Bu kez gebe miyim değil miyim kafam bulandı

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.639
598
31
Merhaba arkadaşlar . Regl im 1 gün gecikti ( uzun yıllardır ilk kez regl im gecikiyor normalde günü gününe ya da birkaç gün erken olurum)
3-4 günden beri regl olcakmışım gibi sancı gelip gidiyor . Dün akşama doğru artık regl olacağımı düşündüm bir damla çok açık kahve leke geldi . Onu görünce ve regl sancım tutunca oturup ağladım regl oluyorum yine diye. Ondan sonra ne leke geldi ne regl geldi. Şuanda da regl sancım neredeyse yok denecek kadar az. Ara ara yokluyor aha herhalde başlicak diyorum sonra duruyor hiçbir şey yok . Şuan mesela asla regl olcakmışım gibi değşliö sıfır ağrı. Ama birazdan yine bi yoklar .
Aslında buraya kadar her şey gebelik olanilir de olmayabilirde standardında. Sadece gebe değilimdiri düşündüren şey 3 gün önce akşm ovulasyon denedim ilinci çizgi epey silik çıktı. Öyle olunca gebe değilimdir dedim . Ondan kwynaklı değilimdir diyorum ama ilk kez höyle bir gecikme ve böyle ağrısız lekesiz bi regl öncesi geçiriyorum .
Sürekli hüsrana uğradığım için evde test tutmadım bu ay. Gecilirse çıkıp test alcam dedim . Bugün gecikmemin 1. Günü ve iş çıkışo test almayı düşünüyorum . Akşama kadar bekleyebilir miyim hilöiyorum ama bi tarafrajda bi kaç gün daha bekle hüsrana uğrama diyorum ne kadar geç öğrenirsem o kadae iyi diyorum

Canım inşallah hamilesindir ama bazı aylar bana da böyle oluyor , reglden 1/2 gün önce kahve ya da pembe başlayıp bir kaç güne sökülüyor .. Çok umutlandım en son geçen ay , inan her ay testlere en az 300 tl vermek her defa mercekle çizgi aramak beni de çok yordu o yüzden istersen bir kaç gün daha bekle ya da aklında duracağına al yap üzüleceksen de üzül. İyi ihtimali hiç söylemedim olursa mükemmel hisset diye :)

çok teşekkür ederim :) cidden her ay aynı çile evet benimde regl öncesi kahve lekelenme olur sonra da regl sökülür zaten oyüzden lekeyi görümce ağladım regl oluyorum diyip :) neyse çıkar ortaya 1-2 güne en geç

Merhaba benim de adet günümde leke gelmişti ertesi gün hiçbir şey gelmeyince test yapmıştım ve öyle öğrenmiştim gebeliğimi inşallah hayırlı sonuçlar alırsınız siz de

Canım senin yerinde olsam beta hcg verirdim sonuçlara göre değerlendirebiliriz hamile değilsen direkt 0lı değerler çıkıyor çevremde hep bu şekildeydi, ben hamileymişim haberim yok değerim 1.33tü, 8gün sonra 613 çıktı. Meğer gelişme aşamasındaymış.

Merhaba benim de adet günümde leke gelmişti ertesi gün hiçbir şey gelmeyince test yapmıştım ve öyle öğrenmiştim gebeliğimi inşallah hayırlı sonuçlar alırsınız siz de
Çok sağolun nasıl bir lekeydi? Bir de regl sancınız var mıydı? Sonraki gün o da durdu mu azaldı mı?

Merhaba öneriniz için teşekkürler ama evde test yapmak 2 dk lık iş. Çıkarsa kan veririm çıkmazsa neden veriyim

inşallah gebesinizdir. hamilelik belirtileri de böyle en azından benim üçün böyleydi ben adet oldum sanıp ped bile taktım ama olmadım

inşallah gebesinizdir. hamilelik belirtileri de böyle en azından benim üçün böyleydi ben adet oldum sanıp ped bile taktım ama olmadım
Peki o adet sandım hissi ne zaman geçti ? Benim bugün regl gecikmenin 1. Günü ver regl ağrılrım tamamen bitti . Çok çok hafif arada sızlatıyor sadece ama neredeyse regl belietisi hiç kalmadı gibi bi şey . Sizde nasıl oldu?

