bu sözü unutmayın!

Asortie

bun@luzumvar..
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
9.319
604
39
sevgili aysel gürel'in şu sözüne bakın"tüm kadınlara söyle bilsinler ki ben 80 yaşıma kadar çalıştım ve dimdik ayaktayım.çalışmak ve ayakta kalmak güç ama ben başardım,tüm kadınlarda başarabilir"
sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda gerçekten herkes aileden çocuklardan zaman bulup bunu başarabilir mi?a.s

ayyy valla 80 yaşına kadar allah ömür verirde yaşarsam hiç kusura bakmasınlar çalışamam.dediğim gibi ömrüm olursa o yaşlarımı tamamen eşimle bana ayırırım...düşünsene ömrümüzün son deminde çalışmak olur mu hiç....

Aysel gürel ayakta durduysa bunu alnının teriyle durmadı...
Allah rahmet eylesin konuşmak istemiyorum arkasından...

Ben 80 yaşıma kadar çalışmak istemem... Hoş istesemde bu sigara içmeyle ben değil 80, 60 ı zor görürüm :)
Eğer yaşarsam da emeklilikten sonra, eşimle paso gezeceğiz... En sonda Allah kısmet ederse Hacı olup tontoş ihtiyarlar olacağız.Ayvalık ya da Cunda ya yerleşeceğiz.( Gerçi bunu 5 sene sonra düşünüyoz ama bence emeklilikten önce gidemeyiz)
Çalışmam ben 40 tan sonra :1no2:...

Hiiiç öyle 80 yaşıma kadar çalışmayı falan düşünmüyorum.
Kaldı ki Allah rahmet eylesin ama oturduğum yerden şarkı sözü yazarak para kazanmıyorum ben.
Bu tempoyla bırak 80'i 60'ı anca görürüm.
Zaten olabilirsem 58 yaşımda ancak emekli olacam.
O saatten sonra eğer ömrüm yeterse gezecem, ne çalışması daha...

bence de ya 80 yaşına kadar zaten kimsenin gücü yetmez aysel gürel de partileri çalışma olarak görüyor herhalde:) öyle iş gücünü harcayacak kendini zora sokacak kadar da çalışmamıştır zaten

kimin hangi işi yaparken ne kadar yorulduğunu uzaktan bakarak anlayamayız arkadaşlar. bazen başkalarının işi bize çok kolay geliyor ama inanın her işin bi zorluğu bi stresi var.
80 yaş her iş için uygun değil. beni yormayacak, bana keyif verecek bi iş olursa neden olmasın. ölümü beklemenin manası yok diye düşünüyorum ben

ölümü beklemek derken aman yanlış anlaşılmasın evde öylece oturmaktan bahsediyorum, dini anlamda değil

onun çalışması güzelim evinde oturduğu yerde söz ve beste yapmak değilmiydi?.onun evinde yardımcısıda vardı acaba elini sıcak sudan soğuk suya sokmuşmu?.bizim gibi çalıştımı acaba ben yeminle söylüyorum yeri geldi 16 saat ayakta çalıştım..bir kişiye hesap vermedim on kişiyle uğraştım.....o da çalışsaydıda bizim gibi göreydim..kolaydı sanki...

güzelim o yaşta zaten sınırlıdır çalışılabilecek iş seçenekleri, zaten 16 saat o yaşta kimse çalışmaz. herkes ekmeği için, daha rahat bi yaşam sürmek için çalışıyo kimi daha az yoruluyor kimi daha çok yıpranıyor.
Kadın kötü bişey söylememişki. hatta bana göre örnek olacak bişey söylemiş. evet belki kolay bi işti ama işti. önemli olan bu. bende isterdim kolay bi işte çalışmayı, yada bede isterdim evimde zamanımı geçirmeyi. ama hayat ayakta durmayı gerektiriyo bunu içinde çalışmak gerekiyo.
yani benim düşüncem tatoş..
ya yerim ben seni şu lafında çok hoşuma gitti
"o da çalışsaydıda bizim gibi göreydim..kolaydı sanki..."
canım benim belli çok yorulmuşsun, Allah kolaylık versin

Ben cocuk yokken zor calisiyordum hicbirseye zamanim kalmiyordu ki kalmiski cocuk varken calismak. Evet belki bir kadin calisabilir ama cok zor ve cocuklariyla gecirecegi vakti calisarak gecirirse yazik olur bence. Cocuklarin cok ilgiye ihtiyaci vardir ve onlarla zaman gecirmek dünyanin en zevkli olayidir.

