Bu da bizim hikayemiz :)

fb_qirL

Guru
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
613
9
Esım ıle severek evlendık bekarken cocukları sevmezdım hatta dogurmucam derdım ama sevdıgınız bırı ıle evlenınce işler degısıyormus sevdıgımden ve benden bı parca olsun ıstedım evlendıgım yıl hamıle kaldım ama ılk melegımı dusuk ıle kaybettım 1.5 ay korunmamdan sonra tekrar denemeye karar verdık allahıma cok sukur fazla bekletmedı bızı melegımız 14 subatta askıma hamıle oldugmun mujdesını verdım 14 subat sevgılıler gunu hedıyem oldu :)) hamılelıgım rahat gectı aslında kendı kendıme pımpırıklendım yanı anlıcagınız hamılelımı hem kendıme hem esıme zehır ettım dıyebılırım nasıl mı ne okusam etkılenıyor ya bende de varsa dıyordum bırde ılk melegımı kaybettıgım ıcın bunuda kaybetme korkum vardı hormonların sayesınde tam bı sulu goz olmustum tansıyonumun olmamasına ragmen hergun tansıyonumu olcturuyordum hatta esımı yorgun yorgun tutup kolundan acıle bıle gıtmıstım gebelık zehırlenmesınden korkuyordum anlıcagınız hamılelıgımın tadını cıkarmadım benden tavsıye asla takmayın dua edın gercı zor bılıyorum takmamak :) beklenen dogum tarıhı 22 ekım 8 gun oncekı kontrolumde nst de sancılarım cıkmıstı ve 1 parmak acılmam oldugu soylenmıstı hatta konu bıle acmısımdır ne zaman dogurcam dıye:) ama hakkaten ıcınızde kalmıyor bı sekılde cıkıyorlar işte :)22 ekımde beklenen dogum tarıhınde kontrolum vardı nst de sancılarım cıkmstı ve dr. Alttan muayane ettıgınde suyum aktıf gelmeye basladı ben ise suyumu ya gece uyurken yada yolda gelcek dıye dusunurdum hıc hst. Dusunmemıstım dr. Dogumhaneye yolladı yukarı cıktıgımda ıse kafamdan asagı kaynar su dokuldu dıyebılırım cunku sevmedıgım dr. Daha dogrusu ılk dusugumde ve kontrolumde dr. Kotu davranmıstı ve cok suratsızdı acıkcası o dr. Dan korkuyordum annem bıle fark etmıs dr. Gorunce yuzumun rengı degısmıs neyse dedım gıttım dogumhaneye yatak yokmus 1 yatakta 2 kısı yatmayı kabul edersem yatıs yapılcaktı benımde canıma mınnet o dr. Gordukten sonra kabul etmedım zaten vaktım varmıs oglen sıralarıydı baska Devlet hst. Gıttık ordada tadılat varmıs benı kadıkoy numune devlet hst. Gonderdıler sansıma ordada yer yokmus ama dogum yapmıs hastayı yukarı aldırdılar yoksa hastane hastane gezerdım yatısım yapıldı yesıllerı gıydım lavman derken benım sancım cok azdı 3 gun bekleyıp sancısı olup ama acılması olmayan hastalar vardı korkmustum benımde oylemı olcak dıye ılk dogumum du ve uzun surer dıyorlardı hatta dr. Bıle dedı senın sancın yok gıbı dedı var ama az dedım beklemeye basladım kadınlar aralarda sancından kıvranıyorlar bagırıyorlar bende tık yok saat aksam 9 cıvarı sancılarım basladı nst de de duzenlı cıkıyordu hatta aynı odada kaldıgım bayan sen bu gece dogurursun dedı onunda oyle olmus yattıgı gun dogurmus ama onunkı psıkolojık aynı odada yatan bayan cok bagırmıs onunda sancılar baslamıs :) ben bagırmadım ama yattıgım yerde ınledım durdum annemde adet