Burcu sen ne yap biliyor musun. Bekle... Şimdi yaparsın üzülürsün beklediğin çıkmazsa. Beklemek zor biliyorum. Bir kaç gün bekle öyle test yap. Gelmezse zaten umudun daha çok artar.

Merhaba öneriniz için teşekkürler ama evde test yapmak 2 dk lık iş. Çıkarsa kan veririm çıkmazsa neden veriyim
Ben evde test yaptığımda hep negatif çıktı 4 haftalık hamileymişim kesem oluşmuş eşime sürpriz için idrar testi yaptığımda ikinci çizgiyi kendim zor gördüm de ondan :) kan testi garantidir idrara tamamen güvenme diye dedim

Burcu sen ne yap biliyor musun. Bekle... Şimdi yaparsın üzülürsün beklediğin çıkmazsa. Beklemek zor biliyorum. Bir kaç gün bekle öyle test yap. Gelmezse zaten umudun daha çok artar.
Aslında beklemeyi düşünüyorum bende ama bu kez de diyoeum ki ya gebe değilsem ve başka kaynaklardan regk olamıyorsam bi rahatsızlığım varsa nileyiö de doktora gideyimiyice kafayı yemelik durumlar ya

Bende bu ay gecikmenin 4.gününde öğrendim hamile olduğumu
Geciktigimin 2. günü ovülasyon testi yaptım burda gördüklerimde t çizgisi c çizgisinden daha koyu olduğunda hamilelik olabilir yazmışlardı ama ben yaptığımda çok silik olmasada t çizgisi kontrol çizgisiyle aynı koyulukta değildi çok üzüldüm
2 gün daha bekledim adetim gelmeyince kaset test yaptım ve hamile olduğumu öğrendim
Adet olcakmış gibi ağrı bendede oluyordu üst bacağıma ağrı giriyoduu sızlama gibii
Bi kaç gün daha bekleyip gebelik testi yapın bence en sağlıklısı o

Aaaa çok erken yapmamanıza rağmen testlerde çıkmadı nı? Ama bu çok nadir olmuyor mu çünkğ genelde özellikle regl i gecikenlerin twsti çok net çıkıyor

Teşekkür ederim. Peki sizin her an regl olcakmışsınız gibi olan ağrılar kaçıncı hün geçti? Benim 3 tündür her an regl olcakmışım gibi ağrılarım vardı ama bugün sabahtan itibaren kesildi hiçbir belirtim ağrım sızım kalmadı yok yani. Sanki üç gündür adettim de bugün adetim bitmiş gibi bir ferahlığa ulaştım

Stres yapincaregl
Stre yapma öncelikle rahatla bu durum regl olmanida hamile olmanida engeller sabret 2 gün sonra test yap seni çok iyi anliyorum hergunu saattini saydim durdum 2 gün ilk kez adet gecikince gittim kan verdim negatif cikti yıkıldim derken 2 gün sonra test yaptim pozitif şuan 5 haftalik gebeyim bu stres konusunu aş derim

Aslında beklemeyi düşünüyorum bende ama bu kez de diyoeum ki ya gebe değilsem ve başka kaynaklardan regk olamıyorsam bi rahatsızlığım varsa nileyiö de doktora gideyimiyice kafayı yemelik durumlar ya
Burcuuuu aynı durumda benim. O yüzden böyle dedim :) bak benim 1 hafta geçti. Hâla bekliyorum biliyor musun. Test yapmadım. Senin gibi de düşünüyorum. Ama bir rahatsızlığın yoksa 15 gün sonra olsa da o gelir. Ki senin söylemene göre lekelenme olmuş bekle. Benim de adetten bir hafta önce dediğin gibi lekelenmem oldu. 4 gün sürdü. Durdu. Düşün acaba adet mi oldum neydi falan diyorum ki adet değil ped e bile leke gelmedi. Ona rağmen sabırla bekliyorum. Hedef koyuyorum. İkindi vaktini geçtim mi tamam bugün de bekledin diyorum. Sen bekle bence.

Benim daha çok yeni 5 haftalık hamileyim şuan ama ağrım yok açıkçası
Gecikmenin 2. 3. günleri vardı ağrılarım regl olacakmış gibi
Ondan sonra azalarak bitti yok yani bu aralar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…