Bugün ne yaptım?

Durum güncellemesi uyunmadı.

İki bölüm dizi izlendi.
Enginar pişiriliyor sonunda.

Bugün neler yaptım?

WC lavabo yıkadım.
Yatakları topladım.
Bulaşık mak. Boşalttım.
Mutfağı topladım.
2 mak. Bebek kıyafeti yıkadım.
1. Makinedekiler kurudu ütüleyip yerleştirdim.

Yemek yedik şimdi yine mutfağı toplayacağım.
Yine düzgün beslenemedim. Sağlıklı şeyler yedim ama miktarı kaçırdım.
Battaniyemizi makineye atacağım şimdi kaldıracağım artık pike çıkaracağım çok sıcak oluyor gece.
Okulda yazılı okudum o da bir iş daha okunacak 4 sınav var.

Yürüyüşe çıkacağım birazdan komşumla

Canım muhtemelen antibiyotiğin güzelliklerinden etkilenmişsin, maalesef başta bağırsak olmak üzere vajinanın da, üretranında florasını bozabiliyor. Oralardaki faydalı bakteriler azalıp Ph dengesi bozulunca kötü bakteriler çabuk artıyor. Muhtemelen ondan başladı kaşıntı ve iltihaplar. Yani hala çok genşsin Geçmiş olsun bu arada

Balım ayaklı google gibisin.

Senden öğrenecek çok şeyimiz var.

Sağlıkçı bir eş dost herkese lazım

Sağol Çiçeğim, bildiğimiz yerlerden oluyorda yazıyoruz Benimde sizden öğreneceğim çok şey var ❤
Çiçeğim kp bizde idi ya.
Ben onun hastalığın bulaşıcı versiyonun sonucu olduğunu hiç düşünmedim.

Eee burda duş aldı,traş oldu.
Bize bulaşmış mıdır?
Eğer bulaştı ise ne zaman belli olur?
Kan testine hemen mi gitmeliyiz

Biraz araştırdım grip gibi değil yakın temas gerekiyor ama.
Sonuçta çamaşırı makinede yıkandı.
Aynı sofrada yemek yedik.
Aynı tabaktan bile yense bulaşmıyor yazıyor evet.
Ama insanın içine kurt düşüyor

M Mavimiresl siz test filan oldunuz mu?
Kv filan test yaptırdı mı?
Kp nasıl bulaşmış senin biliyor musun?

24 Mayıs

Okul adımları 4632 adım oldu.
İki bölüm dizi izledim.
Lezzetli bir poğaça yedim.
Enginar kılçıklı imiş beğenmedim

Minimal yaşam adına evden bir yatak,28 kitap ,1 satranç takımı çıkardım.

Bugün ne yaptım?

Kahvaltı hazırla, topla, makineyi doldur, aç. Makineye girmeyen şeyleri elde yıka.
Tüm evi toparla, süpür, sil.
Balkonu, masa ve sandalyeleri, saksıları ve bitkilerin yapraklarını yıka, demirleri vs sil.

Mutfak ve salon camlarını iç-dış sil.
Kişisel bakımlar ve üzerimi değiştirdim.
Kahvemi alıp oturdum, borsayı inceledim, araba fiyatlarını araştırdım, altın-dolar artışa geçti, canım sıkıldı.

O ara misafir geldi, birer posta kahve ve çay hazırladım.

Telefon geldi dışarı çıktım, inerken çöpleri aldım, meyve kasası içinde kargo kutusu vardı, çöpüde içine koymuştum, taşırken başka şeyle meşgul olacam derken yamultmuşum, göbeğimde bi tuhaflık hissedince, baktım akıyorrr
Çöpü atıp geri eve döndüm, yıkan giyin tekrar çık.
Arkadaşımı evinden aldım, sahile gittik, arabadan inmeden bir iki turladık, hava sıcaktı merkeze döndük, serin bir yerde oturduk kahve vs içtik. Bir kaç konuda tartıştık(bilgi), araştırma yaptık, karara vardık.
Telefonum susmadı tabiki...
Arkadaşımı geri evine bıraktım, dönerken dondurma aldık, erimesin diye eve çıkarttık, evdeki kedilerini sevdim, dişinin biri eş arayışında, garibim kendini bir oraya atıyor bir buraya, yuvarlanıp duruyor koca diye Neyse aşağı indik bahçedeki kedileri ve köpeğini sevdim. Küçük çocuklar vardı onlarla konuştuk. Hele birisi çılgınca bir sevgi gösterisinde bulundu Yan bahçede işçiler vardı, önceki işçiler yanlış iş yapmış, bunlara düzelmesini söyledik vs.

Geri eve döndüm, eşim evdeydi çok acıktım dedi, çay da içelim dedi, yemek olana kadar tost istedi yaptım, yemek hazırlamaya geçtim. Bu arada çayı demlemiştim, aceleden demliğe çarptım ve içemeden döküldü, ocak, tezgahhh.... Tekrar demledim, yemeğe devam. Sıktığım limonun fazlasını çay bardağına aktarmıştım, dolaba koyarken bardağı düşürdüm, kırıldı... Bugün kötü bir gün anlaşılan
Yoğurtlu kereviz salatası, buğday çorbası ve kavurma kalmıştı dünden. Bamya ve kepekli pirinç pilavı da hazırladım. El yapımı erik suyu... Yedik, topla...

