Bunlar da benim birikimlerim

Defne_Daphne

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2016
58
209
44
Merhaba, kk ne yeni uye olanlardanım. Ve sanırım ban bana göre konular bunlar. Tutumlu olduğumu düşünüyorum, ara ara buraya ve yeni açtığım bloguma yaptıklarımı filan yazacağım: )

Herkese kocaman bir merhaba...

Sizin yazdıklarınızdan da çokca şey öğrendiğimi yazmasam olmaz...

Küçüklüğümden beri tutumlu olduğumu düşünürüm. "Hedef" çok önemli. Ben hep bir evim olsun istemişimdir. Babamın evinde kira ödediğimiz için beni hep çok üzmüşdür bu durum. Hedeflerimden biri ev almaktı. Çok şükür nasip oldu. Biri de dünyayı gezmek. Çok şükür henüz dünyayı gezemesek de avrupanın çokca şehrini bitirdik.
Dediğim gibi en önemli kısım hedef. Kimisi araba hedefler kimisi gezmek kimisi dil öğrenmek kimisi ev almak. Hedefin varsa bir sıfır öne geçtin demektir. Bundan sonrası hedefe ulaşmak için ne yapabilirim kısmı. Ben hiç maaşımın tamamını alır almaz giderleri düşünmeden kenara atarım. Bu her ay 100 olur 500 olur, zaman göre değişiklik gösteriyor. Asla fuzuli bir şeyi evime almam. Gardropum tıka basa dolu olmadı hiç. 35 yaşındayım ve hiç modayı takip etmedim... Çeşit çeşit ayakkabı almadım. Hep daha kötü durumdaki insanları düşündüm. Dizginlemeyi kolaylaştırdı bu düşünce...

Elektriği boşa harcamam. Su için henüz o kıvama gelemedım: ) gibi. Daha da yazacağım ins.

Evlendikten sonra (11 yıl oldu) iki ev ve arsa alabildik ve en güzeli bol bol geziyoruz. (aman aman uçlarda bir kazancımız da yok, halimize bin şükür) Henüz diğer evin borcu devam etse de bir yandan birikim yapmaya devam.

Sizden öğreneceklerimiz var diye düşünüyorum. Motivasyonunuz hepimize örnek olmalı. İyi ki geldiniz. Takipteyim...

Sevindim birilerine ufakta olsa faydam olabilirse. Ben seviyorum birikim yapmayı. Biriktirdiklerim ile hedefime ulaştığımda mutlu oluyorum: ) Bir de blog açtım

Burdan da yazacağım elimden geldiğince.

Son düzenleyen: Moderatör:
sizden fikir alayım.her ay gr altın mı yoksa çeyrek altın mı önerirsiniz.Artan en fazla 450 tl oluyor dolar mı altın mı ne yapabilirim.Bi taraftan borçlarımda var tabiki.

sizden fikir alayım.her ay gr altın mı yoksa çeyrek altın mı önerirsiniz.Artan en fazla 450 tl oluyor dolar mı altın mı ne yapabilirim.Bi taraftan borçlarımda var tabiki.

Günaydın.
Ben çeyrek yada gram almıyorum. Alirsamda bir sonraki ay mutlaka yarima çeviriyorum. Çeyrek yada gram altın elinden çıkması en kolaylardir. Misal hafta sonu dayımızın torununun sunneti vardı. Çoğu kimse gram taktı. Eğer ki gram olsaydı elimizin altında biz de takardik. Yani birikim olmuyor onlarla.
Siz o paranın üstüne biraz daha ekleyip 5 gramliklardan alın derim. Elden çıkması zor olanları tercih edin.

Günaydın.
Ben çeyrek yada gram almıyorum. Alirsamda bir sonraki ay mutlaka yarima çeviriyorum. Çeyrek yada gram altın elinden çıkması en kolaylardir. Misal hafta sonu dayımızın torununun sunneti vardı. Çoğu kimse gram taktı. Eğer ki gram olsaydı elimizin altında biz de takardik. Yani birikim olmuyor onlarla.
Siz o paranın üstüne biraz daha ekleyip 5 gramliklardan alın derim. Elden çıkması zor olanları tercih edin.

Bu durumda siz ne taktınız

Kk nın birikimci kızları buradaymış
Ben de geldim
Bloğu marka ettim. Bilen varsa bana da özelden yazabilir mi

X