Bulduğum hasta kediye nasıl yardımcı olabilirim ?

BEBEKKAFA

Yağmur'umu bekliyorumm:)
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2010
2.679
12
43
pazartesi annem bulmuş yavru bi kedi...ama kötü durumda...ayakları tutmuyor yürüyemiyor,ve tahminimce beyinden darbe almış olacak ki kafasınıda tutamıyor,sağa sola sallanıyor kafası...balkona koyduk kutuya...yemek su veriyoruz ama durumu iyi değil...ne yapacağımızı şaşırdık...

kutuya elimizi sokup sevmeye kalksak çok korkıuyor kaçmaya çalışıyor ama kaçamıyorda yalpalayarak düşüyor...:çok üzgünüm:

bugünde kulaklarının duymadığını farkettim...pisi pisi diyince bakmıyor...bakışlarıda tuhaf

dışarda biri buna ya tekme savurdu ya da alıp duvara ,havaya falan attı..burda böyle yapan çocuklar var çünkü..nefret ediyorum yaa...çocuk değil canavarlarrr

sizce ne yapalım ? yaşayabildiği kadar böyle yaşasın mı yoksa veterinere götürüp uyutalım mı? buna hiç içim el vermiyor ama:çok üzgünüm:

adam gibi tedavi eden veterinerde yok bulunduğum yerde..çok çaresiz kalıyor insan böyle durumlarda....ankarada değilim bu arada

kimse bişey yazmamış...:umursamaz:

keşke insanların derdiyle ilgilenildiği kadar şu masum hayvanlarlada ilgilenilsebenneyaptımki

neyse bugün veterine götürdük arkadaşla,pire damlası damlattı,gözü iltihaplanmıştı bugün onun içinde göz merhemi verdi...ayaklarında kırık yokmuş..kafadan darbe almış....sağ tarafı göçmüş kafa tası....iyi bakılırsa iyileşir dedi artık bilmiyorum....bakıcaz öyle...

en güzelini yapmışsın canım veterinere götürmekle.İyi bakarsan çabuk toparlanır.Birkaç aya kalmaz inşallah eski haline döner.Sen elinden geleni yap gerisini Allaha bırak.

Canım, ne güzel bi canlının hayatını kurtarmışsınız...Bakılırsa iyileşir demiş veteriner, nasılsa siz varsınız, iyileşir o zaman... Maalisef o kadar çoklar ki... Biz İnsanlar her yeri yakıp yıkıp bütün canlıların yaşam alanlarını yok ediyoruz... Geçen gün sitedeki kedileri toplatmakla tehdit eden komşumuza da aynı şeyi söyledim, o da '' ohoooo ne alakası var, lafı hiç oraya getirmeyin, biz apartmanda yaşıyoruz'' dedi. Maalisef benim de ''madem apartmanda yaşıyoruz o zaman neden kapına çöp koyuyorsun'' demek hiç aklıma gelmedi...

canım en iyisini yapmışsın.. biz burdan söylemekle hiçbirşey yapamayız en iyisi veteriner eğer birşey olursa vicdan azabı cekmessin. veterinere götürmen en iyisi.. yalnız yemek konusunda birkaç uyarım olucak.. veterineriniz belki söylemiştir ama yavrulara sadece süt vermemek lazım süt bebe büskivisi ve su yu karıştırırsanız anne sütüne en yakın mama bu..sadece süt midesini yorar ve ishale neden olur

sağolun arkadaşlar ilginize...

elimizden geleni yaptık..veterinerede götürdük işte durum bu...inşallah iyileşir veterinerin dediği gibi...:çok üzgünüm: ordaki halini görmeliydiniz..nasıl çaresiz,savunmasız...öyle ürkektiki...acı acı bağırması vardı...arkadaşımla tutamadık kendimizi ağladık:çok üzgünüm:

o sesi, o duruşu gözümüzün önünden gitmiyor...eve gelincede çok ağladım...neden böyle bu dünya diye...neden insanlar böyle kötü diye...kesin biri yaptı bunu...inanılır gibi değil yaa..masum bi hayvana nasıl yaparlar böyle işkenceleri...neden yaparlar!