Çiğ süt geldi, pişirip yoğurt yapacağım daha.
Şimdi de eşimin arkadaşları geldi, ofise geçtiler.
Canım hepatit için mi sordun?

Hepatit lerin hepsi bulaşır ama nasıl?

Hepatit B; kan ve türevi, ve cinsel yolla bulaşır. Hastanın sıvıları senin vücuduna girerse yani.

Balım bunları yapacak enerjin için masallah

Sakarlıklar değil de mental olarak yorgun ya da kafanı yoran bir şey mi var üst üste negatif yüklü olmuş gibi.Nazae belki de.

Kedi köpek sevmesi günü huzurlu geçirmeni sağlamıştır bence.

Dinlen balım dünyada bir kez geliyoruz.
Bu yaşamın tekrarı yok.

Canım evet hepatit .
Giydiği kıyafetler, çarşaf, nevresimler aynı makinede yıkandı hepsi.
Kv kendine test yaptırmış geçen yıl temiz çıkmış.
Peki ne sorcam.
Hastalık siroz a evrildikten sonra da bulaşıcılıgı hep devam ediyor mu?
Sebep sonuç ilişkisi anladığım.
Ama sebep de ortadan kalkmıyor galiba.

sudem34 Çiçeğim ben ne yaptığımı yazmasam mı bir daha ya, hep uzun oluyor. Yapmak daha kolay oluyor sanki

Hepatit B için kuluçka süresini hatırlamıyorum, bulaştıysa 40 gün mü 3 ay mı unuttum süresini balım, yani aynı tırnak makasını bile kullansanız onunki kanamadıysa, vücut sıvılarınız birbirine girmediyse onda bile bulaşmaz.

Yazarken ekstra yorulmuşsundur.

Hayatı dolu yaşayıp dolu betimlemeler ile anlatıyorsun.

Sen yaz balım
Ben sanki yanında gibi yaşıyorum seninle.

Titizliğimi biliyorsun.

Tırnak makası filan dikkat ederim kullanmam zaten.

Allah'a emanet yaşıyoruz hakkaten ya.
Hastanede orda burda ne bulaştırma ihtimali var kim bilir.

Sen nasılsın?

Yoruldum okurken

Balım aynı evde yaşayan öyle çok kişi var, öyle hemencecik de bulaşmıyor. Yıkanan kıyafetten falan bulaşmaz. Argo olacak ama hepatitte öpüşecen, sevişecen, kanı sana verilecek, ona giren iğne sana girecek gibi. Oraya dokundu bende dokundum ile buluşacak olsa herkes hepatit olur. Kıyafet, çarşaf yıkandı zaten, ısı var, deterjan var, ütü güneş kuruma faslı... hiç ihtimal vermiyorum.

Aynı tırnak makasını kullandıysan dahi; hasta kendini kesip kanını bulaştırırsa sende o makası kullanıp bir yerini keser o bulaşıkla temas edersen geçer, yoksa geçmez diyeyim. Hastanın bir meyveye kanu bulaştı, o meyveyi yediysen bulaşır gibi..

İşte hastanın bu kan ve sıvılarının teması ihtimalinden dolayı kişisel eşyalar ayrı olmalı deniyor.

Bende yoruldum be canım

Okudun mu kalan 4 sınavını
Uyumuşsun bugün iyi olmuş
Diyetine epey uymuşsun gördüm

Tansiyon eskiden yoktu da gebellikle mi ortaya çıktı?
Yok sınavları eve getirmeyi unuttum yarın da boş günümdü ama oğlanlar izin vermiyor ya okulda boş derste okurum artık

İlk kez bu hafta Yüksek çıktı ama koşturmuştum bi de eriği salatalığı tuzlayarak yemiştim bence ondan oldu. İdrarda protein kaçağı çıkmayınca rahatladım

Evet Çiçeğim yorgun ve de dalgındım. Ehliyetim, kartım dahil evde unutup çıkmışım, Allah'a emanet gittim geldim, iyiki tek parça döndüm geri

Balım ben bir kaç gün girmeyeceğim, merak etmeyin, boşa çıktığımda gelirim ❤

Canim hepatit b mi cikti sizinkindede nerden bulastigi belli olmaz hepatit b ise eğer antikorluda olabilirsiniz test yaptırın aşı yapiyolar hepimiz test yaptirdik cocuklar gelinler falan

Evet haklısın ondan da olabilir, sevindim Mikanım kaçak çıkmadığına

Oğlanlar evde iş istemiyor demek, aferin keratalara

Canim hepatit b mi cikti sizinkindede nerden bulastigi belli olmaz hepatit b ise eğer antikorluda olabilirsiniz test yaptırın aşı yapiyolar hepimiz test yaptirdik cocuklar gelinler falan
Canım ne çıktı tam bilmiyorum.
Hangi hepatit.
Onlar şehir dışında sadece gezmeye gelmişlerdi.
Hastalık ilk çıktığında test mest bir şeyler yapılmış ama sürece pek dahil değilim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…