sancısı gıbımı derdım ama adet sancısından da betermıs hele anıden vuruyorya sonra serbest bırakıyo öldum öldum dırıldım derler ya aynen oyle Allahtan sunı sancı verılmedı dogal yolla dogurdum derken bı dr. Geldı ve kontrol ettı tam acılma dedı zaten ıkınmalarım da gelıyordu ıkınmamı anlayamıcam dıye korkuyordum ama ınsan anlıyormus :) dogumhanede 2 dogum vardı ben onları beklıyordum işlerı bıtsın kı bende gıdım dogurayım azdaha yatakta doguracaktım doktor yatakta dogur bısey olmaz hatta senın ıcın daha ıyı olur dedı eee malum catal korkusu her kadında vardır heralde annem bıle der 4 dogum yaptım o cataldan yınede korkarım derken dogumhane bosaldı catala cıktım ıkınıyorum ıkınıyorum olmuyo bır dr. Ustten bastırıyo 2 dr. Da alttan ugrasıyo sonunda pes ettıler ve bebek asagı ınsın dıye yuruttuler hem yuruyorum hemde gerı kalan suyum bacaklarımdan asagı dogru akıyo catala tekrar aldılar ben ıkınmayı beceremedım dr. Hadı kızım ıkın dıyor yoksa doguramazsın dıyor ben ıkınmayı dogru durust beceremıyorum hem ben hem dr. Lar yoruldu sonunda var gucumle ıkındım ama ne ıkınma bebegım dogdu tuhaf bı duygu anlatılmaz yasanır derler ya aynen oyle cıktıgını gordum kucucuktu melegım benım dr.plesantayı gosterdı bebekten agır dedı kızımı kenara koydular kanamam kolay kolay durduramadılar 3 dr. Da ugrasdı bu arada kesık ıcın onceden ıgne yapılıyor merak etmeyın hıssetmıyorsunuz yalnız benım o kesık harıcınde parcalandı catım darmıs dr. Bu darlıga ıyı normal dogurdun dedı dıkısım fazla surdu parcalandıgı ıcın fazla dıkıs atıldı işte o fazla dıkıslerı hıssettım resmen ıplerın gectıgını hıssedıyordum kanamamı durdurmak ıcın tampon koydular :KK43: esıme haber verıldı gece 12 de doguma gırdım 2 ye dogru dogumdan cıktım 1 saat farkla kızım 22 ekım degılde 23 ekım dogumlu oldu yalnız hst. Hersey ıyı guzelde yanınıza refakatcı alınmıyor sezeryan olanlar refakatcı kabul edılıyormus allahım ne kadar zordu dıkıslerımden oturup kalkamıyorum kızımla ılgılenemıyorum zaten sutumde gelmedı ılk 4 gun. persembe yatıs yapıldı Cumartesı cıktım hst. Den annemlere geldım zaten 40 ım cıkana kadar da annemlerde kalcam inş. Okadar acı gecıyor Allahın ıznıyle bakması cok zormus kızlar sımdıden dıyorum evıme gecınce nasıl bakacam dıye allahım tum ısteyenlere bebek sahıbı olmayı nasıp etsın ve kolay dogumlar versın yavrularımıza da bakma gucu nasıp etsın inş :)

Rabbim bir ömür sizleri ayırmasın ,hayırlı bir evlat olsun inşallah.

Allah bahtını acık etsın hayırlı evlat olsun ınsallah...
darısı basımıza...

canım benim zor olmuş ama sağlıcakla dünyaya getirmişsin. Rabbim bebeğiniz sana bağışlasın...
Bizler içinde dua ett :Saruboceq:

allah razı olsun kızlar ınanın dua edıyorum inş sızın kolay dogum olur buarada esıme hıkayemı okuttum :) esımınde hakkını yememek lazım ben hastanedeyken cok guzel ılgılendı benım yuzumden hst. sabahladı derler ya erkekler 9 dogurur aynen oyle oldu canım benım ya hersey aşkım ıcın :)

X