hera.zeus canım sağol yardımın için...süt vermiyoruz zaten...sulu çorba tarzı minik tavuk parçaları fln verdik...çokta yavru değil zaten...yani 2-3 aylık gibi tahminimce...ama arkadaşla konuştukta biraz sütte versek iyi olur belki diye...ama zaten yavru kedilere sütü sulandırarak vermek gerekiyor hazmedemiyorlar yoksa...bebe bisküvisini duymamıştım canım onuda veririz...

kafadan darbe aldıysa düzelmesi biraz zaman alırmış eşim veteriner de süt verebilirsin b1 ve b6 vitamini desteği yapılmalıymış sinir sisteminde düzelebilecek bir hasar varsa onu kediden anlayan bir veterinere özellikle petshop da çalışan vetrinere götürün

kafadan darbe aldıysa düzelmesi biraz zaman alırmış eşim veteriner de süt verebilirsin b1 ve b6 vitamini desteği yapılmalıymış sinir sisteminde düzelebilecek bir hasar varsa onu kediden anlayan bir veterinere özellikle petshop da çalışan vetrinere götürün

çok sağol canım ilgine....

bulunduğum yerde veterinerler var ama adam gibi bi veteriner yok...bu götürdüğümüz en iyisiydi...adam hiç olmassa sevgi gösteriyor,ilgileniyor.....aslında sinir sistemi için b1 b6 vitamin iğnesi yapılmalıydı evet ..hiç söylemedi ama yaa:çok üzgünüm:

benimde köpeğim var evde..o da kısmi felç geçirmişti daha önce b1 ve b6 vitaminleriyle iyileşti...

bu gittiğimiz veteriner petshoptada çalışıyor canım...

başkada var ama onlar daha çokbaytarlık yapıyor köylere fln gidiyorlar...hele bi tanesi var ki tam kasap!hayvan bile sevmiyor doğru dürüst karambole veteriner olmuş herhalde...kaç tane hayvan öldürdü,yanlış tedavi uyguladı vs.....ki bu baytarlık yapmıyor kedi köpek vetrineri....

şu vitamin olayına kafam takıldı bak şimdi..

benim eşimde genelde büyük başa bakıyor köylere gidiyor ama bulunduğumuz yerde tek o bakıyor zaten kedi köpeğe,kimse kedi ameliyatıyla falan uğraşmadğı için zavallılarla kimse uğraşmıyor önemsemiyor çok sinir oluyorum bende
eşim diyoki b1 ve b6 içeren bi şurup falan alabilir yada b kompleksini içeren(b1 b2 b6 b12 gibi) herhangi bir ilaç ama içinde illa b1 ve b6 olsun diyo
sütü saf verebilirsiniz baktıınız dokunacak gibi normalde hazmedebilir ama bazen dokunabilir o zaman sütü sulandırabilirsiniz

evet bizde eczaneden bakmayı düşündük şurup ya da suyuna ,yemeğine damlatılacak damla tarzı olabilir mi diye...sağolun,bakarız pazartesi günü...

bugün sevmeye çalıştım biraz ,alışsın diye ama yok korkuyor hala...

Aman cnm iyi bakında yaşasın iyileşsin yavrucak..Nefret ediyorum hayvanlara zarar veren çocuklardan ve büyüklerden..Aile başta vermiyor ki çocuğa hayvan sevgisini..Çok üzüldün kedicik için ama düzelcek inş tüm kalbimle bunu diliyorum.Burdan arada bi bilgi verirsen sevinirim.İyi ki de annen gibi senini gibi vicdanlı kişilerin eline düşmüş yavrucak

Aman cnm iyi bakında yaşasın iyileşsin yavrucak..Nefret ediyorum hayvanlara zarar veren çocuklardan ve büyüklerden..Aile başta vermiyor ki çocuğa hayvan sevgisini..Çok üzüldün kedicik için ama düzelcek inş tüm kalbimle bunu diliyorum.Burdan arada bi bilgi verirsen sevinirim.İyi ki de annen gibi senini gibi vicdanlı kişilerin eline düşmüş yavrucak

sağol canım...

