkabisi olucak ortopedik olucak dedi yanliz annemler siz adim atmaya baslayinca biz alti sert ortopedik ayakkabi alirdik diyo biz oyle biliyoduk drlar oyle diyodu dedi birde heryerde satilmazmis o ortopedik ayakkabilar nerelere giderlermisde bulurlarmiss demekki eskiden farklimis ayakkabi konusu

Annem de öyle diyo hatta bana bileğimi de kavrayan sert kalıp gibi bi ayakkabı almışlar 9aylıkken yürümüşüm şimdi bakıyorum da eymeni koltuğa koysam sıralıyor ama vera tam köşe minderi :))) 3-4 ay yürümez gibi

valla bizim drmuz marka adı vermedi ama kaynatıpda ver dedi. biz erikli kullanıyoruz çorbalarına herşeyıne ordan kullanıyorum

Annem de öyle diyo hatta bana bileğimi de kavrayan sert kalıp gibi bi ayakkabı almışlar 9aylıkken yürümüşüm şimdi bakıyorum da eymeni koltuğa koysam sıralıyor ama vera tam köşe minderi :))) 3-4 ay yürümez gibi

bir köşe minderide sizde mi var canım :) bakalım nezaman yürüyecek bu minderler :)

banada ortopedik alınmış dr tavsiyesiyle

Eymen 1den beri uyuyor kızlar , 2buçukta mızırdandı emzirdim tekrar uyudu hala da uyuyo gece sandı herhalde :KK53:

geçen yıl bende evde yapardım ekmeği öyle güzel kokardıki
tekrar yapmak istiyorum bu aralar...

bizim dr birşey demedi bende sormadım
çoğu sularda şaibe çıkmıştı
sonra bakanlığın sitesindende bakmıştım bu markaların adı vardı
bebekler için ayrı su olduğunada inanmıyorum ben
geçenlerde haberlerde çıktı drlar dediki
bu markette organik satılan ürünler organik değil
yani çoğu külliyen yalan
ben yemek çay için çeşmeden kullanıyorum istanbulun sularının iyi olduğunu söylüyor drlar
ama kızıma suyu kaynatıp veriyorum
bende güvendiğimiz bir markanın suyunu içiyorum...
taşdelen suyu ,osmanlı zamanındada burdan içerlermiş suyu...

Canim bende evde giydirmiyorum disariya cikarken hos dursun diye giydiriyorum. Teyzesi kizima ilk disini gordugunde puma dan almis ayakkabi ama bildigimiz spor ayakkabisi biraz sert ama egebiliyorsun simdi onu giydiriyorum. Ama ben dr uma sordum ortebedik ayakkabi alin dedi ne cok sert olucakmis tabani nede bezden olucakmis oyle dedi ama bende hala arastirmadayim. Evet cok pahalilar yaa birde ben o rakami ikiye carpmam lazim sen dusun yanii

evet canım iki çocuk daha pahalı olur tabi
ben unutmuşun ilk ayakkabısını hamileyken almıştım
hani şu küçük kız ayakkabıları varya patik gibi
her hamile mutlaka alır :KK1:
ramazan bayramında giymişti
elbisesinin altına
sonrada pek giyemedi zaten

slm arkadaşlar...eşim gececi biliyorsunuz o sebeple gündüzleri pek gelemiyorum...uyanınca genelde pc.de oluyor..ayakkabı konuşulmuş ben giydirmiyorum sadece daha minikken teyzesi hostes Amerika dönüşü oradan şık sportif erkeğe uygun bir çift almıştı minicik bişiii bayramda kıyafet uyumu olsun diye giydirmiştim...şimdide küçük geliyor zaten...yürümeye başlasın ortopedik alırız artık...

veranın dıdak'ına bayıldım :KK1:
bizim ilk diş kendini gösterdi küçücük sipsivri bir şey :)

slm arkadaşlar...eşim gececi biliyorsunuz o sebeple gündüzleri pek gelemiyorum...uyanınca genelde pc.de oluyor..ayakkabı konuşulmuş ben giydirmiyorum sadece daha minikken teyzesi hostes Amerika dönüşü oradan şık sportif erkeğe uygun bir çift almıştı minicik bişiii bayramda kıyafet uyumu olsun diye giydirmiştim...şimdide küçük geliyor zaten...yürümeye başlasın ortopedik alırız artık...

veranın dıdak'ına bayıldım :KK1:
bizim ilk diş kendini gösterdi küçücük sipsivri bir şey :)

Hayırlı olsun dişiniz :)

X