bulantıdan ölücem yardım

giznurya ne zaman geçecek daha 1hafta olmadı ama beni perişan etti bu durum ya

tam 9 ay bende sureklı ööööööööööö durumlarındaydım.. ama tek guzel yanı fazla kılo aldırmaması oldu...
aklına getırmemeye calısacaksın ve kendını kasmayacaksın.. drum olan sana olur bebene hıc bısey olmaz demıstı...

allahım yardım eder işallah.. allah tamamına erdırsın.. öpüyorum..

giznurya ne zaman geçecek daha 1hafta olmadı ama beni perişan etti bu durum ya

biliyorum canım ..günlerde geçmiyo insana .. geçen ramazan bayramına ben serumlarla girmiştim hayatımın en zor günleriydi ..zencefil tabletini dr.una danışmadan yine kullanma derim .. şimdilik çayını alıp içebilirsin ..belki sanada iyi gelir..birde dramamin tb. içmiştim.. benim 13. haftamda hafifledi biraz en azından kusmalarım geçti.. 1 haftadadırda arada yokluyo okadar seninde 12. ci haftalarda hafiflemeye başlar..ama mutlaka serum taktırmaya devam et canım ..hem sen kendini toparlarsın hemde bebeğin susuz kalmaz.. sabır canım sabır ...kimisinin işte ağır geçiyor nedense kimisininde midesi bile bulanmadan doğum yapıyo ..şansmı artık bilemiyorum ..bebeğin de henüz çok küçük daha görünmeyebilir..hiç canın sıkma iyi şeyler düşün..:1hug:
.

ah canım çok geçmiş olsun..
daha 5.haftadasın çook erken başlamış ,umarım kısa sürer.
ben 22.haftama kadar düzenli kustum sonra bulantıya dönüştü,3 gündür gene kusuorum ama tabi önceki gibi diil.ben dramamin kullandım hep.bi de tek yemeğim ufacık bi kase yoğurt ve bi parça ekmekti.patatesi fırında dene,leblebi bi çok kişiye ii gelir bana gelmedi ama,peynir -grisini ikilisi de fena diil,ama sonuçta gerçekten çaresi yok,yatıp uyumaya çalışmaktan başka...
ben açım ,susuzum,kıpırdayamıorum deyip ağlıodum(yalnız diilsin)
tekrar geçmiş olsun:)

yemediğin sürece dahada çok bulantın olur..
evde değilde dışarıda dolaşırken bile birşeyler atıştırmaya çalış birazda psikolojik olarak kendini rahatlat..aklına getirme mide bulantını..
rabbim yardımcın olsun..

Sedacım hayır cnm eczanede satılıyor,10 kapsül var içinde 2 ytl,bu arada ablam sakın methpamid kullanmasınlar dedi

dua edin kızlar en azından kustuktan sonra normale dönebilsem onada razıyım

karnım aç ama midemde hiç bişey durmuyor
açlıktan midem kazınıyor,yanıyor,ağrıyor ve sürekli bulanıyor

Hayatım,daha önceden açıklandığım gibi bu ilaç ilk olarak gebeler için çıkarılmamaış.Şimdi çalışması yapıldıktan sonra 60 kapsül olarak piyasaya verilecek bir ilaç.Sağlık bakanlığı yeni prospektüsü yeni formunda verecek.Dolayısıyla,içinde şüphe olmasın ama sen yine de dr una sor

ah sedacığım bende kendi derdime derman ararken senin yazını buldum.bende öyle kötüyümkü şu anda boğazım acayip yanıyor.daha yeni kustum hiçirşey yiyemiyorum resmen bitmiş durumdayım.allahım diyorum ben 1 saati bile zor geçirirken bu aylar nasıl geçecek diyorum vallahi bilmiyorum.kafayı yiyecek gibiyim.evde gezinip duruyorum banyo civarlarında.depresyondayım bitik durumdayım .çaresizim .ben 8 hafta 4 günlüğüm.14.haftada geçiyormuş baksana .nasıl yaparım ne ederim bilmiyorum midem yanıyor ağrıyor.gecelerim ıstırapiçinde uykusuz kıvranmayla geçiyor.sana moral olmak isterdim ama biliyorum ne desem kar etmez.serum filanda takınıyorum ama sonuçta oda sıvı.karnımı doyurmuyorki...canım allah yardımcımız olsun inş....

bulantı çeken arkadaşlar geçmiş olsun allah yardımcınız olsun çok zor biliyorum aynı sıkıntıları ben de çektim hatta bilgisayar bile açamıyordum sanki ekranı görünce daha artıyormuş gibiydi. 5.-6. haftalarda başladı 13-14. haftaya kadar sürdü. başımı yastıktan kaldıramadım. allahım çok kötü günlerdi. sizin dediğiniz gibi saatler dakikalar geçmiyordu. ama çok şükür geçti o günler ve bitti bulantılar. şimdi bile arada sırada oluyor ama o kadar değil yani. biraz sabır kızlar atlatacaksınız bu günleri zaman sizin için yavaş aksada sonunda geçiyor tutamıyoruz. bitecek bulantılarınız ve sizde böyle teselliler vereceksiniz yeni bulantısı olanlara
sağlıcakla kalın....