evet inanılmaz üzüldüm,anlatamam...dün veterinerden eve getirince balkonda hıçkıra hıçkıra ağladım...içim parçalandı yaa:çok üzgünüm:

bende nefret ediyorum öylelerinden....çocuk değil canavar yetiştiriyor bazıları...

adını tarçın koyduk arkadaşla...

resmini çektim..baksanıza masumluğunaa:teselli:

240268Fotograf00122.jpg

588840Fotograf00177.jpg

öylece duruyo hep sevmeye çalışınca geri geri kaçıyor...etrafa bakınırken kafa sallanıyor sürekli...

gözü düzelmiş bugün dün veterinerin sürdüğü göz damlası iyi geldi....ama biz süremiyoruz,korkudan çıldırıyor resmen...offf:çok üzgünüm:

ahh yavrum masumluğa bak bebeğim benim yaa düzelir inş canım..sizin sevginiz kaldırır onu ayağa aldığı darbelerden dolayı cok korkmuş insanlardan.. zamanla size alışır

Ah cnm bnm yaa nası korkmuş kuzummm nası da masum ürkek bakıyor..Elleri kırılsın yapanların.Bu dünyanın bi de diğer tarafı var.Babamın bi tanıdığının arkadaşı yavru bi kediyi yakarak öldürmüş zevkine ve bikaç yıl sonra trafik kazası yaparak yanmış.Günlerce yoğun bakımda kalmış doktor ailesine sizin bi kediniz mi vardı diye sormuş tabi aile şaşırmış doktor da ara ara kediyi alın üzerimden diye sayıklıyor demiş ve bikaç gün içerisinde adam ölmüş.Arkadaşı babama anlatmış.Babamda bende eşimde hayatta kıyamayız hayvanlara ki eşimle çok olmuştur gece 2 de,3te yavru kedi ağlamasına aşağıya inip kediyi bulup süt vermelerimiz hiç kıyamam canlarım.Konuşamıyorlar ki dertlerini anlatsınlar masum yavrucaklar.Annenden de senden de Allah razı olsun arkadaşım,tüm hayvanseverler adına sonsuz tşkler bu yavrucağa el uzatıp,sıcacık yuvanızı açtığınız için....

Ah cnm bnm yaa nası korkmuş kuzummm nası da masum ürkek bakıyor..Elleri kırılsın yapanların.Bu dünyanın bi de diğer tarafı var.Babamın bi tanıdığının arkadaşı yavru bi kediyi yakarak öldürmüş zevkine ve bikaç yıl sonra trafik kazası yaparak yanmış.Günlerce yoğun bakımda kalmış doktor ailesine sizin bi kediniz mi vardı diye sormuş tabi aile şaşırmış doktor da ara ara kediyi alın üzerimden diye sayıklıyor demiş ve bikaç gün içerisinde adam ölmüş.Arkadaşı babama anlatmış.Babamda bende eşimde hayatta kıyamayız hayvanlara ki eşimle çok olmuştur gece 2 de,3te yavru kedi ağlamasına aşağıya inip kediyi bulup süt vermelerimiz hiç kıyamam canlarım.Konuşamıyorlar ki dertlerini anlatsınlar masum yavrucaklar.Annenden de senden de Allah razı olsun arkadaşım,tüm hayvanseverler adına sonsuz tşkler bu yavrucağa el uzatıp,sıcacık yuvanızı açtığınız için....

tüylerim diken diken oldu....Allahım sen ne büyüksün...:Saruboceq:

bende çok beddua ettim şu mübarek ayda,kim yaptıysa ,eliyle yaptıysa eli kırılsın,tekmeyle yaptıysa bacağı kırılsın inşallahh...ne istersiniz şu hayvancıklardan neee!