Coluklu cocuklu bir kadin calisirsa ailesine vakit ayiramaz, cocuklarina vakit ayiramaz ve fazla gezip tozamaz. Varsin böyle güc olmasin diyorum ben. Ama calisanlarada saygi duyuyorum.

aynı şeyleri bende yaşıyorum daha dün bir fiil 17 saat çalıtım gereksiz insanlarla uğraştım

aradaslar kusura bakmayin ama biz bayanlar da biraz fazla abartiyoruz, ben suan bekar oldugum icin daha farkli dusunuyor olabilirim, evlenirsem elbet daha degisik dusunurum ama, benim simdiki dusuncem, biz bayanlar, evlenelim de kocamiz bize baksin, evde oturalim, cocuk dogurayim, ona bakiyim, evi toplayayim, gunlere katilayim, tv izleim diyoruz, yani benimde katkim olsun birseylere demiyoruz,

mesela evi toplamak ne kadar surerki, yatagi toplamak 5 dakika olsun, 20 dakika evi supurmek, camlarin onundeki tozu almak 5 dakika, yani toplamda 1 saat bile yapmiyor, ama cok zor diyip duruyoruz. camasir yikamayi soylemiyorum sonucta makine yikiyor, bulasik da makine yikiyor, onun disinda utu yapmak ve yemek yapmak var, utuyu de belirli araliklarla yaparsaniz cok uzun surmeyecegini dusunuyorum, ya da ne bileyim herseyi de utulemeyin canim, bazilari carsaflari, yastik kiliflarini bile utuluyormus,
onun icin bence calismak daha iyi, kadin programlari bence tam beyin yikamaktan baska bir ise yaramiyor, sacma sapan tartisma programlari var ama kim bakacak cocuga o sorun cikiyor, oun icin cocuk mesela 5 yasina kadar calismak kadin icin iyi degil bence, ya da bakacak ananne ya da babanne varsa ancak bunlara emanet edilebilir, digerleri bence tehlikeli, cocuk 5-6 yaslarina gelince de bence sabahtan aksama kadar olan resler var, boyama,drama,muzik dersleri verilen erlere yazdirilmali, cocuk hicdegilse birseyler ogrenir, pc kullanmayi, yabanci dil ogrenebilir, obur turlu cocuk evde durup cizgi film izliyor, kendini gelistirmiyor, bence kadinlar calismali, avrupa da kadinlarin %50 si calisiyormus, bakiyorum da izim ulkemizde bu oran %25 bile degil malesef sonra deriz acaba tr neden ilerlemiyor diye, bir dusunun bakalim neden ilerlemiyor

ayni zmanda calisirsak kocalar adatinca acaba ben ne yapicam dusuncemiz belki bu kadar olmaz, kadinlar neden bosanamiyor, parasi guvencesi olmadigi icin degil mi arkadaslar

bende 80 yaşıma kadar yaşarsam (ki ne olacağımız belli değil) çalışmam. çalışamam...
ama bence kadının anlatmak istediği sanırım bu değil. ben daha farklı algıladım. sanki kadın dediğin çalışmalı, kimseye muhtaç olmamalı falan gibi algıladım. bilemiyorum ama yanlış algılamadıysam ben katılıyorum kendisine...
ama sizin dediğiniz manadaysa tabiki 80nime kadar çalışmam.
allah o yaşa gelince elden ayaktan düşmeden , kimseye muhtaç olmadan yaşamak nasip etsin...

kadının mesleği olacak
kadın çalışacak
kadın hiç bi erkekten(baba,koca,abi) para istemeyecek
az olacak onun olacak
başına bi hal geldiğinde de
bilecek ki kimseye müdanası yok
dik duracak güçlü kalacak
ah ekonomik özgürlüğüm yoktu gidemedim,yapamadım demiycek
çocuğum yuvam desin bunlar engel olsun kadına
hiç olmazsa daha insani daha kadınsı sebeplerdir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…