(¯`¸·´¯)Bu da Benim Kapluşum Safiş(¯`·¸´¯)

Green

Huzura Hasret!
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2007
1.039
3
39
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Kaplunbağalar tek yaşayabiliyormu? Bir zamanlar eşi olması söylenmişti yoksa beni mi kandırıy:KroNickrlar

Tek kaplumbağa mutlu kaplumbağadır yani yanlız yaşayabilirleryerimseniben

canim benim kaplusumda tam bu kadar aslinda once ikitaneydiler digeri birini surekli dovuyordu ozellikle yemek verince onun yemegini yemek icin kafasina vurup aliyordu!!!Biliyorum cok ilginc ama gercek brgun doverken gordum bir ciglik attim sonra takip ettim bunu hep yapiyor bende diyordum biri buyuyor digeri niye buyumuyor zavalli acliktan buyumuyormus.Onlari ayirdik digeri simdi gorumcemde bizimkide onun kadar oldu artik cunku elimden yiyor bazende yukardan uzatiyorum ayaga kalkiyor alabilmek icin cok tatli yaaaa!Yikanmaktan nefret ediyor birkeresinde gozune sabun kacti sampuan yani bagirdi cok acidim ayni bebek gibi yaaa!!o benim bebegim!!!

Güle güle büyüt canım kapluşunu yanlız sabunla yıkadığını yazmışın kesinlikle sabun ve şampuan kullanma çok tehlikeli ölebilirler kabuğunu güzel temizlemek için yumuşak diş fırçası kullanmanı tavsiye ederim. Akvaryumda birden fazla kaplumbağa olduğu zaman kavga edebilirler ayırmanız iyi olmuş benimde iki taneydi ama hiç böyle şeylerle karşılaşmamıştım

Resimler pek net çıkmadı arkadaşlar kusura bakmayın

Buda balığıım :)

canim zaten yumusak dis fircasiyla yikiyorum birazda dus jeli damlatiyorum kabuguna yani kafasina dokmuyorum :))) ama bisey sormak istiyorum sizinki sanirim yuzebiliyor bizimki yuzme bilmiyor aldigimizdan beri az suda yasadi birgun biraz fazla su koydum boguluyordu!!!sence ne yapmaliyim ???

Suyunu fazla koy boğulmazlar merak etme adı üstünde su kaplumbağasıyerimseniben kuru bir alan yaparsın kayalık falan işini görür üstüne çıkabileceği gibi yani biran önce su seviyesini yükseltmelisin yoksa fazla yaşayacağını pek zannetmiyorum boğulur diyede endişe etme biraz panikler alışana kadar aklına bişey takılırsa sorabilirsin a.s.yerimseniben

canim benim kaplusum 4 senedir ayni su seviyesinde yasiyor olse olurdu simdiye kadar su koymaya korkuyorum su seviyesi kabugunun biraz ustunde su an inan bogulacak gibi geliyor birkere cok koydum yuzmeye calisti yuzemedi gozleri birden kocaman oldu hemen cikardim.Ne yapicam ben yaa!!!Su kaplumbagam yuzme bilmiyor!!!! :)))) (((

Selam kızlar benimda bir kabluşum var adı tıfıl bir yildan fazladır bizimle önce iki taneydiler biri öldü malesef şimdi tek yaşıyo gayette mutlu ,peynire bayılıyo çok seviyo.

Arkadaşlar peynir ve salam diyorsunuz bunlar kesinlikle verilmemeli salamda baharat var evet çok severler ama verilmemesi daha uygundur

ben 14 sene baktım bır tanesıne.okadar buyudukı.peynırı cok verme.dınlenmıs su koy.suyu cok soguk olmasın.et verırdım arada.ben bunlara dıkkat etmedım oldu bırı.gozu falan mıkrop kapıyo.suyunu gec degıstırınce.ama tatlılar.cok gezdırırdım ben yerde.ama dıkkat etmek lazım bulasık makınasının altına falan kacıyo zıpırlar

Kesinlikle kaplumbağalar yerde ve ele alınması sakıncalıdır onlara kedi köpek gibi sevilmezler akvaryum canlısı ve ayrıca hasta olan kaplumbağaları çıplak elle tutmayın

ya canım benimki çok kötü kokuyor gün aşırıda suyunu değiştiriyorum sen nasıl yapıorsun

buarada bugün başka petshoplarada gittim bilgi almak için ve hiç bilmiyormuşum gibi davrandım dedimki neyde besleyeceğiz adam uzattı plastikleri bunda dedi .yahu dedim ısıtıcı filan diyenler var o ne .yok dedi ya yaz şimdi bişi olmaz kışında kalorifer yanına koy okadar sinirlendimki belki ben kanmadım öğrendiğim için büyük bir hatadan döndüm ama zamanında ben nasıl hata yaptıysam onlar yüzünden başkalarıda yapmasınsonu hüsran çünkü

Böyle duyarlı arkadaşlara sahip olduğum için çok mutlu oldum doğrusu bu sizin hayvanlara olan sevginizi gösteriyor ben gerçekten o kadar üstüne düşüyorum ki hayatımı ona adadım diyebilirim akşam işten gelip akvaryumun önüne oturup konuşurum bebek gibi severim ve oda bana okadar alışkınki beni görünce nasıl çırpınıyor tabi yem vereyim diye:Roflol: Şuanda bir tane kaplumbağam var yanına bir tane daha almayı çok istiyordum fakat gördüğüm manzaralardan dolayı vazgeçtim petshop larda satılan kaplumbağaların hepsi nerdeyse hasta ve hasta olanların yanında sağlamlarıda olsa hastalık bulaşması çok yüksektir lütfen kaplumbağa alırken hasta olmamalarına dikkat edin yoksa sonunda siz üzülürsünüz doğrusu ben sağlıklı kaplumbağa göremedim daha o yüzden almıyorum ikincisini

umarım ben bugün sağlıklısını bulabilirim okuduklarıma göre kabuk rengi canlı hareketli olanları tercih edin diyorlar.Birde son birşey sorayım ben şimdi teraryumu kuracağım evden çıkmadan önce ısıtıcıyı açayım değilmi kapluşlar geldiğinde suyu o ısıda olsun diye.

Kızlar buda kapluşumun videosu buyrun izlemeye

[youtube]LweXVPhmH2k[/youtube]

REFLEX cim gercekten cok tatli kaplusun ayni benimkine benziyor vede cok guzel yuzuyor:)) biraz bize gonderde bizimkinede yuzme ogretsin:))kardes kardes yuzerler birlikte:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…