tek dertleri bi lokma yiycek bi yudum su...birde başını okşarsan ne ala...hiç bişeye zararları yok...neden yaa nedenn..nasıl bi manyaklıktır anlamıyorum!

bi internet sitesinde gördüm akşam terrier cinsi hamile bi köpeği kasap gibi doğramış 14-15 yaşlarında bi çocukmafoldumben yavruları dışarı dökülmüş karnındann....vahşetttt

mafoldumben

bu ülkede çok yasa var eksik olan....hayvanlara bunları yapanlara para cezası veriyolar o da denk gelirse halbuki hapis cezası olmalı hemde uzun yıllar...insana yapılınca müebbet bile veriliyor hayvanlarda canlı değil mi?onlarıda Allah yaratmadı mı?ooofff offff

güzel duan için Allah sendende razı olsun canım...bende teşekkür ederim...

oturduğumuz yerde hemen hemen hergün neler görüyoruz bilseniz..psikolojisi bozuluyo insanın...karşı apartmandada bi kadın var kadın şizofreni hastası,bi adam var sürekli evine geliyor kocası değil ama ...adam bi yerlerden köpek bulup getiriyo kadına habire...kadın kendine bakamıyor...adamda manyağın teki...hep eziyet ediyolar hayvanlara..kapalı balkonu var orda duruyo her getirdiği köpek...hiç dışarı çıkarmıyolar çok nadir....çıkıncada seviniyo tabi koşuşturuyo oraya buraya bu seferde dayak yiyo....önceden vardı başka bi köpek adam kulaklarından tutup havaya kaldırırdı hayvan acı acı bağırırdımafoldumben

tekme atmalar,dövmeler...

normal bi sitede oturuyoruz ama arka tarafta virane ev var 2 tane oraya çingeneler geldi yerleşti kaç senedir...yanlarındada çöp kutuları var,ordada kediler oluyordoğuruyolar fln....çingenelerde bi sürü çocuk var...hepsi ruh hastası 3 yaşındaki çocuk bile baltayı indiriyodu kedilere gözümüzün önünde..!terlikle vuruyolar minicik yavrulara...kaç tane karnı deşilmiş kedi ölüsü bulundu...anlat anlat bitmez...:gitme:

Nası ürperdim ya anlattıklarının karşısında bunlar insan değil ya olamazlar ve yazdıklarına sonuna kdr katılıyorum arkadaşım nerde caydırıcı ceza!!!!Hayvan hakları koruma dernekleri de brz daha faal olsalar etkinlikler yapsalar ne bilim çocuklara yönelik bişiler bulsalar belki brz azalır bu vahşet!Senin anlattığın gibi eşinden boşanmış bi adam var bzm mahallede müstakil bi evi var bi tane köpek bulmuş yavru hayvan geceleri havlıyor diye nası küfrediyodu bikaç kez de vurdu ya da bişi fırlattı sanırım köpeğin acı acı bağırışını duydum delirdim resmen ve polisi arayıp şikayet edicektim eşim engelledi bi kez daha duyarsak arayalım diye Allahtan duymadım bi daha.İnan gündüz bahçesine girip köpeği bırakacaktım bile o sıralarda kendisi bıraktıda kurtuldu yavrum.Psikopat çok fazla çevrede.Anne babalara da büyük rol düşüyor bu konuda.Çocuklarına hayvan sevgisini aşılamalılar.Ben hamileyim ve balkonumda 5tane tavşanım var 4ü yavru birisi büyük kızım anneleri.Hergün çıkar severim,marullarını yediririm ve inan bi günde aklıma gelmedi bebeğe bişi olur mu diye Allahım büyük onlar masum bebeğime ne zararları olur ki tertemizler..Kızımıda geçen sene ölmek üzereyken almış iki kez veterinere götürerek hayata döndürmüştüm.Adam minicik tavşanı 10tl için annesinden ayırmış, bu kdr basit işte bunlar bu kdrlıklar!!!1,5 senedir bnmle topicim ve torunlarımı bile gördüm defalarca:)

son yazdığını içim kaldırmadı okuyamadım,allahım bu sadist insanlardan hayvancıkları koru.allah razı olsun annenizden kediciği almış,kedicik hem sevginiz,hemde tedaviyle inşallah kısa sürede iyileşir.oğlumda yaralı yavru kedi bulmuştu gece 12de çok kötüymüş durumu,taksicilerin çoğu almadan geçmiş,derken bir tanesi almış nöbetçi veterinere götürdüler ama umut yokmuş uyutmuşlar miniği.oğlum eve geldiğinde çok üzgündü.

