Bugün Kızlık Zarı Aldırma Ameliyatı Oldum

Elbette vardır ama doktorumun bana dediği geçişi zorlaştırdığı yönünde

merhaba. konu açtım fakat dönüş olmadı. 19 aylık evliyim ve hiç korunmadım. kontrol amaçlı doktora gittiğimde muayne edeceğini söyledi ve gayet sakin bir şekilde hazırlanıp masaya uzandım. sonrası kabus. on saniye bile sürmedi masadan kalkmam. o kadar canım yandı ki. sizin de muayneleriniz böyle mi geçiyordu ben doktorun muayne etmesine izin veremeden bağırmaya başladım.
doktor vajinismus olduğumu söyledi. fakat nasıl olur ben birliktelik sırasında rahattım. acı çeksem bile kendimi telkin edebiliyordum. daha önce kanamam da olmuştu fakar doktor kızlık zarının durduğunu söyledi. sonrasında anestezi ile operasyon geçirdim kızlık zarım alındı ve rahim borusunda eğrilik olduğu vedüzeltildiği söylendi( sanırım doğru tarif ediyorum) hatta sanırım vajinal bölgemde açılma yapıldı. bir metrelik tampon koyuldu ve eve geldiğimde onu kendim çıkardım. biraz zorlandım ama ağrı acı hissetmedim. ben şuan ne yapmalıyım psikolojik yardım almalı mıyım? başına gelen varsa lütfen yardımcı olsun. çok üzgünüm. bu arada bir dekimyasal gebelik geçirdiğim söylenmişti. o zaman doğuda görevdeydim. ayrıntılıinceleme olmamıştı. offf offf

merhaba. konu açtım fakat dönüş olmadı. 19 aylık evliyim ve hiç korunmadım. kontrol amaçlı doktora gittiğimde muayne edeceğini söyledi ve gayet sakin bir şekilde hazırlanıp masaya uzandım. sonrası kabus. on saniye bile sürmedi masadan kalkmam. o kadar canım yandı ki. sizin de muayneleriniz böyle mi geçiyordu ben doktorun muayne etmesine izin veremeden bağırmaya başladım.
doktor vajinismus olduğumu söyledi. fakat nasıl olur ben birliktelik sırasında rahattım. acı çeksem bile kendimi telkin edebiliyordum. daha önce kanamam da olmuştu fakar doktor kızlık zarının durduğunu söyledi. sonrasında anestezi ile operasyon geçirdim kızlık zarım alındı ve rahim borusunda eğrilik olduğu vedüzeltildiği söylendi( sanırım doğru tarif ediyorum) hatta sanırım vajinal bölgemde açılma yapıldı. bir metrelik tampon koyuldu ve eve geldiğimde onu kendim çıkardım. biraz zorlandım ama ağrı acı hissetmedim. ben şuan ne yapmalıyım psikolojik yardım almalı mıyım? başına gelen varsa lütfen yardımcı olsun. çok üzgünüm. bu arada bir dekimyasal gebelik geçirdiğim söylenmişti. o zaman doğuda görevdeydim. ayrıntılıinceleme olmamıştı. offf offf
Ay hicbir bilgim yok ama cok gecmis olsun canim ya :KK43::KK43:
Ilk cocuguma ben de vajinismusa ragmen hamile kaldim
Ama cok zordu.
Elle muayene de bile kendimi kasardim acilmami anlayamamislardi baya sure:KK43:
O nedenle yasadiklarini dusununce tampon falan cok fena oldum:KK43:

Ay hicbir bilgim yok ama cok gecmis olsun canim ya :KK43::KK43:
Ilk cocuguma ben de vajinismusa ragmen hamile kaldim
Ama cok zordu.
Elle muayene de bile kendimi kasardim acilmami anlayamamislardi baya sure:KK43:
O nedenle yasadiklarini dusununce tampon falan cok fena oldum:KK43:

Allah bağışlasın evladınızı. ♥️ çok zorlandım çıkarırken fakat ağrı duymadım. nr yaşıyorum onunbilr bilmiyorum vajinismus olduğum belli oldu artık ve bir buçuk sene sonra...

Allah bağışlasın evladınızı. ♥️ çok zorlandım çıkarırken fakat ağrı duymadım. nr yaşıyorum onunbilr bilmiyorum vajinismus olduğum belli oldu artık ve bir buçuk sene sonra...
Aminn
Allah yardimciniz olsun:KK43:
Zor oldugunu biliyorum..
Insallah kolaylikla atlatabilir ve rahat bir cinsel yasam yasayabilirsiniz.
Vajinismus topikleri var oraya yazarsan canim yardimci olabilirler sana.

Ben kızlık zarı çıkartma ve vajina genişletme ameliyatı oldum
Zarım septali çift ve kalın oluşundan vajinismus yasamama sebep oldu evliliğinin 1. Ayında oldum

İlk gün çok ciddi kananam vardı ... Tam iyilesmem 1 ay sürdü ama bana dikiste atıldı 5 dikisim vardı genişletme yapılırken çatlamış belki ondan uzun sürdü bilmiyorum.
Merhaba daha sonra ilişkiye girebildiniz mi? Süreç nasıl ilerledi ?

