Bugün neler yaptınız ?

Aynen ya herkesin olumsuz yanı var ben kabul ediyorum yavaşım kim ister yavaş birini ama konuya bak salakça
Dedim ben eşim gelmeden yemekleri yapıorum zaten
Yani yetistirmesen bile adam bunun icin kizacak degil yada sen eksilmiyceksin sonucta Allah hepimizi farkli yaratmis bosver ya bazilari sirf konusmak icin bazilari kiskancliktan konusuyo bilemezsin ki

clamatis bugun menunde ne var hamur isi varmi.Dun sana derken bnimde ani misafirim cikti kek poaca yaptim sen geldin aklima yaparken

Malzemeler

• 220 gram tereyağı veya margarin (tarifte tereyağı kullanıldı), oda sıcaklığın olacak
  • 3/4 su bardağı şeker (kahve rengi şekerle daha güzel oluyor, 3/4 = bir su bardağından biraz az)
  • 1 çay kaşığı vanilya
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 2 tane yumurta
  • 1,5 su bardağı un (silme)
  • 1 çay kaşığı karbonat (veya 2 çay kaşığı kabartma tozu)
  • 3 su bardağı yulaf ezmesi
  • 1 su bardağı kuru uzum (veya damla çikolata, yada istenilen diğer kuru meyve, küçük doğranmış olacak)
Hazırlanışı

Fırın 180 dereye ayarlanır. Fırın tepsisine yağılı kağıt serilir. Kurabiye malzemeleri sırayla karıştırma kabına alınır ve koyu bir harç elde edilir (tarifte süt yok, harç koyu görünebilir ama süt eklerseniz pişerken çok yayılır ince ve kuru olur). Bu kurabiyeler daha çok müsli tadında ve kıvamında dışı gevrek ve içi yumuşak oluyor. Elimizi hafif su ile ıslatarak harcı cevizden biraz daha büyük toplar yapıp tepsiye diziyoruz ve elimizle hafif bastırıyoruz. Bütün harcı bu şekilde hazırlayıp önceden ısıttığımız fırında yaklaşık 20 dakika pişiriyoruz. Kurabiyelerin üzeri beyaz kalır, altları hafif kızarınca fırından alıyoruz. Soğuduktan sonra servise hazır. Fazla gelen kurabiyeleri kapalı kutuda dolapta veya dışarıda iki gün kadar tutabilirsiniz, veya fazlasını poşete sarıp buzluğa kaldırabilirsiniz. Uzun sure bozulmadan kalır.
Bu ölçülerden yaklaşık 30-35 tane kurabiye çıkıyor ve malzemelerin ölçüleri tam olursa çok iyi sonuç alırsınız.

Not: Bu tarifte harcın birazını sade kuru üzümlü yaptım, birazına da minik damla çikolata ekledim. Afiyet olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…