buda bir dert oldu bana. Bilenler yardımcı olur mu?

Ne güzel yöntemmiş.
Teşekkür ederim çok işime yarayacak bu bilgiler
Mesela her türlü hamur işi atılırmı buzluğa?
Böreği pişmiş atıyosun dimi dolaba

yani konserve mi yapıyorsunuz anlamadım.

Ne güzel yöntemmiş.
Teşekkür ederim çok işime yarayacak bu bilgiler
Mesela her türlü hamur işi atılırmı buzluğa?
Böreği pişmiş atıyosun dimi dolaba
Sigara böreğini çiğ, ( çıkarıp kızartıyorum ) diğer börekleri pişmiş atıyorum...

bunun adı konserve mi bilmiyorum...yemek piştikten sonra kapatmadan kaynar vaziyette kavanoza koyup,kapağını tek seferde kapatıp,kavanozu ters çevirip soğutuyorum....

canım tavsiyelerin için teşekkürler. Bu ağzına kadar doldurma konusunda kararsız kalmıştım öğrenmiş oldum.

sorun şu ki o saatte eve gelice çok yorgun oluyorum ve elimde hızlı değil aslında arada dediğiniz gibi çayımı kahvemi içerken yemek yaparım ama düzenli olarak evde yemek olmasını istiyorum. Yoksa aniden biri gelse evde yemek adına bişey olmuyor.

bunun adı konserve mi bilmiyorum...yemek piştikten sonra kapatmadan kaynar vaziyette kavanoza koyup,kapağını tek seferde kapatıp,kavanozu ters çevirip soğutuyorum....

hıh işte ondan adı her neyse.. Ne kadar dayanıyor öyle , bir de etli yemekleri de koyuyor musun , bir sorum daha olacak her seferinde yeni kapak mı kullanıyorsun?
cevabın için şimdiden teşekkürler..

Akşam 7.30 da eve gelene aniden biri gelmesin

Eşin daha erken geliyorsa o da el atsın

her seferinde yeni kapak kullanmıyorum...tabii ki etli yemekleri de koyuyorum...ben 1 hafta 10 günlük olacak şekilde ayarlıyorum...ama süre çok abartmadan uzatılabilir... buzdolabında saklıyorum....

her seferinde yeni kapak kullanmıyorum...tabii ki etli yemekleri de koyuyorum...ben 1 hafta 10 günlük olacak şekilde ayarlıyorum...ama süre çok abartmadan uzatılabilir... buzdolabında saklıyorum....

süper valla ... öyleyse hafta sonu yapıp bütün bir hafta rahat edebilirim..:)))

Ayrıca bende bana yemek hazırlayan anne istiyorum yaaa..

Ben de pişirilmiş yemeği buzluktan çıkarınca bi koku hissediyorum. Ama cigden koyunca olmuyor, çıkarıp pisiriyorum.
Kabak, biber dolmasını doldurup buzluga atıyorum. Çıkarınca salcasini koyup pisiriyorum
Mayali hamuru cig sekilde buzluga atiyorum.
Fazlaca borek sarip atiyorum, çıkarınca yumurta surup firinliyorum.
Haslanmis nohut, haslanmis barbunya, haslanmis bezelye, haslanmis kuru fasulye mutlaka koyuyorum. Çıkarınca soğan ve kiymayla kavurup sulu yemek oluyor :)
Haşlanmış et de mutlaka olmazsa olmaz. Ustune yumurta kirinca bile guzel yemek oluyor.
Yani konserveden daha kolay geliyor bana buzluk. Konserveyi cigden yapip bulasik makinesinde denemistim malesef tutmadi. Beceremedim. Kapagi da atmadi, az daha zehirleniyorduk
Salatayi da, yesillikleri yikayip salata kurutucusunda 1 hafta muhafaza edebilirsiniz, hic birşey olmuyor.
Hatta ben çalıştığım donemde sogani bile bolca yemeklik dograyip atiyordum buzdolabi posetlerinde :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…