Nası ürperdim ya anlattıklarının karşısında bunlar insan değil ya olamazlar ve yazdıklarına sonuna kdr katılıyorum arkadaşım nerde caydırıcı ceza!!!!Hayvan hakları koruma dernekleri de brz daha faal olsalar etkinlikler yapsalar ne bilim çocuklara yönelik bişiler bulsalar belki brz azalır bu vahşet!Senin anlattığın gibi eşinden boşanmış bi adam var bzm mahallede müstakil bi evi var bi tane köpek bulmuş yavru hayvan geceleri havlıyor diye nası küfrediyodu bikaç kez de vurdu ya da bişi fırlattı sanırım köpeğin acı acı bağırışını duydum delirdim resmen ve polisi arayıp şikayet edicektim eşim engelledi bi kez daha duyarsak arayalım diye Allahtan duymadım bi daha.İnan gündüz bahçesine girip köpeği bırakacaktım bile o sıralarda kendisi bıraktıda kurtuldu yavrum.Psikopat çok fazla çevrede.Anne babalara da büyük rol düşüyor bu konuda.Çocuklarına hayvan sevgisini aşılamalılar.Ben hamileyim ve balkonumda 5tane tavşanım var 4ü yavru birisi büyük kızım anneleri.Hergün çıkar severim,marullarını yediririm ve inan bi günde aklıma gelmedi bebeğe bişi olur mu diye Allahım büyük onlar masum bebeğime ne zararları olur ki tertemizler..Kızımıda geçen sene ölmek üzereyken almış iki kez veterinere götürerek hayata döndürmüştüm.Adam minicik tavşanı 10tl için annesinden ayırmış, bu kdr basit işte bunlar bu kdrlıklar!!!1,5 senedir bnmle topicim ve torunlarımı bile gördüm defalarca:)

ne güzel demek tavşanların var:1hug:

hayvan sevgisi çok önemli evet....ama bu çocukların anne babasıda ruh hastası manyak olduğu için çocuklarda böyle oluyor işte...benimde çocuğum olduğunda ilk aşılayacağım şeylerden biri hayvan sevgisi...

hamile hamile üzüdm senide kusura bakma canım

hayvanları koruma derneği burdada var bişey oldu mu arıyoruz ama pek faydaları olmuyor..bikaç sefer sokakta bulduğumuz köpekleri sahiplendirdik o kadar...sürekli başkanı değişiyor çünkü öyle kötü şeylerle karşılaşıyorlarki dayanamayıp bırakıyorlar başkanlığı...

son yazdığını içim kaldırmadı okuyamadım,allahım bu sadist insanlardan hayvancıkları koru.allah razı olsun annenizden kediciği almış,kedicik hem sevginiz,hemde tedaviyle inşallah kısa sürede iyileşir.oğlumda yaralı yavru kedi bulmuştu gece 12de çok kötüymüş durumu,taksicilerin çoğu almadan geçmiş,derken bir tanesi almış nöbetçi veterinere götürdüler ama umut yokmuş uyutmuşlar miniği.oğlum eve geldiğinde çok üzgündü.

:çok üzgünüm: kıyamam....

az önce baktım patilerini yalıyordu,sonrada yemeğini yedi....
ama biz yaklaşınca yanına gözleri büyüyor korkudan...
kutunun içinde duruyordu şimdi ona güzel bi yer yapmaya çalışıyoruz balkonda...

inşallah iyileşir canım...

X