BU ADET KANAMASI NORMAL Mİ? Fikirlerinizi merak ediyorum

Jayus

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
191
53
Her ay düzenli adet görüyorum belirtiler 2 gun once falan başlıyor. Fakat Bu ay adet tarihimden 2 hafta önce kasık ve bel ağrılarim başladı. Adet sancisina benzemeyen zaman zaman şiddetlenen bir ağrıydı. Gunler içinde baya hafifledi. Bel agrim devam ediyordu ve göğüslerim yururken bile sızlayacak kadar hassaslaştı, şişti. Adet tarihim 5 gün geçti. Acilde Kan verdim negatif dedi doktor. 5. Gece sancı vurdu fakat sadece 1 damladan az cok açık renk kahve leke geldi. Kasık agrim devam etti. Ertesi gün sabah 7 de söküldüm.
O gün hic bir Adet döneminde yasamadigim şekilde ayaga kalkınca sag kasıma bıçak saplanır gibi siddetli ağrılar oldu . Gozumden yaş akitacak derecedeydi. Yatınca hafifliyordu. Agrim devam etti fakat o aksam adetim cok azaldı yani 1.gün..
Ertesi günde afedersiniz ama pedim pek dolu degildi pembemsi gelmişti. Ilerleyen saatlerde daha cok sildikce gelen tam pembe degil kırmızı degil acik renk sulu akıntıyla devam etti adetim.
Bugun ise ayni sekilde sulu gibi ama baya koyu kahverengi şekilde geliyor, kasik agrim sıfıra indi. Buna benzer bi durum yaşayıp kist, gebelik ya da herhangi bir rahatsızlıkla karşılaşan oldu mu merak ediyorum.

(Normalde adetimden 2 gun once belirtiler hafif hafif baslar. Düzenlidir.Lekelenme falan yasamadan direk ilk gun sökülürüm. O gun agrim olur ama yukarda anlattigim sekilde değil. Ve 2-3 gun yoğun olur 4. gun azalarak biter.)

Canım olsaydı kan testinde mutlaka çıkardı.
Düşükte olsa çıkardı yani. Sen sökülemiyor gibisin.

Ayrıca kötüden gitmek istemedm ama bende düzenli adet olan birisiyim. Geçen ay adetimden 3 gün önce sağ kasık ağrısı (şiddetli batma) ile birlikte kahverengi lekelenmem oldu. Beklenen adet günü test yaptım negatif çıktı.
Günler geçti bat tan 5 gün sonra kan verdim 406 çıktı hcg. Hamileyim diye sevindik hep beraber. Kahverengi lekelenme az az 9-10 gün kadar devam etti. Tabi ben yerleşme diye seviniyordum. Birde sağ kasık ağrısı devam. Boyun ağrısı kuyruk sokumu ağrısı..vs
Derken dış gebelik olduğunu öğrendik.

yerleşme kanaması en fazla 3 gün süren kahverengi veya açık pembe rengli sildikçe gelecek kadar az olan bi akıntıymış.
Diğer türlüleri varsa bile sağlıklı durumlara işaret etmiyor. Bir daha kan vererek durumunu teyit ettir bence.
Varsa geç döllenme bile olsa kesin çıkar artık anladığıma göre neredeyse bat 10 güne yakın geçmiş olacak senin.
Ona göre gerekirse söktürüücü alırsın.

Canım olsaydı kan testinde mutlaka çıkardı.
Düşükte olsa çıkardı yani. Sen sökülemiyor gibisin.
Sadece gebelige yormuyorum hani 2 hafta önceden başlayan şiddetli agrilarin olması bi hastalik belirtisi olabilir mi diyede merak ediyorum. Çünkü normalde tam orta kısım ağrıyor adet olunca. Bu defa önce sol daha sonra sağ tarafa vurdu

Oncelikle gecmis olsun umarim en kisa zamanda güzel haberi alirsin Açıklaman içinde çok teşekkür ediyorum

Yumurtlama ağrısı da olabilir tabi. Ama normalden daha kuvvetli oldu diyorsun.ızun sürmüş.hayırlısı bakalım, aklına kötü şeyler getirme , ben olsam hemen bi kontrole giderdim
İçin rahat eder böylece.

Çalıştığım için hastane isleri biraz zor oluyor ama bakalim böyle devam ederse mecbur gidicem. Yumurtlama agrisi olsa o kadar uzun sure devam eder mi ki

Çalıştığım için hastane isleri biraz zor oluyor ama bakalim böyle devam ederse mecbur gidicem. Yumurtlama agrisi olsa o kadar uzun sure devam eder mi ki
Bazen oluyor. Bana olmuştu ilk denemelerde. Sonra bir türlü sökülemiyordum çünkü acaba gebemiyim, olabilir miyim , aman hastalanmıyim gebe olayım diye düşündüğüm için kendi kendimi engelliyormuşum. Doktora gidip kesin gebe olmadığımı öğrenince 1-2 saate kadar sökülüyordum :) ağrılar belirtiler ertesi güne kalmıyordu tabi:) çok defa başıma geldi. Midemin bulanıp başımın döndüğü bile oldu
Meğer bu belirtileri başlatacak hormon seviyeleri anca 5-6 haftadan sonra olurmuş ben daha yumurtlama gününden başlıyordum 28 günlük düzenimi 34-35 günlere kadar Sarkıttığım oldu böyle belirtilere sahip çıka çıka.
gönlünü ferah tut, bir kaç güne öğrenirsin ne nedenmiş :)

Şakaaaa gibiiiiii insan psikolojik olarak 9 ay karnını şişirebilir bile öyleyse ben artik gebelik ihtimali uzerinde değilimde belki bi kist falan mi vardi diye dusundum. Sancilar uzun ve kanama cok farklı olunca

Şakaaaa gibiiiiii insan psikolojik olarak 9 ay karnını şişirebilir bile öyleyse ben artik gebelik ihtimali uzerinde değilimde belki bi kist falan mi vardi diye dusundum. Sancilar uzun ve kanama cok farklı olunca
Canımm çok geçmiş olsun belirtiler ve kanama durumları cok karışık bence direk bir uzmana gözük geç olmadan

Canımm çok geçmiş olsun belirtiler ve kanama durumları cok karışık bence direk bir uzmana gözük geç olmadan
Ve bugün öğlende bitti zaten... 1-2 gun daha bekliyim devamı gelmezse gidicem insallah. Sence kist falan olabilir mi bilgin var mi hiç bu konuyla ilgili ya da duyduğun birşey

Ve bugün öğlende bitti zaten... 1-2 gun daha bekliyim devamı gelmezse gidicem insallah. Sence kist falan olabilir mi bilgin var mi hiç bu konuyla ilgili ya da duyduğun birşey

Çok ağrılı adet geçirenlerde, adet düzensizliği olanlarda genelde kiste rastlanıyor kuzum benim bildiğim okudğum ama yanlış yönlendirmek istemem tabi kii herkesin farklı benim agrılı ve dolu dolu geçer düzensizlik arada bir olur fakat kist yok çok şükür

Benimde normalde düzenlidir. Bu ay asiri agrili,geç ve az oldu. O zaman ben simdilik problem yoktur diyip kendimi inandirayim bare

Canım gittin mi doktora merak ettim
Gittim canim. Muayenede birsey cikmadi bakti kist falan görünmüyor dedi. Rahmim arkaya dönükmüş o adet sancisi yapiyor olabilirmiş. Baska bi problem yok dedi bi kac tahlil istemisti kontrol amaclı henuz yaptırmadım

Aa ilk defa duydum rahmin arkaya dönük olması kötü bir şey mi ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…