Zarım septali çift ve kalın oluşundan vajinismus yasamama sebep oldu evliliğinin 1. Ayında oldum

İlk gün çok ciddi kananam vardı ... Tam iyilesmem 1 ay sürdü ama bana dikiste atıldı 5 dikisim vardı genişletme yapılırken çatlamış belki ondan uzun sürdü bilmiyorum.
Bu yaşadığın ağrılar, geç iyileşmen, kızlık zarı operasyonundan mı yoksa genişletme operasyonundan mı olmuş bilgin var mı? Ben de zar aldırma ameliyatı olacağım da o kadar geç mi iyileşiyor

Bu yaşadığın ağrılar, geç iyileşmen, kızlık zarı operasyonundan mı yoksa genişletme operasyonundan mı olmuş bilgin var mı? Ben de zar aldırma ameliyatı olacağım da o kadar geç mi iyileşiyor
İkisinden de değil tamamen vücut yapısından herkese tavsiye ediyorum ameliyat kesin olun

Merhaba umarım birilerine yardımcı olur diye bu foruma üye oldum.deneyimleri hep okudum.
Bugüne kadar vajinismus olduğumu düşündüm ve eşimle ilişkiye giremedim.sürekli erteledik.sonunda karar verip tüm cesaretimi toplayıp doktora gittim.o kadar imkansız geliyordu ki doktora bile kontrol olmak istemiyordum.hipnozla tedavileri araştırdım.bir doktor bulduk tam gidecektik.mantıklı davranıp jinekolog olan ve vajinismus tedavisi veren bir doktoru tercih ettim.once konuştuk.notlar alındı sonra muayene kısmına geldik.
Muayene sonrası doktorum kızlık zarımın yarım ay şeklinde septumlu olduğunu ve cinsel ilişkinin mümkün olmadığını söyledi.alınması gerektiğini ve sonrasında ilişki deneyip olmazsa vajinismus tedavisi görmen gerekir dedi.Bugün operasyon oldum.
Genel anestezi ile yapıldı.12 dk sürmüş toplamda uyanmamla beraber yarım saat.hiç bir şey hatırlamıyorum.doktorum geldiğinde ikinci bir septumun oldugunu yani ardarda 2 kızlık zarı varmıs ve diğerinin neredeyse kapalı olduğunu söyledi.Tampon koydular.çıkardıklarında biraz kanamam oldu suan kanama bitti sızıntı şeklinde devam ediyor.cok az yanma var.korkulacak hiç bir şey yokmus.1 ay cinsel birleşme denemek yasak kontrolden sonra doktorum yonlendirecegini söyledi.
Gelişmeleri güncelleyeceğim
Umarım birilerine faydası olur.
Bu arada zarın alınması gerekiyorsa bence acı çekmenin anlamı yok.şuan bile yapabileceğimi dusunuyorum.çünkü oraya tampon girdi ve artık bir engel kalmadı gibi.psikolojik olarak rahatladım.
Doktorumdan cok memnunum işini bilen ve ilgili beni anlayarak yaklaştı.bu cok onemliydi.
İzmir de doktor arayan olursa yazabilir.
İstanbulda aldığımız fiyatın yarısından daha az bir fiyattı.

size özel mesaj atamıyorum bu ameliyatla ilgili sorum olacaktı

burdan da sorabilirsiniz

Teşekkür ederim öncelikle.

Siz zar aldırma ameliyatı olmuşşunuz sanırım. Nasıl karar verdiniz?

Benim ilişki denemelerimde hep kan ve acı oluyor. Doktora gittim, zar ve alt kısım yırtılmış dedi çabuk geçer dedi krem verdi, o kadar. Zarın kalın vs hiçbişi demedi. Acaba bakmadı mı salladı mı beni anlamadım özel muayeneye gittim.

Sürekli kan ve acı olunca artık geriliyorum, eşim ameliyat ol kurtul diyor ama ameliyat, iğne, kan hayatta en korktuğum şeyler.

Lütfen bana yardımcı olun :KK43:

Teşekkür ederim öncelikle.

Siz zar aldırma ameliyatı olmuşşunuz sanırım. Nasıl karar verdiniz?

Benim ilişki denemelerimde hep kan ve acı oluyor. Doktora gittim, zar ve alt kısım yırtılmış dedi çabuk geçer dedi krem verdi, o kadar. Zarın kalın vs hiçbişi demedi. Acaba bakmadı mı salladı mı beni anlamadım özel muayeneye gittim.

Sürekli kan ve acı olunca artık geriliyorum, eşim ameliyat ol kurtul diyor ama ameliyat, iğne, kan hayatta en korktuğum şeyler.

Lütfen bana yardımcı olun :KK43:
doktor niye sallasın , size ameliyat gerekse söylerdi bu bizlerin karar vermesiyle olacak birşey değil.

doktor niye sallasın , size ameliyat gerekse söylerdi bu bizlerin karar vermesiyle olacak birşey değil.

Size doktor kesin ameliyat olmalısın mı dedi?

Ben kan ve acı olduğunu belirttim, fiziksel bir sıkıntı olsaydı söylerdi sanırım değil mi?

Size doktor kesin ameliyat olmalısın mı dedi?

Ben kan ve acı olduğunu belirttim, fiziksel bir sıkıntı olsaydı söylerdi sanırım değil mi?
e tabiki olmalısın dediği için ameliyat oldum , evet bir sıkıntı olsa söylerdi siz bir jinekologa gidip bu sıkıntılarınızı anlatın size bir cinsel terapist ismi versin eşinizle gidin derim

X