dua edin kızlar en azından kustuktan sonra normale dönebilsem onada razıyım

karnım aç ama midemde hiç bişey durmuyor
açlıktan midem kazınıyor,yanıyor,ağrıyor ve sürekli bulanıyor

ahhh canım bende aynıyım 4gündür fenayım çok ne yesem kusuyom ne yesem bulanıyo sudan bile tiksindimmmm ama napalım bebişlerimiz için değer burda yazan arkadaşlardan duyup patates yedim fayda etmedi şimdi kusmadan yoğurt yicem bakalım çubuk krakerle beraber soda da fayda etmediii ama eminim deneye deneye bişeler buluruz canım ii gelen sen merak etme hı bi de ulantın olduğunda benim midem bulanmıyo diye kendini telkin et emiii hep tekrarla bu da bana bazaen ii geliyooo

kızlar ilk haftalardaki bulantılar gebeliğin sağlıklı geliştiğinin belirtisiymiş.en azından bu teselliniz olsun bende hastanelerde yata yata geçmişti hamileliğim ama ne yapacan melişlerimizi kucağımıza alınca hepsini unutuyoruz.ben şimdide ikinciyi düşünüyorum inşallah ilki gibi olmaz diyorum .derin derin nefes almayıda deneyin bence oda rahatlatır.

canım hastaneye yatmaktan korkma,düzenli serum alırsın ve içine vücudunun ihtiyacı olan maddeleride katıyolar,baya iyi geliyomuş,tabi bu tedavi esnasında ağızdan hiçbirşekilde katı ve sıvı gıdalar almıyosun,annem kadın doğum servisinde yatarken yan odada bi bayan vardı geldiğinde çok kötüydü ama bu tedaviyle 1 haftada baya toparlamıştı,doktorun öyle uygun görürse kabul et,merak etme bebiş senden beslenir ,bebeğimi besleyemiyorum diye üzülme stresde bulantını arttırır...
umarım sıkıntıların en kısa sürede geçer hayırlısıyla kucağına alırsın canım....

slm kızlar.allah yardımcınız olsun.biz 21+2 günlüğüz.9.haftadan 17.haftaya kadar sürdü bulantılarım suyu bile çıkarıyordum hatta 5 kilo verdim ve hala hiç kilo almadım.yataktan kalkmadan sarı leblebi geçirir diye duydum yeni ama denemedim.ben sadece çubuk krakerle beslenmiştim en iyisi o.ama inanın geçiyor.melek sahibi olmak kolay deil.bide bebeğimi besleyemiyorum diye düşünmeyin ben 5 kilo verdim ama tatlı oğlumun çok sağlıklı olduğunu söylüyor doktor.allah yardımcınız olsun

bende okulda yakalanıyorum...artık işimi doğru düzgün yaptığımı düşünmüyorum kendimden bile soğumaya başladım...tam ağzımı açıyorum çocuklara ders anlatıyım diye mide ters düz olmak üzere....konuşmaya gelemiyorum bende,telefonda annemle bile konuşamıyorum eskisi kadar...konuşunca niye artıyor anlayamadım......bugün doktordaydım..serum takalım dedi...birkaç serumdan sonra bulantıların kesinlikla azalır dedi ama zamanım yoktu bugün..en kısa zamanda gidip taktırıcam....yemeklere gelince artık sadece haşlanmış makarna,içinde hiçbişey yok....başkada birşey ağzıma alamıyorum...geçecek arkadaşlar biraz daha sabredeceğiz,gülü seven dikenine katlanır...

Bu denli ızdırabı çeken bir tek benim sanıyordum.
6 haftalık hamileyim 1 haftadırhiç dinmedi bulantım, geceleri hep uyanıyorum, günde 3-4 kez kusuyorum ve hiçbirşey yiyemiyorum. 4. ayda son bulurmuş bulantılar, nasıl dayanıcam, daha önümde 2,5 ay var, saatler geçmiyor. Yemek aklıma geldiği zaman daha kötü oluyorum. Krakerler ekmekler işe yaramıyor, birde ben çalışıyorum santraldeyim çok güçsüz aldım ve telefonu bile kaldıramıyorum artık.

kızlar ya sizi dinledikçe en azından yanlız olamdığımı anlıyorum size binlerce teşekkürler ,

birçoğunuz neredeyse birebir yaşadıklarımı anlatmış sanki beni bana anlatmış ,

evetya artık geceleride uyku yok bana hep mide bulantısı ve ağrısı ,

burda denediğim hiç bişeyden sonuç alamadım öyle inatçı bir bulantı ,

ve 2gündür serum lıyorum akşamları tabiki bulantımı kesmedi ama en azından günde 6-7kere kusarken şimdi 3kere kusuyorum .Bunada şükreder hale geldim

kızlar bide ben öylesine öğürüyorumki kusarken (ama elimde olmadan) kasıklarıma acayip bir sancı ağrı giriyor ve neredeyse 1gün boyunca geçmiyor

bebeğime bişey olacak die korkuyorum

kasıklarıma ve karnımın tam ortasına giren bu sancı bebeğimi rahatsız ediyor çünkü 2gün önce bu ultrasonda çıkmıştı .

bende kusmamaya çalışıyorum ama nafile

allah hepimize yardım etsin inşallah dayanılır gibi değil bu kadar çileye bebeklerimiz sağlıklı olsunda çilemize değsin bi tek bunu istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…